.
نحوه تغییر ۱۰ تنظیم مربوط به حریم خصوصی حساب Google

گوگل این روزها خدمات مختلفی را ارائه می دهد و یک حساب گوگل اطلاعات شما را در بسیاری از آنها پخش می کند. کارهایی وجود دارد که می توانید برای قفل کردن امنیت و حریم خصوصی حساب Google خود انجام دهید. ما به شما نشان خواهیم داد.

احراز هویت دو مرحله ای حریم خصوصی حساب Google را روشن کنید

بیایید با کاری شروع کنیم که همه کسانی که حساب Google دارند باید انجام دهند: احراز هویت دو مرحله‌ای (۲FA) را روشن کنید. این کار ساده ای است، اما یک لایه امنیتی مهم به حساب شما اضافه می کند.

با فعال بودن ۲FA، باید تأیید کنید که با یک پیام متنی خودکار، تماس تلفنی یا یک برنامه احراز هویت وارد سیستم می شوید. گوگل در سال ۲۰۲۱ شروع به فعال کردن ۲FA برای همه کرد، اما اگر قبلاً این کار را نکرده اید، باید آن را فعال کنید.

«مرور ایمن پیشرفته» را در Chrome روشن کنید

اگر یک حساب Google دارید، احتمال زیادی وجود دارد که از Google Chrome نیز استفاده کنید. با فعال کردن حالت “مرور ایمن پیشرفته” می توانید مرور خود را ایمن تر کنید.

“مرور ایمن پیشرفته” بر اساس ویژگی “مرور ایمن” با برخی ابزارهای اضافی ساخته شده است. Chrome داده‌های مرور بیشتری را با Google به اشتراک می‌گذارد، که به ارزیابی‌های تهدید امکان می‌دهد دقیق‌تر و فعال‌تر باشند—اگرچه باید با Google در بررسی داده‌هایتان موافق باشید.

رمز عبور از فعالیت Google خود محافظت کنید

احتمالاً می‌دانید که Google هنگام استفاده از محصولاتش، بسیاری از فعالیت‌های شما را ردیابی می‌کند. این اطلاعات برای مشاهده در activity.google.com موجود است، اما شما نمی‌خواهید که هر کسی بتواند آن را ببیند.

خبر خوب این است که می‌توانید از فعالیت Google خود با رمز عبور محافظت کنید. به این ترتیب – حتی اگر شخصی به حساب Google شما دسترسی داشته باشد – برای مرور فعالیت کامل حساب شما به رمز عبور نیاز دارد.

جیمیل خود را بدون حذف اکانت گوگل حذف کنید

ایجاد یک آدرس Gmail به شما یک حساب Google می دهد و ایجاد یک حساب Google به شما یک آدرس Gmail می دهد. با این حال، شما در واقع می توانید یک حساب Google بدون حساب Gmail داشته باشید.

اگر نمی‌خواهید نگران باشید که کسی وارد حساب جیمیل شما شود یا با یک جریان بی‌پایان اسپم سروکار داشته باشد، می‌توانید از شر آن خلاص شوید. شما همچنان به هر چیز دیگری در حساب Google خود دسترسی خواهید داشت.

تاریخچه «Okay Google» را خاموش کنید

آیا می‌دانستید که هر بار که «Okay Google» را می‌گویید و از فرمان صوتی استفاده می‌کنید، Google یک ضبط صوتی از آن نگه می‌دارد؟ این درست است و می‌توانید در صفحه «فعالیت وب و برنامه» حسابتان به همه آن‌ها گوش دهید.

اگر این مورد را دوست ندارید، می‌توانید به صورت دستی موارد ضبط شده را حذف کنید یا «شامل فعالیت صوتی و صوتی» را خاموش کنید. آنها دیگر ضبط و در حساب شما ذخیره نمی شوند، اما دستورات صوتی همچنان مانند حالت عادی عمل می کنند.

تاریخچه وب و موقعیت مکانی خود را به طور خودکار حذف کنید

من چند بار به فعالیتی که Google ردیابی می کند و جایی که می توانید آن را پیدا کنید اشاره کرده ام – بسیار زیاد است. خوشبختانه، گوگل به شما این امکان را می دهد که این داده ها را پس از مدت زمان مشخصی به طور خودکار پاک کنید.

اکانت های گوگل که پس از سال ۲۰۲۰ ایجاد شده اند، به طور پیش فرض پس از ۱۸ ماه، تاریخچه آنها به طور خودکار حذف می شود. اگر حساب شما قدیمی تر از آن است، باید ویژگی حذف خودکار را خودتان فعال کنید. می توانید بین سه ماه یا ۱۸ ماه یکی را انتخاب کنید.

یک حساب Google را از کروم حذف کنید

گوگل از شما می خواهد که در اولین استفاده از مرورگر کروم با حساب گوگل خود وارد شوید. ممکن است به نظر برسد که باید این کار را انجام دهید، اما این کار را نمی‌کنید. اگر نمی‌خواهید Google تمام سابقه مرور شما را ببیند، می‌توانید از سیستم Chrome خارج شوید.

وقتی حساب Google خود را از Chrome حذف می‌کنید، امکان همگام‌سازی نشانک‌ها، برگه‌ها و اطلاعات ذخیره‌شده بین دستگاه‌ها را از دست خواهید داد. اما اگر می‌خواهید به‌صورت خصوصی‌تر مرور کنید، این یک معامله است که باید انجام دهید.

برنامه های متصل به حساب Google خود را مدیریت کنید

داشتن حساب Google ورود به برنامه‌ها و وب‌سایت‌هایی را که از ورود Google پشتیبانی می‌کنند، آسان می‌کند. مشکل این است که این سرویس ها می توانند در طول زمان اضافه شوند و احتمالاً دیگر از برخی از آنها استفاده نمی کنید. باید مرتباً بررسی کنید که کدام سرویس ها به حساب شما دسترسی دارند.

می توانید این کار را در صفحه ورود به سیستم و امنیت حساب Google خود انجام دهید. به کادر «برنامه‌های شخص ثالث با دسترسی به حساب» بروید و «مدیریت دسترسی شخص ثالث» را انتخاب کنید. از آنجا می توانید هر سرویس قدیمی را حذف کنید.

اطلاعات خود را از سرویس Google حذف کنید

فراتر از برنامه های شخص ثالث، تعداد مناسبی از سرویس های خود گوگل نیز وجود دارد که داده های شما را در اختیار دارند. فقط به این دلیل که یک حساب Google دارید به این معنی نیست که باید همه این خدمات را برای همیشه نگه دارید.

Google به شما این امکان را می‌دهد تا سرویس‌های Google را از حساب خود حذف کنید و تمام داده‌هایی را که در این فرآیند به دست آورده‌اند حذف کنید. برای انجام این کار، به صفحه «داده‌ها و حریم خصوصی» بروید و «حذف سرویس Google» را انتخاب کنید. فهرستی از خدماتی را می‌بینید که می‌توانید حذف کنید.

حریم خصوصی حساب Google خود را طوری تنظیم کنید که پس از مرگ به طور خودکار حذف (یا اشتراک گذاری) شود

نکته آخر کمی بیمارگونه است، اما ارزش بررسی را دارد. آیا می خواهید عکس های خانوادگی خود را پس از مرگ خود به اشتراک بگذارید، اما تاریخچه جستجوی خود را هسته ای کنید؟ این کار را می توان با مدیریت حساب غیرفعال Google انجام داد.

ابتدا از این صفحه دیدن کنید تا تنظیمات Inactive Account Manager را شروع کنید. روی «شروع» کلیک کنید و در مورد اینکه چه زمانی باید حساب خود را به‌عنوان «غیرفعال» علامت‌گذاری کنید، نحوه ارسال یادآوری‌هایی درباره آن، با چه کسی در آن زمان تماس بگیرید و چه مواردی را حذف و به اشتراک بگذارید، راهنمایی خواهید شد.

در اینجا شما گزینه هایی برای ایمن تر کردن حساب Google خود دارید. احتمالاً گوگل اطلاعات زیادی از شما دارد، بنابراین مطمئن شوید که به طور مرتب چیزها را زیر نظر دارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]

پسورد فایل فشرده : yekdown.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.