.
نحوه فعال کردن حالت تاریک برای Google Chrome

Google Chrome از Chrome 74 دارای یک تم تیره داخلی مانند Mozilla Firefox و Microsoft Edge بوده است. حتی می توانید با استفاده از تم های شخص ثالث یا برنامه های افزودنی، یک تم تیره را برای هر صفحه وب که بازدید می کنید اعمال کنید.

کروم اکنون حالت تاریک داخلی را در ویندوز ۱۰، ویندوز ۱۱ و macOS ارائه می‌کند. حتی تمام منوهای زمینه کروم را نیز تاریک می کند.

فهرست مطالب
نحوه فعال کردن حالت تاریک کروم در ویندوز ۱۱
طریقه فعال کردن حالت تاریک کروم در ویندوز ۱۰
نحوه فعال کردن حالت تاریک کروم در macOS
امتیاز: یک تم تیره را اعمال کنید
امتیاز: یک برنامه افزودنی حالت تاریک نصب کنید

نحوه فعال کردن حالت تاریک Google Chrome در ویندوز ۱۱

تم تاریک داخلی گوگل کروم به تم سیستم شما در ویندوز ۱۱ نیز احترام می گذارد.

برنامه تنظیمات را با تایپ کردن “Color Settings” در منوی Start و زدن Enter یا کلیک کردن روی “Open” باز کنید.

از طرف دیگر، می توانید برنامه تنظیمات را باز کنید و به Personalization > Color بروید.

روی منوی کشویی سمت راست «Choose Your Mode» کلیک کنید و «Dark» را انتخاب کنید.

سپس برنامه تنظیمات را ببندید و گوگل کروم را راه اندازی کنید. مگر اینکه به صورت دستی تم Chrome را تنظیم کرده باشید، با تنظیمات سیستم شما مطابقت دارد.

نحوه فعال کردن حالت تاریک کروم در ویندوز ۱۰

Google Chrome یک تم تاریک داخلی در ویندوز Chrome 74 به دست آورد. برای فعال کردن تم تاریک Chrome، فقط سیستم عامل خود را به حالت تاریک تغییر دهید.

در ویندوز ۱۰، به Settings > Personalization > Colors رفته و «Dark» را در «Choose your default app mode» انتخاب کنید. در سیستم عامل مک، حالت تاریک در سراسر سیستم را فعال کنید.

Enabling system-wide dark app mode on Windows 10

اگر ترجیح می‌دهید از حالت تاریک در کروم و حالت روشن در بقیه ویندوز ۱۰ استفاده کنید، در اینجا نحوه فعال کردن حالت تاریک جدید کروم آورده شده است. این مقاله همچنین شامل دستورالعمل‌هایی برای تغییر رنگ نوار عنوان پنجره کروم است.

نحوه فعال کردن حالت تاریک کروم در macOS

اکنون حالت تاریک برای Google Chrome در macOS در Chrome 73 در دسترس قرار گرفته است. مانند Windows، Chrome در macOS به طرح زمینه فعلی سیستم احترام می‌گذارد.

برای تغییر موضوع سیستم، ابتدا System Preferences را باز کنید. (می توانید با کلیک کردن روی منوی Apple در نوار بالای صفحه و انتخاب «System Preferences» آن را باز کنید.)

روی نماد “عمومی” در پنجره تنظیمات سیستم کلیک کنید و سپس روی “تاریک” در سمت راست ظاهر کلیک کنید.

همچنین می‌توانید برای یافتن این گزینه در نوار جستجو در بالا سمت راست تایپ کنید.

برای تغییر موضوع سیستم، ابتدا System Preferences را باز کنید. (می توانید با کلیک کردن روی منوی Apple در نوار بالای صفحه و انتخاب «System Preferences» آن را باز کنید.)

روی نماد “عمومی” در پنجره تنظیمات سیستم کلیک کنید و سپس روی “تاریک” در سمت راست ظاهر کلیک کنید.

همچنین می‌توانید برای یافتن این گزینه در نوار جستجو در بالا سمت راست تایپ کنید.

امتیاز: یک تم تیره را اعمال کنید

Chrome از تم های ایجاد شده توسط کاربر پشتیبانی می کند که می توانید آنها را از فروشگاه وب Chrome دانلود کنید. برای دادن رابط کاربری تاریک به کروم، تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک تم تیره نصب کنید. گوگل حتی مجموعه ای مفید از تم های تیره انتخاب شده توسط ویرایشگر را ارائه می دهد. با این کار مرورگر کروم شما یک حالت تاریک در ویندوز ۷، لینوکس، سیستم عامل کروم و هر سیستم عاملی بدون تم تیره بومی در دسترس خواهد داشت.

ما Morpheon Dark را توصیه می کنیم که محبوب ترین تم تیره در فروشگاه است. برخلاف برخی از تم های تیره دیگر، کنتراست مناسبی را بین برگه فعال شما، که کمی روشن تر است، و برگه های غیرفعال شما، که تیره تر هستند، فراهم می کند.

این تم نوار برگه، نوار عنوان، نوار ابزار و صفحه برگه جدید را تیره می کند. این تمام چیزی است که می توانید در کروم طرح زمینه کنید. برای مثال، نمی‌توانید منوهای زمینه یا صفحه تنظیمات Chrome را تیره کنید.

The Google Home Page with Morpheus Dark theme.

اگر زمانی خواستید به تم پیش‌فرض کروم برگردید، می‌توانید؛ منو > تنظیمات را کلیک کنید. در قسمت ظاهر به دنبال گزینه Themes بگردید و سپس روی “Reset to Default” کلیک کنید.

امتیاز: یک برنامه افزودنی حالت تاریک نصب کنید
هشدار: پسوندهای مرورگر به دلیل ماهیت خود، خطر امنیتی احتمالی دارند. شما باید تا حد امکان از تعداد کمی استفاده کنید.
یک تم رابط مرورگر شما را تغییر می دهد، اما بیشتر وب سایت ها از پس زمینه سفید استفاده می کنند. مطمئناً، می‌توانید حالت تاریک را در جیمیل و برخی وب‌سایت‌های دیگر به صورت جداگانه فعال کنید، اما این حالت فقط برای یک وب‌سایت در هر زمان کار می‌کند.

برای دریافت حالت تاریک برای کل وب، افزونه Dark Reader را از فروشگاه وب Chrome نصب کنید. برخی دیگر از برنامه‌های افزودنی مرورگر به طور مشابه کار می‌کنند، اما ما Dark Reader را بیشتر از همه پسوندهای حالت تاریک که امتحان کرده‌ایم دوست داریم.

این برنامه افزودنی به طور خودکار یک سبک تاریک را برای هر صفحه وب که بازدید می کنید اعمال می کند. و شما می توانید برای تنظیم آن، روی دکمه Dark Reader در نوار ابزار خود کلیک کنید. همچنین می توانید حالت تاریک را برای یک وب سایت از اینجا غیرفعال کنید. این افزونه حتی به شما امکان می‌دهد تا سایت‌ها را هرگز در حالت تاریک باز نکنند، که اگر Dark Reader به خوبی با یک وب‌سایت کار نکند مفید است.

The Dark Reader settings menu.

متأسفانه، صفحات تنظیمات Chrome همیشه روشن خواهند بود. مگر اینکه تم تاریک سیستم خود را فعال کنید. برنامه های افزودنی به دلایل امنیتی نمی توانند این موارد را دستکاری کنند. منوهای زمینه کروم توسط سیستم عامل ارائه می‌شوند، بنابراین نمی‌توانید آن‌ها را با افزونه تیره کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

پسورد فایل فشرده : yekdown.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.