.
 • ۱ بازدید
 • مهر ۱۶, ۱۴۰۱
نحوه باز کردن فایل های RAR بدون WinRAR

فایل های RAR یک فرمت محبوب برای انتقال داده ها و صرفه جویی در فضای دیسک هستند.
اگرچه WinRAR مبدل پیش فرض برای رایانه های شخصی قدیمی است، اما دیگر نیازی به استفاده از آن برای استخراج فایل های .rar نیست.
راهنمای زیر دقیقا به شما نشان می دهد که چگونه فایل های RAR را بدون استفاده از WinRAR در ویندوز استخراج کنید

استخراج فایل های .rar خود در ویندوز ۱۰ می تواند کاری باشد که بیش از پنج دقیقه از زمان شما را نمی گیرد، اما باید از نرم افزار مورد نیاز برای استخراج فایل های خود آگاه باشید.

در صورت استفاده از نسخه آزمایشی و یا خرید نسخه کامل بسته به نیاز، نرم افزار موجود برای ویندوز ۱۰ به منظور استخراج فایل های شما می تواند رایگان باشد.

معمولاً بهترین برنامه مناسب برای ویندوز ۱۰ برنامه WinRAR است که می توانید آن را از هر فروشگاه ویندوز موجود خریداری کنید یا می توانید برنامه WinZip را دانلود کنید.

راهنمای زیر برخی از موضوعات زیر را نیز پوشش می دهد:

 • استخراج کننده فایل RAR ویندوز ۱۰ – از تمامی نرم افزارهای ذکر شده در این مقاله می توان برای استخراج فایل های RAR در ویندوز ۱۰ استفاده کرد.
 • باز کردن فایل های RAR ویندوز ۱۰ – هر دو WinZip و WinRAR می توانند برای باز کردن فایل های RAR در ویندوز ۱۰ استفاده شوند.
چگونه فایل های RAR را در ویندوز ۱۰ بدون WinRAR استخراج کنم؟
۱. تصمیم بگیرید که از چه نرم افزاری استفاده خواهید کرد

اگر نمی خواهید از WinRar برای استخراج فایل ها استفاده کنید، می توانید از یک راه حل جایگزین استفاده کنید.

با وجود نام فرمت فایل و این واقعیت که ما فایل‌های RAR را به‌طور پیش‌فرض با WinRAR مرتبط می‌کنیم، مطمئناً جایگزین‌های بهتری وجود دارد.

در حالی که استفاده از WinRAR واقعا رایگان است، تا حدودی قدیمی است و به نظر نمی رسد که از مرحله اولیه بایگانی و باز کردن زیپ تکامل یافته باشد.

با توجه به موضوع این راهنما، در اینجا دو ابزار وجود دارد که مطمئناً می توانند فایل های RAR را به همان اندازه WinRAR مدیریت کنند.

۲. از WinZip استفاده کنید

ابزارهای زیادی وجود دارد که می توانند بایگانی و باز کردن فایل ها را انجام دهند، اما تعداد کمی از آنها قابل اعتماد و بدون خطا هستند. به این ترتیب، ما تصمیم گرفتیم WinZip را در مورد مورد نظر توصیه کنیم.

این یک بایگانی کننده و کمپرسور فایل مدرن است که استفاده از آن بسیار آسان است. این محصول قابلیت‌های فشرده‌سازی بی‌نظیری را ارائه می‌کند که به شما امکان می‌دهد داده‌ها و فایل‌ها را به روشی بدون تلفات در تقریباً نیمی از فضای ذخیره‌سازی مانند سایر ابزارهای فشرده‌سازی فایل ذخیره کنید.

علاوه بر این، در هنگام فشرده سازی و باز کردن حجم زیادی از داده ها، بسیار سریع اجرا می شود. در مجموع، اگر ابزاری می‌خواهید که فایل‌های RAR و ZIP را سریع و کارآمد استخراج کند، WinZip راه‌حلی برای شماست.

ما توضیح خواهیم داد که چگونه می توانید از WinZip استفاده کنید و فایل های خود را در کمترین زمان استخراج کنید. برای توضیحات دقیق در مورد نحوه استخراج فایل های rar در ویندوز ۱۰، آموزش زیر را دنبال کنید.

۱. Winzip را دانلود و نصب کنید.

۲. پوشه ای را که فایل .rar خود را در آن ذخیره می کنید باز کنید.

۳. روی فایل .rar کلیک راست کنید.

 

۴. نشانگر خود را روی گزینه WinZip ببرید تا منو باز شود.

۵. در حال حاضر، شما یک سری از گزینه های موجود برای انتخاب خواهید داشت. برای مشاهده محتویات پوشه .rar فقط باید روی پوشه دوبار کلیک کنید (کلیک چپ).

۶. علاوه بر این، اگر می خواهید فایل ها را استخراج کنید، گزینه های متعددی در اختیار دارید.

 • اگر می خواهید فایل های .rar را در محلی که پوشه .rar دارید استخراج کنید، باید روی ویژگی Extract Here کلیک چپ کنید.
 • اگر می‌خواهید فایل‌های .rar را در پوشه /Downloads خود استخراج کنید، فقط باید روی ویژگی Extract to Downloads کلیک چپ کنید.
 • اگر می خواهید فایل .rar را در دایرکتوری خاصی استخراج کنید، روی Extract files کلیک چپ کنید… و در زیر ویژگی Extract to: دایرکتوری را انتخاب کنید که می خواهید آنها را در آن کپی کنید و
 • سپس بر روی دکمه OK که در پایین نمایش داده شده است کلیک چپ کنید. از صفحه نمایش

توجه: برای مشاهده محتویات پوشه rar فقط باید روی پوشه دوبار کلیک کنید (کلیک چپ).

بنابراین اکنون که فایل .rar خود را استخراج کرده اید، می توانید بدون هیچ مشکلی کار خود را روی دستگاه ویندوز ۸ و ویندوز ۱۰ انجام دهید.

اگر در مورد استخراج فایل .rar سؤالی دارید، لطفاً در زیر برای ما بنویسید تا ببینیم چه کاری می توانیم برای کمک بیشتر به شما انجام دهیم.

۳. از Directory Opus استفاده کنید

جایگزین های دیگری برای WinZip وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید. به عنوان مثال، می توانید Directory Opus، یک فایل منیجر بسیار قدرتمند برای ویندوز ۱۰ را دانلود کنید.

بسیاری از کاربران بر این باورند که بهترین فایل منیجرها باید به اندازه کافی همه کاره و قدرتمند باشند تا بتوانند نیازها و نیازهای مدیریت فایل را که ممکن است کاربران داشته باشند، برطرف کنند. با این حال، همه مدیران فایل نمی توانند بایگانی و حذف فایل ها را مدیریت کنند.

Directory Opus بسیاری از ویژگی ها و گزینه های مفید را برای رایانه شما به ارمغان می آورد و به راحتی می تواند عملکرد بایگانی WinRAR را جایگزین کند.

آیا می توانم فایل های RAR را بدون پسورد استخراج کنم؟

برخی از فایل‌های rar ممکن است دارای رمز عبور محافظت شده باشند. خبر خوب این است که حتی اگر رمز عبور را فراموش کرده باشید، می توانید آنها را استخراج کنید.

ساده ترین راه برای انجام این کار، دانلود و نصب یک ابزار اختصاصی بازیابی رمز عبور RAR، مانند RAR Password Genius است که توسط نرم افزار iSunShare توسعه یافته است.

این ابزار کوچک و در عین حال قدرتمند بازیابی رمز عبور می تواند به شما در بازیابی رمزهای عبور گم شده یا فراموش شده برای آرشیوهای RAR ایجاد شده توسط ابزارهای مختلف فشرده سازی فایل کمک کند.

RAR Password Genius می تواند رمزهای عبور پیچیده را در عرض چند دقیقه بازیابی کند. این ابزار در دو نسخه ارائه می شود: یک نسخه رایگان و یک نسخه پریمیوم. می توانید از نسخه رایگان برای بازیابی رمزهای عبور حداکثر سه کاراکتری استفاده کنید.

در صورت دریافت خطای رد دسترسی چه کنم؟

گاهی اوقات، حتی اگر مطمئن ترین استخراج کننده RAR را داشته باشید و رمز عبور خود را بازیابی کرده باشید، پیام خطای Access denied رخ می دهد.

این مشکل ممکن است با محدودیت‌های مجوز دسترسی، از جمله موارد دیگر، ایجاد شود. خبر خوب این است که می توانید با در اختیار گرفتن مالکیت پوشه مربوطه، آن را برطرف کنید.

 • روی پوشه RAR کلیک راست کنید > Properties را انتخاب کنید
 • به تب Security بروید > روی دکمه Advanced کلیک کنید

 • به تب مالک در تنظیمات امنیتی پیشرفته بروید
 • ویرایش را انتخاب کنید > حساب کاربری مشکل ساز را از Change Owner انتخاب کنید. می‌توانید با افزودن همه به همه اجازه دهید.
 • روی سایر کاربران یا گروه‌ها کلیک کنید > همه را در فیلد ارائه شده تایپ کنید > OK را بزنید.
 • User/Group را انتخاب کنید > Apply >OK را کلیک کنید.
 • نام مالک را تغییر دهید > روی OK کلیک کنید > از پنجره Properties خارج شوید.

اکنون شما مالکیت پوشه را در اختیار گرفته اید. اکنون باید مجوز دسترسی به آن را دریافت کنید.

 • روی پوشه کلیک راست کنید > Properties را انتخاب کنید
 • دکمه ویرایش را انتخاب کنید > روی OK کلیک کنید
 • در پنجره های مجوز، user/group را انتخاب کنید یا برای افزودن کاربران دیگر روی Add کلیک کنید

 • در زیر Allow > کنترل کامل را علامت بزنید تا حقوق دسترسی کامل را اختصاص دهید.
 • روی OK > تایید > خروج از Properties کلیک کنید

امیدواریم این راهنما به شما کمک کرده باشد که فایل های RAR خود را استخراج کنید. اگر سوال یا پیشنهادی دارید از بخش نظرات زیر استفاده کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

پسورد فایل فشرده : yekdown.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید
درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.