.
نحوه تنظیم دسترسی صوتی یا کنترل صوتی در ویندوز ۱۱

کنترل  صوتی اکنون در همه جا وجود دارد. آنها در همه جا در تلویزیون ها، تلفن های هوشمند و اتومبیل ها وجود دارند و به طور فزاینده ای در لوازم خانگی رایج هستند. ویندوز ۱۱ همچنین دارای قابلیت کنترل کامپیوتر با صدای خود است. تنها چیزی که نیاز دارید یک میکروفون و کمی تمرین است. در اینجا نحوه تنظیم تشخیص گفتار ویندوز آمده است.

نحوه تنظیم دسترسی صوتی

ویندوز ۱۱، مانند ویندوز ۱۰، شامل کنترل صوتی به عنوان یک ویژگی دسترسی است. Windows Speech Recognition به طور پیش فرض فعال نیست، بنابراین از اینجا شروع می کنیم.

روی دکمه Start کلیک کنید و “Settings” را در نوار جستجو تایپ کنید و سپس روی “Open” یا Enter کلیک کنید. یا می توانید روی نماد چرخ دنده کوچک در منوی استارت جدید کلیک کنید.

به سمت چپ پنجره تنظیمات نگاه کنید و روی «دسترس‌پذیری» کلیک کنید. نزدیک به انتهای لیست خواهد بود.

به پایین پیمایش کنید تا به بخشی با عنوان «تعامل» برسید و سپس روی «گفتار» کلیک کنید.

روی سوئیچ کنار «تشخیص گفتار ویندوز» کلیک کنید.

یک پنجره بازشو خواهید داشت که شما را از طریق برخی از گزینه های پیکربندی راهنمایی می کند. چند نکته وجود دارد که باید در نظر داشت:

  • از بهترین میکروفونی که می توانید به طور منطقی بخرید استفاده کنید. تشخیص صدا و پردازش زبان طبیعی بی‌نقص نیستند و تلاش برای کارکرد خوب آن با صدای مخدوش و گل آلود دشوار خواهد بود.
  • اگر برای کار کردن به بهترین شکل ممکن به تشخیص گفتار نیاز دارید، به خصوص در شرایطی که ابزار اصلی کنترل رایانه ویندوز ۱۱ شما است، باید اسنادی را برای بررسی به آن ارائه دهید.
چگونه نتایج خود را بهبود بخشید

اگر به نتایج دلخواهتان نرسیدید، می توانید نمونه های بیشتری از صدای خود را به نرم افزار تشخیص صدا کنترل صوتی ارائه دهید. این گزینه هنوز به برنامه تنظیمات جدید منتقل نشده است – هنوز در کنترل پنل مدفون است.

روی دکمه Start کلیک کنید، “Speech Recognition” را در نوار جستجو تایپ کنید، به دنبال نتیجه جستجو با “Control Panel” در زیر آن بگردید و سپس روی “Open” کلیک کنید.

توجه: هنگامی که «تشخیص گفتار» را جستجو می‌کنید، برنامه «تشخیص گفتار ویندوز» ممکن است بهترین نتیجه شما باشد، بنابراین مطمئن شوید که روی گزینه درست کلیک کرده‌اید.

روی «کامپیوتر خود را آموزش دهید تا شما را بهتر درک کند» کلیک کنید و تمام دستورالعمل ها را دنبال کنید. به یاد داشته باشید که واضح صحبت کنید، اما به گونه ای که برای شما راحت باشد.

با ارسال ایمیل خود، با شرایط استفاده و سیاست حفظ حریم خصوصی موافقت می کنید.

این روند احتمالا چند دقیقه طول خواهد کشید. هرچه داده های بیشتری به مدل تشخیص گفتار ارائه دهید، هنگام تفسیر دستورالعمل های شما دقیق تر خواهد بود. می‌توانید چندین بار مدل را آموزش دهید، و هر بار که این کار را انجام می‌دهید، باید دقت را بهبود بخشد.

همچنین یادگیری نحو صحیح هنگام صدور دستورات رایانه شما بسیار مهم است. در حالی که کامپیوترها نسبت به گذشته در تفسیر دستورالعمل ها بسیار ماهرتر هستند، اما همچنان به دقیق بودن تا حد امکان کمک می کند. وب سایت مایکروسافت دارای اسناد گسترده ای است که دقیقاً دستورات Windows Speech Recognition برای شناسایی و نحوه استفاده از آنها را مشخص می کند.

اگر دقیقاً نمی‌دانید که تشخیص گفتار ویندوز چقدر می‌تواند دقیق باشد، ممکن است برایتان جالب باشد بدانید که اکثریت قریب به اتفاق این مقاله با استفاده از صدا به متن تنها پس از یک جلسه آموزشی نوشته شده است. تنها مشکل قابل توجه دیکته کردن این مقاله با تشخیص گفتار ویندوز، حروف بزرگ، لینک‌ها و قالب‌بندی بود. آن‌ها نیاز به تنظیمات دستی داشتند، اما این مشکلی نیست. پس از افزودن داده‌های آموزشی اضافی، دقت تشخیص بسیار بهبود یافته است – اگر می‌خواهید از کنترل‌های صوتی با هر نظمی استفاده کنید، ارزش آن را دارد که وقت بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

پسورد فایل فشرده : yekdown.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.