جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

نحوه تنظیم مجدد آداپتورهای شبکه در ویندوز 11

نمای کلی – تنظیم مجدد آداپتورهای شبکه در ویندوز

به نظر می رسد پس از به روز رسانی ویندوز یا پس از تغییر از ویندوز 10 به ویندوز 11 در گشت و گذار/اتصال به اینترنت دستگاه خود با مشکل مواجه شده اید.به دلیل به روز رسانی سیستم، احتمال خرابی آداپتورهای شبکه شما زیاد است. به‌روزرسانی‌ها برای امنیت و عملکرد ویندوز بسیار مهم هستند، اما گاهی اوقات باعث تضاد کد بین نرم‌افزار و سیستم‌عامل می‌شوند و در نتیجه به پیکربندی نادرست درایورها منجر می‌شود

در پایان این مقاله، نحوه تنظیم مجدد آداپتور شبکه در ویندوز را خواهید فهمید:

 •  استفاده از تنظیمات ویندوز
 • با استفاده از Command Prompt
 • با استفاده از Device Manager
وقتی آداپتورهای شبکه را بازنشانی نکنیم

در مورد خرابی آداپتورهای شبکه مطمئن نیستید وقتی اینترنت روی دستگاه شما کار نمی‌کند، ابتدا با ارائه‌دهنده خدمات اینترنت (ISP) خود تماس بگیرید و بررسی کنید که آیا پشتیبان و شبکه‌های انتهایی آن‌ها به خوبی کار می‌کنند. پس از اطمینان، دستگاه‌های دیگر را بررسی کنید که آیا با همان اتصال اینترنت به خوبی کار می‌کنند، این اطمینان می‌دهد که فقط دستگاه شما در اتصال به اینترنت با مشکل مواجه است و سپس باید آداپتورهای شبکه را بازنشانی کنید.

اگر تنظیمات شبکه را بازنشانی کنم چه چیزی را از دست خواهم داد؟

نام ها و رمزهای عبور شبکه وای فای متصل پس از انجام بازنشانی شبکه، تمام تنظیمات شبکه به‌روزرسانی می‌شوند و برای اتصال به شبکه خانگی یا محل کار خود باید رمز عبور را دوباره وارد کنید.

تنظیمات VPN

پس از بازنشانی تنظیمات شبکه، تنظیمات VPN را از دست خواهید داد و پس از تنظیم مجدد آداپتورهای شبکه، تنظیمات VPN به حالت پیش فرض تنظیم می شود. اگر از یک شبکه شرکتی استفاده می‌کنید و به VPN آنها متصل هستید، توصیه می‌شود برای بازنشانی تنظیمات شبکه در دستگاه خود با سرپرست شبکه تماس بگیرید.

نکات مهم

پشتیبان گیری از ویندوز قبل از تنظیم مجدد آداپتور شبکه، مطمئن شوید که یک نسخه پشتیبان کامل از ویندوز خود دارید. اگر به هر دلیلی مشکل فنی ایجاد شود، ممکن است کل سیستم از کار بیفتد.

از پشتیبان گیری مناسب و وصل کردن دستگاه اطمینان حاصل کنید. اگر از رایانه شخصی استفاده می کنید، مطمئن شوید که یو پی اس روشن و شارژ شده است تا یک نسخه پشتیبان ارائه دهد، و اگر از لپ تاپ استفاده می کنید، مطمئن شوید که شارژر به درستی وصل شده است زیرا ممکن است در صورت قطع شدن فرآیند، سیستم از کار بیفتد.

روش شماره 1: استفاده از تنظیمات ویندوز

با استفاده از این روش، می‌توانید همه آداپتورهای شبکه را یک‌باره تنظیم مجدد کنید.

1: تنظیمات ویندوز را از منوی استارت باز کنید.

2: گزینه «شبکه و اینترنت» را از نوار کناری/پنل پیمایش سمت چپ انتخاب کنید و گزینه «تنظیمات شبکه پیشرفته» را برای مدیریت تنظیمات شبکه انتخاب کنید.

3: گزینه “تنظیم مجدد شبکه” را در بخش تنظیمات بیشتر انتخاب کنید.

4: روی گزینه Reset Now کلیک کنید.

5: اکنون یک پنل تأیید به شکل یک پاپ آپ ظاهر می شود. در نهایت، دکمه “بله” را برای تنظیم مجدد آداپتور شبکه فشار دهید.

6: یک پانل اعلان که نشان می دهد دستگاه شما 5 دقیقه دیگر راه اندازی مجدد می شود. آداپتورهای شبکه شروع به غیرفعال شدن می‌کنند و دستگاه مجدداً راه‌اندازی می‌شود و آداپتورهای شبکه در طول بوت مجدد نصب می‌شوند.

تا زمان تنظیم مجدد، می توانید به مدت 5 دقیقه از دستگاه برای خاموش کردن برنامه های در حال اجرا استفاده کنید و در این بازه زمانی نمی توانید از اینترنت استفاده کنید.

2: استفاده از خط فرمان (CMD)با استفاده از این روش، می‌توانید همه آداپتورهای شبکه را یک‌باره تنظیم مجدد کنید.

1: “Command Prompt” را در منوی Start جستجو کنید و آن را به عنوان یک مدیر اجرا کنید.

2: تایپ کنید:

netsh Winsock reset

و کلید enter را فشار دهید.

این دستور اساسا یک API (Application Programming Interface) مبتنی بر سوکت های یونیکس است که وظیفه بازیابی ویندوز از خطاهای سوکت را بر عهده دارد.

3: تایپ کنید:
netsh int ip reset

و کلید enter را فشار دهید.

تنظیم مجدد IP دو کلید رجیستری مورد استفاده توسط TCP/IP را بازنشانی و اصلاح می کند، بنابراین اطلاعات IP ثابت را از تمام کارت رابط شبکه حذف می کند.

مسیر دو کلید رجیستری در رجیستری ویندوز به شرح زیر است:

SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Tcpip\Parameters
SYSTEM\CurrentControlSet\Services\DHCP\Parameters

4: تایپ کنید:

ipconfig /release

و کلید enter را فشار دهید.

ما باید آدرس IP را تمدید کنیم، بنابراین مهم است که آدرس IP قدیمی را حذف کنیم. این کاری است که این دستور انجام می دهد. این دستور آدرس IP قدیمی را از دستگاه آزاد می کند تا بتوانیم با استفاده از دستور زیر آن را تمدید کنیم.

5: تایپ کنید:

ipconfig /renew
 
این دستور به رایانه اجازه می‌دهد تا یک آدرس IP جدید از سرور DHCP از روتر درخواست کند.و کلید enter را فشار دهید.

6: تایپ کنید:

ipconfig /flushdns
و کلید enter را فشار دهید.این دستور برای حذف اطلاعات قدیمی به شکل DNS Cache (که DNS Resolver Cache نیز نامیده می شود) ذخیره شده در پایگاه داده موقت نسخه ویندوز شما استفاده می شود.و کلید enter را فشار دهید.

7: دستگاه را راه اندازی مجدد کنید تا تغییرات به درستی اعمال شوند.

روش شماره 3: استفاده از Device Manager

با استفاده از این روش، می‌توانید هر آداپتور شبکه خاص را یکی یکی بازنشانی کنید. این روش در مقاله حذف و نصب مجدد درایورهای ویندوز به طور مفصل توضیح داده شده است.

1: “Device Manager” را از منوی Start باز کنید.

 2: دسته بندی هایی را می بینید که درایورها در آنها قرار می گیرند. روی دکمه پیکان در سمت چپ دسته Network Adapters کلیک کنید تا آن را گسترش دهید و نام آداپتورهای شبکه را پیدا کنید.

3: روی آداپتور حاوی Wi-Fi یا Wireless کلیک راست کرده و گزینه “Uninstall Device” را انتخاب کنید.

4: دکمه «حذف» را فشار دهید تا آداپتور شبکه بی‌سیم را حذف کنید

5: دستگاه خود را مجدداً راه اندازی کنید و ویندوز درایور را در هنگام بوت مجدداً نصب می کند.

سوالات متداول مربوط به تنظیم مجدد شبکه در ویندوز

آیا ریست شبکه برنامه ها را حذف می کند؟ خیر، بازنشانی شبکه فقط آداپتورهای شبکه را بازنشانی و رفع می‌کند و هیچ یک از برنامه‌ها از دستگاه شما حذف نصب نمی‌شوند.

بازنشانی آداپتورهای شبکه در ویندوز چقدر طول می کشد؟ بازنشانی آداپتورهای شبکه بسته به اندازه درایور حدود 2 تا 5 دقیقه طول می کشد. معمولاً برای به روز رسانی هر درایور در ویندوز یک راه اندازی مجدد معمولی لازم است.

در صورت مشکل در نصب نرم‌افزار و یا هر مشکلی در زمینه کامپیوتر و موبایل با شماره پشتیبـانی 123456789 از سراسر کشور با تلفن ثابت تماس بگیرید.برای تماس با تلفن همراه و استفاده از تخفیف 40درصدی به سایت  سیب مراجعه نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در سایت
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

به yekdown خوش آمدید، مقصد نهایی شما برای دانلود نرم افزار با کیفیت بالا. ما به ارائه یک پلتفرم جامع که طیف وسیعی از نرم افزارهای کاربردی را برای پاسخگویی به نیازهای متنوع کاربرانمان ارائه می دهد، اختصاص داده ایم.

ماموریت ما:

هدف ما در yekdown ساده کردن یافتن و دسترسی به نرم افزارهای ضروری است. ما درک می کنیم که جستجو برای نرم افزار قابل اعتماد می تواند زمان بر و چالش برانگیز باشد. به همین دلیل است که ما یک پلتفرم کاربرپسند ایجاد کرده‌ایم که مجموعه گسترده‌ای از نرم‌افزارها را در دسته‌های مختلف ترکیب می‌کند و کشف و دانلود ابزارهای مناسب برای نیازهای شما را آسان‌تر می‌کند.

پایگاه داده نرم افزاری گسترده:

وب سایت ما دارای یک پایگاه داده نرم افزاری گسترده و دائما در حال گسترش است که عناوین محبوب، برنامه های کاربردی تخصصی، ابزارهای کمکی، بازی ها و موارد دیگر را در بر می گیرد. ما در تلاش هستیم تا دسته‌های مختلفی از جمله بهره‌وری، چند رسانه‌ای، امنیت، توسعه و غیره را پوشش دهیم. با انتخاب متنوع خود، هدف ما برآوردن نیازهای حرفه‌ای، علاقه‌مندان و کاربران معمولی است.

دانلودهای تایید شده و ایمن:

ما کیفیت و امنیت نرم افزار موجود در پلتفرم خود را در اولویت قرار می دهیم. تیم ما به طور کامل هر نرم افزار را قبل از فهرست کردن در وب سایت خود ارزیابی می کند تا مطمئن شود که استانداردهای کیفیت ما را برآورده می کند. ما در تلاش هستیم تا دانلودهای تأیید شده، تمیز و بدون بدافزار را ارائه دهیم و از تجربه ایمن و قابل اعتماد کاربران خود اطمینان حاصل کنیم.

تجربه کاربر محور:

در yekdown، کاربران ما در مرکز هر کاری که انجام می‌دهیم قرار دارند. ما به طور مداوم برای بهبود تجربه کاربر کار می کنیم و پیمایش در پلت فرم خود را یکپارچه و شهودی می کنیم. عملکرد جستجوی ما به شما امکان می‌دهد تا نرم‌افزار مورد نیاز خود را به سرعت پیدا کنید، و توضیحات دقیق، اسکرین‌شات‌ها و نظرات کاربران، بینش‌های ارزشمندی را ارائه می‌دهند تا به شما در تصمیم‌گیری آگاهانه کمک کنند.

تعامل جامعه:

ما به قدرت یک جامعه پر رونق اعتقاد داریم و مشارکت فعال کاربران را تشویق می کنیم. می‌توانید با گذاشتن نظرات، رتبه‌بندی نرم‌افزارها و به اشتراک گذاشتن تجربیات خود با دیگران، به FileCR کمک کنید. بازخورد شما به ما کمک می‌کند تا جامعه‌ای پر جنب و جوش و مفید داشته باشیم که در آن کاربران می‌توانند دانش، توصیه‌ها و اطلاعات بینش را تبادل کنند.

همکاری توسعه دهنده:

ما از توسعه دهندگان استقبال می کنیم تا نرم افزار خود را در yekdown به نمایش بگذارند. پلتفرم ما فرصت ارزشمندی را برای توسعه دهندگان فراهم می کند تا به مخاطبان بیشتری دست یابند و با کاربرانی که فعالانه به دنبال راه حل های نرم افزاری هستند ارتباط برقرار کنند. فرآیند ارسال ساده ما تضمین می کند که توسعه دهندگان می توانند به راحتی آثار خود را با جامعه ما به اشتراک بگذارند.

ما متعهد هستیم که به طور مداوم در حال تکامل و افزایش yekdown باشیم تا نیازهای نرم افزاری شما را بهتر برآورده کنیم. رضایت و اعتماد شما برای ما بسیار مهم است و ما به ارائه تجربه دانلود نرم افزار قابل اعتماد و لذت بخشی متعهد هستیم.

از اینکه yekdown را به عنوان منبع مورد اعتماد خود برای دانلود نرم افزار انتخاب کردید متشکریم. ما خوشحالیم که شما را در سفر نرم افزاری خود همراهی می کنیم و به شما کمک می کنیم ابزارهایی را که دنیای دیجیتال شما را قدرتمند می کنند کشف کنید.

اگر سؤال یا پیشنهادی دارید یا نیاز به کمک دارید، لطفاً با تیم پشتیبانی ما تماس بگیرید. ما برای کمک اینجا هستیم!

 
تیم yekdown
 • برای راحتی در دانلود فایل ها و دانلود با سرعت بالا ، از نرم افزار های مدیریت دانلود مانند FDM یا IDM استفاده کنید.
 • جهت قطع موقت دسترسی به اینترنت میتوانید از نرم افزار InternetOff استفاده کنید.
 • برای استفاده از کرک ، باید فایل‌های موجود در فولدر Crack را در مسیری که نرم افزار نصب شده است قرار داده و جایگزین فایل قبلی کنید.
 • برای استفاده از Patch ، باید فایل Patch را در مسیری که نرم افزار نصب شده است قرار داده و به روی فایل Patch  کلیک راست کرده و روی گزینه Run as administrator کلیک کنید و سپس به روی دکمه Patch کلیک کنید.
 • برای استفاده از Loader باید فایل Loader را در مسیری که نرم افزار نصب شده است قرار بدید و برای هر بار استفاده از نرم‌افزار باید فایل Loader را اجرا کنید.
 • برای استفاده از Keygen باید نرم‌افزار را اجرا کنید ، سپس به پنجره فعال سازی نرم‌افزار واردشوید ، فایل Keygen را اجرا کنید و سریال تولید شده را در پنجره فعال سازی نرم افزار و قسمت مربوطه وارد نماید و در صورت درخواست نام و ایمیل ، قسمت های مورد نظر را به دلخواه تکمیل کنید.
 
 

سایت و سرور دانلود این سایت در داخل کشور و در دیتاسنتر آسیاتک میزبانی می شود و در سامانه ثبت دامنه های اینترنتی با میزبانی داخلی ثبت و تایید شده است. ( در قسمت نشانی وب سایت،  yekdown را جستجو کنید ) جهت اطلاع از نیم بها بودن ترافیک دانلودی از یکداون با شرکتی که اشتراک اینترنت تهیه کرده‌اید تماس بگیرید و در صورت نیم بها نبودن در سامانه https://195.cra.ir شکایت خود را ثبت کنید.

نوع شکایت : مشکلات مالی و تعرفه
موضوع شکایت : عدم رعایت تعرفه ترافیک داخل و بین المللی

محل نصب نرم‌افزار کجاست ؟

 • فولدری است که در درایوی که ویندوز را نصب کردید و داخل فولدر Program Files قرار دارد.

محل نصب نرم‌افزار در ویندوز 7 و 8.1 و 10 و 11 کجاست ؟

 • به روی آیکون نرم‌افزار در دسکتاپ یا در منوی استارت کلیک راست کرده و روی گزینه Open File Location کلیک کنید.

محل نصب نرم‌افزار در ویندوز XP کجاست ؟

 • به روی آیکون نرم‌افزار در دسکتاپ یا در منوی استارت کلیک راست کرده و روی گزینه Properties و سپس گزینه Find Target کلیک کنید.
 • جهت قطع موقت دسترسی به اینترنت میتوانید از نرم افزار InternetOff استفاده کنید.
 • برای استفاده از کرک ، باید فایل‌های موجود در فولدر Crack را در مسیری که نرم افزار نصب شده است قرار داده و جایگزین فایل های قبلی کنید.
 • برای استفاده از Patch ، باید فایل Patch را در مسیری که نرم افزار نصب شده است قرار داده و به روی فایل Patch  کلیک راست کرده و روی گزینه Run as administrator کلیک کنید و سپس بر روی دکمه Patch کلیک کنید.
 • برای استفاده از Loader باید فایل Loader را در مسیری که نرم افزار نصب شده است قرار دهید و برای هر بار استفاده از نرم‌افزار باید فایل Loader را اجرا کنید.
 • برای استفاده از Keygen باید نرم‌افزار را اجرا کنید ، سپس به پنجره فعال سازی نرم‌افزار وارد شوید ، فایل Keygen را اجرا کنید و سریال تولید شده را در پنجره فعال سازی نرم افزار و قسمت مربوطه وارد نماید و در صورت درخواست نام و ایمیل ، قسمت های مورد نظر را به دلخواه تکمیل کنید.

فایل های که پسوند آنها rar یا zip یا 7z هست را چگونه باز کنم؟

 • توسط نرم افزار Winrar فایل را از حالت فشرده خارج کنید و بعد برای نصب اقدام کنید

نرم افزار هایی که روبروی آن ها نوشته شده 32 بیتی یا 64 بیتی چیست ؟

 • نرم افزارهایی هستند که فقط به روی سیستم عامل 32 بیتی یا 64 بیتی قابل اجرا هستند. ابتدا از نوع سیستم عامل خود مطلع شوید و سپس دانلود کنید.

نرم افزار هایی که روبروی آنها Portable نوشته شده چیست؟

 • نرم افزارهایی هستند که  نیاز به نصب ندارند و از قبل رجیستر شده اند و حتی با انتقال آنها به روی حافظه USB ، امکان استفاده از آن در سایر سیستم ها وجود دارد.

فایل هایی که بصورت چند Part قرار داده شده چیست؟

 • برخی نرم افزار ها که حجم آنها زیاد میباشد جهت سهولت در دانلود به صورت Part های چند گیگابایتی در سایت قرار داده شده است و باید همه Part ها را دانلود کنید و بعد از دانلود به روی Part 1 کلیک راست کنید و Extract Here را بزنید تا نرم افزار به صورت خودکار تمام پارت ها را به یکدیگر متصل کند.

نرم افزارها را چگونه فعال کنم؟

 • در سایت سعی شده نرم افزارهایی که نحوه فعال سازی پیچیده ای دارند به همراه آموزش فعال سازی قرار داده شوند. در مورد نوع نحوه فعال سازی به گزینه نحوه استفاده از کرک ، Patch , keygen مراجعه کنید.

فایل فشرده ای را دانلود کردم اما بعد از دانلود باز نشد ، چکار باید کرد ؟

 • به آموزش تعمیر فایل فشرده مراجعه کنید و در صورت رفع نشدن مشکل از طریق تلگرام در ارتباط باشد

در صورت مشاهده ارور فایل های MSVCP120.dll و MSVCP140.dll چه کار باید کرد ؟

 • باید نرم افزار Microsoft Visual C نسخه ای که شامل تمام ورژن ها میشود را دانلود و نصب کنید

نکته : تمام فایل‌های قرار داده شده به روی سایت سالم هستند و این مشکل یا از طرف ISP شما ( بعلت کش کردن فایل ها ) یا آنتی ویروس و بیشتر مواقع زمانی بوجود میاد که شما از دانلود منیجر کرک شده استفاده کردید ، آخرین نسخه IDM را از سایت دانلود کنید.

اگر فایلی را از سایت ما دانلود کردید و با مشکل اکسترکت مواجه شدید ( ارور CRC یا پسورد یا damaged و یا The file is corrupt ) :

1- ابتدا آخرین نسخه Winrar موجود در سایت را دانلود و نصب کنید و مجدد فایل را تست کنید.
 
2-  در صورت مشاهده پیام No archives found از نرم افزار 7zip استفاده کنید
 
3-  در فایل‌هایی که بصورت چند پارت قرار داده شده ، دقت کنید ورژن نرم افزار در فایل‌ها یکی باشد و شماره پارت‌ها به ترتیب باشد. انتهای فایل 1_ یا (1) نباشد، در غیر اینصورت ارور Next volume is required دریافت خواهید کرد.
 
اگر مشکل حل نشد ، نرم‌افزار Winrar را اجرا نموده ، به محلی که فایل‌های فشرده را دانلود کرده اید مراجعه کنید ، و تمامی پارت‌ها را انتخاب کرده و گزینه Repair که در قسمت بالایی نرم‌افزار موجود هست را بزنید. سپس محلی مناسب برای ذخیره سازی آن‌ها انتخاب کنید. پس از اتمام کار ، به محلی که برای ذخیره سازی انتخاب کردید مراجعه نموده و فایل‌های جدید را Extract کنید..

– اگر در هنگام ریکاوری پیام sector recovered نمایش داده شد ، یعنی فایل به درستی تعمیر شده است.
– اگر پیام recover failed نمایش داده شد ؛ یعنی امکان ریکاور کردن وجود ندارد! پس باید فایل را دوباره دانلود کنید.
 
 
 • دانلود فایل ها تنها با آی پی ایران امکانپذیر است .
 • ( جهت اطلاع از فعال بودن پروکسی به این سایت مراجعه کنید ).
 • پسورد فایل های دانلود شده از سایت این  میباشد
 • برای دانلود در تلفن همراه ، روی لینک دانلود نگه دارید و در منو باز شده save link یا download link را انتخاب کنید
 • در صورت مشاهده پیغام خطا یا پسورد هنگام اکسترکت کردن فایل فشرده، به گزینه تعمیر فایل فشرده مراجعه کنید
 • در صورت مشکل در خرابی فایل و لینک دانلود از طریق  تلگرام یا سامانه آنلاین گفتگو و یا تکمیل فرم زیر در ارتباط باشید