.
نحوه به اشتراک گذاری آسان فایل ها بین مک و ویندوز و بالعکس

اگر از مک و ویندوز استفاده می کنید، در اینجا یک راه آسان برای انتقال فایل ها از Mac به Windows و بالعکس وجود دارد.

آیا نیاز به انتقال فایل از مک به ویندوز و بالعکس دارید؟ شما می توانید چند رویکرد متفاوت را در پیش بگیرید، اما می توانید به راحتی با استفاده از ابزارهای اصلی هر دو سیستم عامل، انتقال فایل مک به ویندوز یا کامپیوتر به مک را انجام دهید.

از طرف دیگر، چند راه حل شخص ثالث وجود دارد که ارزش بررسی دارد. در زیر نحوه انتقال فایل ها از مک به ویندوز و بالعکس را توضیح خواهیم داد.

نحوه انتقال فایل ها از مک به کامپیوتر ویندوزی

واضح ترین راه برای انتقال فایل ها از مک به ویندوز استفاده از توابع داخلی است که هر دو سیستم عامل ارائه می دهند.

با این حال، این یک اشکال مهم دارد. این فرآیند تنها در صورتی کار خواهد کرد که کامپیوترهای مک و ویندوز هر دو در یک شبکه محلی باشند. اگر اینطور نیست، می توانید به بخش راه حل های شخص ثالث زیر بروید.

راه اندازی اشتراک گذاری فایل در مک

برای اشتراک‌گذاری فایل‌ها بین Mac و PC، باید برخی تنظیمات را تغییر دهید. ابتدا باید به مک خود اجازه دهید فایل های خود را به اشتراک بگذارد. برای انجام این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

روی نماد Apple در گوشه سمت چپ بالای صفحه کلیک کنید. تنظیمات سیستم > اشتراک گذاری را انتخاب کنید. سپس تیک کنار File Sharing را در پنل سمت چپ فعال کنید.

روی دکمه Options کلیک کنید و از پنجره ظاهر شده، کادر کنار اشتراک فایل‌ها و پوشه‌ها با استفاده از SMB را فعال کنید. در macOS Big Sur، اپل توانایی اشتراک‌گذاری حجم‌ها از طریق AFP را حذف کرد. اگرچه کاتالینا این توانایی را حفظ کرد، اما نمی‌توانید حجم‌های با فرمت APFS را روی AFP به اشتراک بگذارید.

در قسمت Windows File Sharing در زیر، کادر انتخاب را در کنار هر کاربری که می‌خواهید فایل‌هایش را به اشتراک بگذارید، فعال کنید. رمز عبور کاربران را وارد کرده و روی Done کلیک کنید.

توجه :وقتی فایل‌ها را با رایانه‌های Windows به اشتراک می‌گذارید، Mac شما رمز عبور کاربران را با امنیت کمتری ذخیره می‌کند. پس از تکمیل، توصیه می‌کنیم چک باکس‌های کاربر را لغو انتخاب کنید.

اکنون به پنجره اشتراک‌گذاری باز می‌گردید. در مرحله بعد، باید انتخاب کنید که کدام پوشه ها و کاربران را با رایانه ویندوزی خود به اشتراک بگذارید. برای تنظیم تنظیمات برگزیده خود، روی دکمه‌های Plus (+) و Minus (–) در زیر پوشه‌های مشترک کلیک کنید.

هنگامی که یک پوشه را به اشتراک گذاشتید، مجوزهای کاربران و گروه هایی را که باید به داده های موجود در فهرست پوشه های مشترک دسترسی داشته باشند، بررسی کنید.

به یاد داشته باشید که تمام دسترسی به شبکه توسط رایانه با منابع مشترک کنترل می شود (در این مورد، مک شما است). بنابراین، باید بدانید که چه مجوزهای مک برای یک پوشه اعمال شده است. در نهایت، باید آدرس IP مک خود را یادداشت کنید. این را در زیر پیام File Sharing: On مشاهده خواهید کرد.

دسترسی به فایل های مک در ویندوز

اکنون زمان آن است که به رایانه ویندوز خود بروید. دستورالعمل های زیر را برای انتقال فایل ها از مک به ویندوز دنبال کنید:

فایل اکسپلورر را باز کنید. در نوار آدرس بالای پنجره، \\ و سپس آدرس IP مک خود را تایپ کنید. وقتی کارتان تمام شد، باید چیزی شبیه به این باشد:

۱۹۲.۱۶۸.۱.۶۸\\

یک پنجره جدید باز می شود که نام کاربری و رمز عبور را می خواهد. اعتبار کاربری را دقیقاً همانطور که در مک شما ظاهر می شود وارد کنید.

فایل اکسپلورر همه پوشه‌ها و کاربرانی را که به فهرست پوشه‌های مشترک و کاربران مشترک Mac خود اضافه کرده‌اید نمایش می‌دهد. می توانید آن پوشه را به عنوان یک درایو شبکه برای جابجایی، ویرایش و کپی کردن پوشه ها مانند هر پوشه دیگر ویندوز نگاشت کنید.

نقشه شبکه درایو

نگاشت یک پوشه شبکه به سایر برنامه ها نشان می دهد که پوشه بخشی از رایانه شما است. ویندوز یک درایو را به پوشه نقشه‌برداری شده اختصاص می‌دهد و شما آن را به عنوان یک درایو در File Explorer خواهید دید.

روی پوشه به اشتراک گذاشته شده کلیک راست کرده و Map network drive را کلیک کنید. یک درایو از لیست Drive انتخاب کنید. می توانید هر حرفی را که قبلاً استفاده نشده است انتخاب کنید.

کادر Folder شامل تمام اطلاعات از پیش پر شده است. اگر می خواهید ویندوز در شروع هر جلسه ورود به سیستم به طور خودکار به این پوشه مشترک متصل شود، فراموش نکنید که هنگام ورود به سیستم، دوباره اتصال را علامت بزنید.

پس از اتمام کار، فایل‌ها را به یکی از پوشه‌های محلی خود بکشید و رها کنید تا فایل‌ها را از مک خود به رایانه ویندوزی خود منتقل کنید.

نحوه انتقال فایل ها از کامپیوتر به مک

خیلی سخت نبود، درست است؟ حالا بیایید به روند معکوس نگاه کنیم: نحوه انتقال فایل ها از ویندوز به مک.

راه اندازی اشتراک گذاری فایل در ویندوز

برای شروع، باید مطمئن شوید که Network Discovery در ویندوز روشن است. کامپیوتر ویندوز خود را روشن کنید و مراحل زیر را طی کنید:

برنامه تنظیمات را باز کنید و به شبکه و اینترنت بروید. در پنل سمت چپ، روی اترنت یا Wi-Fi کلیک کنید و سپس گزینه‌های اشتراک‌گذاری پیشرفته را تغییر دهید که در زیر تنظیمات مربوطه قرار دارد.

منوی شبکه خصوصی را باز کنید و کادرهای انتخاب کنار روشن کردن کشف شبکه و روشن کردن اشتراک‌گذاری فایل و چاپگر را فعال کنید. سپس بر روی ذخیره تغییرات کلیک کنید. برای رفع مشکلات مربوط به کشف شبکه در ویندوز ۱۰ این مراحل را دنبال کنید.

توجه:ما فعال کردن کشف شبکه یا اشتراک‌گذاری فایل در شبکه‌های عمومی را توصیه نمی‌کنیم. آنها معمولاً بسیار کمتر از شبکه های خصوصی امنیت دارند.

برای اشتراک گذاری پوشه ها به صورت موردی، روی نام پوشه کلیک راست کرده و به Properties > Sharing > Network File and Folder Sharing > Share بروید. از طرف دیگر، در صورت نیاز یا اگر ترجیح می دهید کنترل کامل بر اشتراک گذاری داشته باشید، می توانید از تنظیمات اشتراک گذاری پیشرفته استفاده کنید.

همچنین باید آدرس IP رایانه شخصی ویندوز خود را نیز یادداشت کنید. Win + X را فشار دهید و Command Prompt یا Windows Powershell را انتخاب کنید. ipconfig را تایپ کنید و آدرس IPv4 را یادداشت کنید.

دسترسی به فایل های ویندوز در مک

هنگامی که از گزینه های اشتراک گذاری خود راضی بودید، زمان انتقال فایل های خود از رایانه شخصی ویندوز به مک فرا رسیده است. برای انجام این کار مراحل زیر را در مک خود دنبال کنید:

برنامه Finder را باز کنید. در نوار منو در بالای صفحه، برو > اتصال به سرور را انتخاب کنید. نام رایانه را به این شکل

 smb://[IP address] or smb://[computer name]

تایپ کنید و Enter را فشار دهید. از شما خواسته می شود که نام کاربری و رمز عبور ویندوز خود را وارد کنید. روی Connect کلیک کنید.

محتوای ویندوز مشترک شما در بخش Shared Finder در دسترس خواهد بود. برای انتقال فایل ها از رایانه شخصی خود به مک، کافی است در صورت نیاز بکشید و رها کنید.

راه های دیگر برای اشتراک گذاری فایل ها بین مک و کامپیوتر

اگر هر دو رایانه Mac و Windows PC در یک شبکه باشند، روش های فوق عالی کار می کنند. با این حال، اگر اینطور نیست، این روش ها را امتحان کنید و بهترین ها را برای خود انتخاب کنید.

۱. از یک سرویس ذخیره سازی ابری استفاده کنید

Dropbox، Google Drive و OneDrive دارای برنامه های اختصاصی برای Windows و macOS هستند. فقط آنها را روی دو سیستم نصب کنید و در صورت نیاز فایل های خود را آپلود یا دانلود کنید. از فضای اشغال شده توسط این برنامه ها آگاه باشید، و اگر فضای دیسک شما کم است، راهنمای ما را در مورد نحوه همگام سازی فقط فایل های خاص در Dropbox یا Google Drive دنبال کنید.

۲. از USB Stick استفاده کنید

یک راه حل ساده اما موثر برای افرادی که نیاز به انتقال سریع فایل ها از مک به ویندوز دارند، استفاده از درایو فلش USB است. فراموش نکنید که فرمت فایل exFAT را انتخاب کنید زیرا با هر دو سیستم عامل سازگار است و به راحتی به شما امکان می دهد فایل های بزرگ را به اشتراک بگذارید. در اینجا توصیه های ما در مورد بهترین درایوهای فلش USB 3.0 موجود آنلاین است.

۳. فایل ها را بدون استفاده از فضای ذخیره سازی ابری به اشتراک بگذارید

Resilio Sync و Syncthing برنامه های همگام سازی فایل هستند که به شما امکان می دهند فایل ها را بین ویندوز و مک به اشتراک بگذارید. آنها از یک کلید رمزگذاری شده برای مدیریت ارتباط بین دستگاه ها استفاده می کنند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک پوشه همگام سازی تنظیم کرده و یک کلید ایجاد کنید. کلید را با دستگاه دیگر خود به اشتراک بگذارید و یک پوشه را نامزد کنید. هر دو برنامه به شما اجازه می دهند مجوزهای خواندن/نوشتن را تنظیم کنید.

چالش های امنیتی زیادی در مورد ذخیره سازی ابری وجود دارد. این نویسنده سال هاست از Resilio Sync استفاده می کند. اگر مجوزها را تنظیم کنید، همگام‌سازی را برای همگام‌سازی LAN اجباری پیکربندی کنید، و از Archive برای نسخه‌سازی فایل استفاده کنید، مطمئن می‌شوید که انتقال داده از طریق شبکه شما انجام می‌شود و در هزینه صرفه‌جویی می‌کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

پسورد فایل فشرده : yekdown.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.