.
نحوه تنظیم آدرس IP ثابت در ویندوز ۱۰ یا ۱۱

۱.برای تنظیم یک آدرس IP ثابت در ویندوز ۱۰ یا ۱۱، تنظیمات -> شبکه و اینترنت را باز کنید و روی Properties برای شبکه فعال خود کلیک کنید.
۲.دکمه “ویرایش” را در کنار تخصیص IP انتخاب کنید و نوع را به Manual تغییر دهید.
۳.سوئیچ IPv4 را روی “روشن” قرار دهید، جزئیات IP ثابت خود را پر کنید و روی ذخیره کلیک کنید.

گاهی اوقات، بهتر است به یک رایانه شخصی آدرس IP اختصاص دهید تا اینکه اجازه دهید روتر شما به طور خودکار یک آدرس IP اختصاص دهد. با ما همراه باشید تا نگاهی به اختصاص یک آدرس IP ثابت در ویندوز بیندازیم.

فهرست مطالب
آدرس IP استاتیک چیست؟

آدرس های IP ثابت را از طریق روتر خود اختصاص دهید
نحوه تنظیم آدرس IP ثابت در ویندوز ۱۱ و ۱۰
نحوه تنظیم یک آدرس IP ثابت در ویندوز ۷ یا ۸ با استفاده از “اتصالات شبکه”
یک آدرس IP ثابت در ویندوز ویستا تنظیم کنید
یک آدرس IP ثابت در ویندوز XP تنظیم کنید

آدرس IP استاتیک چیست؟

یک آدرس IP ثابت به جای اینکه به طور خودکار توسط روتر شما با استفاده از پروتکلی به نام پروتکل پیکربندی میزبان پویا (DHCP) اختصاص داده شود، به صورت دستی روی یک آدرس ثابت و دائمی تنظیم می شود. DHCP روشی مفید برای اتصال دستگاه‌ها به شبکه شما است، زیرا نیازی نیست خودتان آدرس‌دهی IP را برای هر دستگاه جدید پیکربندی کنید. نقطه ضعف آدرس دهی خودکار این است که ممکن است آدرس IP دستگاه هر از چند گاهی تغییر کند، به همین دلیل است که مردم برای انواع خاصی از دستگاه ها IP های ثابت را انتخاب می کنند. مثلا:

  1. شما دستگاهی مانند سرور رسانه خانگی دارید که می‌خواهید هر بار با استفاده از آدرس IP یا نام میزبان یکسان آن را پیدا کنید.
    شما برنامه های خاصی دارید که فقط با استفاده از آدرس IP می توانند به دستگاه های شبکه متصل شوند. به ویژه، بسیاری از برنامه های شبکه قدیمی از این
  2. محدودیت رنج می برند.
  3. پورت ها را از طریق روتر خود به دستگاه های موجود در شبکه خود ارسال می کنید. برخی از روترها با ارسال پورت و آدرس های IP پویا خوب بازی می کنند. دیگران نمی کنند.

دلیل شما هر چه باشد، تخصیص آدرس‌های IP استاتیک به دستگاه‌ها کار دشواری نیست، اما شما باید یک انتخاب داشته باشید – از روتر یا روی خود دستگاه.

آدرس های IP ثابت را از طریق روتر خود اختصاص دهید

در حالی که این مقاله تخصیص آدرس های IP ثابت به رایانه های شخصی در خود ویندوز را پوشش می دهد، راه دیگری برای انجام آن وجود دارد. بسیاری از روترها به شما این امکان را می دهند که مجموعه ای از آدرس های IP را که به دستگاه های خاص (بر اساس آدرس فیزیکی یا MAC دستگاه) تحویل داده می شوند، اختصاص دهید. این روش چند مزیت قابل توجه دارد:

  • آدرس‌های IP هنوز توسط روتر مدیریت می‌شوند، به این معنی که نیازی به ایجاد تغییرات (و پیگیری) در هر دستگاه جداگانه نخواهید داشت.
  • تخصیص آدرس ها در همان مجموعه آدرس IP که روتر شما استفاده می کند آسان تر است.

این مقاله در مورد تخصیص آدرس های IP ثابت به طور مستقیم به رایانه های شخصی با ویندوز است. ما قبلاً یک راهنمای عالی در مورد نحوه تنظیم آدرس‌های IP ثابت در روتر خود داریم، بنابراین اگر این راهی است که می‌خواهید، حتماً آن را بخوانید.

با این حال، با در نظر گرفتن تمام این موارد، بیایید نگاهی به نحوه اختصاص آدرس های IP استاتیک در هر نسخه از ویندوز بیندازیم.

نحوه تنظیم یک آدرس IP ثابت در ویندوز ۱۱

برای تنظیم یک آدرس IP ثابت در ویندوز ۱۱، باید تنظیمات را باز کنید، به Network & Internet بروید و سپس Properties را برای شبکه خود پیدا کنید. در داخل آنجا می‌توانید روی دکمه ویرایش برای تخصیص IP کلیک کنید و سپس جزئیات شبکه دستی را پر کنید.

ابتدا برنامه Settings را باز کنید و سپس Network & Internet را در سمت چپ پیدا کنید. با پانلی روبرو می شوید که اتصال شبکه فعلی شما را نشان می دهد. می‌توانید روی جایی که روی آن «Properties» نوشته شده است، دقیقاً در زیر شبکه کلیک کنید، یا اگر چندین اتصال شبکه دارید، می‌توانید به شبکه خاص مراجعه کنید تا جزئیات آدرس IP را برای هر یک ببینید. در این مورد “اترنت” نامیده می شود، اما به احتمال زیاد “Wi-Fi” را به عنوان گزینه ای برای انتخاب خواهید دید.

هنگامی که به اتصال شبکه ای که می خواهید یک IP دستی برای آن تنظیم کنید وارد شدید، به پایین بروید تا «تخصیص IP» را ببینید و سپس روی دکمه ویرایش در سمت راست کلیک کنید.

پس از رسیدن به آنجا، منوی کشویی را روی «Manual» برگردانید و سوئیچ IPv4 را روی «روشن» قرار دهید. در این مرحله می توانید جزئیات شبکه خود را پر کنید و برای اتمام روی Save کلیک کنید.

همچنین می‌توانید از پنل اتصالات شبکه قدیمی در ویندوز ۱۱ استفاده کنید، بنابراین اگر ترجیح می‌دهید از این روش استفاده کنید، به خواندن ادامه دهید.

اگر به شبکه های پیشرفته تر علاقه دارید، ممکن است لازم باشد یک مسیر TCP/IP ایستا راه اندازی کنید، کل پشته TCP/IP را در ویندوز بازنشانی کنید، پورت های TCP/IP باز را بررسی کنید، آدرس MAC خود را در ویندوز بیابید یا آدرس IP از Command Prompt. ما شما را در آنجا نیز تحت پوشش قرار دادیم.

تنظیم یک آدرس IP ثابت در ویندوز ۱۰

برای تنظیم یک آدرس IP ثابت در ویندوز ۱۰، باید برنامه تنظیمات را باز کنید و به شبکه و اینترنت بروید. از آنجا Properties را برای شبکه خود انتخاب می کنید و سپس دکمه Edit در کنار IP Assignment را انتخاب می کنید که در آن می توانید یک آدرس IP دستی را وارد کنید.

ابتدا اپلیکیشن Settings را باز کرده و دکمه Network & Internet را پیدا کنید.

در صفحه بعدی وضعیت شبکه خود را می بینید که باید شبکه فعال شما را به شما نشان دهد. در اینجا می خواهید روی دکمه Properties کلیک کنید. اگر چندین شبکه مختلف دارید، می‌توانید آن‌ها را از منوی سمت چپ انتخاب کنید—در مورد ما متوجه خواهید شد که هم شبکه‌های Wi-Fi و هم شبکه‌های اترنت داریم، بنابراین می‌خواهید شبکه‌ای را که می‌خواهید تنظیم کنید انتخاب کنید. یک آدرس IP دستی برای. متوجه خواهید شد که این همان روشی است که ما در تلاش برای یافتن آدرس IP در ویندوز ۱۰ از آن استفاده می کنیم.

در صفحه خصوصیات شبکه، به پایین بروید تا «تنظیمات IP» را ببینید و روی دکمه ویرایش در زیر «تخصیص IP» کلیک کنید.

در پنجره باز شده، منوی ویرایش تنظیمات IP را به Manual تغییر دهید و سپس سوئیچ IPv4 را روی «روشن» قرار دهید. جزئیات را پر کنید، روی ذخیره کلیک کنید، و شما باید آماده باشید.

ممکن است نیاز به راه اندازی مجدد داشته باشید تا همه برنامه های شما به درستی کار کنند، فقط به این دلیل که ویندوز است.

شایان ذکر است که می‌توانید از روش قدیمی اتصالات شبکه برای تنظیم یک آدرس IP در هر نسخه از ویندوز استفاده کنید، بنابراین اگر آن روش را ترجیح می‌دهید، به خواندن ادامه دهید.

نحوه تنظیم یک آدرس IP ثابت در ویندوز ۷ یا ۸ با استفاده از “اتصالات شبکه”

برای تغییر آدرس IP رایانه در ویندوز ۷، باید پنجره «اتصالات شبکه» را باز کنید. Windows+R را بزنید، ncpa.cpl را در کادر Run تایپ کنید و Enter را بزنید.

در پنجره «اتصالات شبکه»، روی آداپتوری که می‌خواهید یک آدرس IP ثابت برای آن تنظیم کنید، کلیک راست کنید و سپس دستور «Properties» را انتخاب کنید.

در پنجره ویژگی های آداپتور، “پروتکل اینترنت نسخه ۴ (TCP/IPv4)” را انتخاب کنید و سپس روی دکمه “Properties” کلیک کنید.

گزینه “Use the following IP address” را انتخاب کنید و سپس آدرس IP، ماسک زیر شبکه و دروازه پیش فرض را که با تنظیمات شبکه شما مطابقت دارد تایپ کنید. در مرحله بعد، آدرس سرور DNS ترجیحی و جایگزین خود را تایپ کنید. در نهایت، گزینه “Validate settings upon exit” را انتخاب کنید تا ویندوز فورا آدرس IP جدید و اطلاعات مربوطه را برای اطمینان از کارکرد آن بررسی کند. وقتی آماده شدید، روی دکمه “OK” کلیک کنید.

و سپس از پنجره ویژگی های آداپتور شبکه خارج شوید.

ویندوز به‌طور خودکار عیب‌یابی شبکه را اجرا می‌کند تا تأیید کند که اتصال خوب است. اگر مشکلی وجود داشته باشد، ویندوز به شما این امکان را می دهد که برنامه عیب یابی شبکه را اجرا کنید. با این حال، اگر با مشکل مواجه شدید، احتمالاً جادوگر به شما کمک زیادی نخواهد کرد. بهتر است بررسی کنید که تنظیماتتان معتبر هستند و دوباره امتحان کنید.

یک آدرس IP ثابت در ویندوز ویستا تنظیم کنید

تغییر IP خود از DHCP به آدرس Static در ویستا مشابه نسخه های دیگر ویندوز است، اما رسیدن به مکان صحیح کمی متفاوت است. منوی Start را باز کنید، روی Network کلیک راست کرده و Properties را انتخاب کنید.

مرکز شبکه و اشتراک گذاری باز می شود… روی مدیریت اتصالات شبکه کلیک کنید.

پروتکل اینترنت نسخه ۴ (TCP/IPv4) را برجسته کنید سپس روی دکمه Properties کلیک کنید.

اکنون IP، Subnet mask، Default Gateway و آدرس های سرور DNS را تغییر دهید. وقتی کارتان تمام شد روی OK کلیک کنید.

برای اعمال تنظیمات، باید ویژگی های اتصال منطقه محلی را ببندید.

Command Prompt را باز کنید و از دستور ipconfig برای بررسی موفقیت آمیز بودن تغییرات استفاده کنید.

یک آدرس IP ثابت در ویندوز XP تنظیم کنید

برای تنظیم IP ثابت در ویندوز XP، روی نماد My Network Places راست کلیک کرده و سپس Properties را انتخاب کنید.

روی آداپتوری که می‌خواهید IP را برای آن تنظیم کنید، کلیک راست کرده و سپس از منوی زمینه، «Properties» را انتخاب کنید.

ورودی «پروتکل اینترنت (TCP/IP)» را انتخاب کنید و سپس روی دکمه «Properties» کلیک کنید.

گزینه “استفاده از آدرس IP زیر” را انتخاب کنید. آدرس IP، ماسک زیر شبکه، دروازه پیش‌فرض و آدرس‌های سرور DNS را که می‌خواهید استفاده کنید تایپ کنید. وقتی کارتان تمام شد، روی دکمه «OK» کلیک کنید.

قبل از اعمال تغییرات، باید پنجره خصوصیات آداپتور را ببندید.

و می توانید تنظیمات جدید خود را با استفاده از دستور ipconfig در خط فرمان تأیید کنید.

به طور کلی، بهتر است به اکثر دستگاه های شما اجازه دهید آدرس های IP آنها به طور خودکار توسط روتر شما اختصاص داده شود. با این حال، گاهی اوقات ممکن است بخواهید یک آدرس IP ثابت برای یک دستگاه خاص تنظیم کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

پسورد فایل فشرده : yekdown.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.