.
پشتیبان گیری و بازیابی فایرفاکس [ Mozilla Firefox ]

پشتیبان گیری و بازیابی فایرفاکس مرورگر محبوب خیلی از کاربران است که قصد آموزش نحوه انجام آن را در این مقاله داریم.

 برای ایجاد یک کپی از همه رمزهای عبور، نشانک‌ها و افزونه‌های ذخیره شده خود، از پروفایل Mozilla Firefox خود در مکانی امن در حافظه داخلی یا خارجی خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. بعداً می‌توانید این نسخه پشتیبان را بازیابی کنید تا همه موارد خود را به مرورگر بازگردانید. ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه این کار را انجام دهید.

روش کار این است که پوشه پروفایل فایرفاکس خود را در مکانی که امن می دانید کپی می کنید. این مکان می‌تواند در همان رایانه، رایانه دیگری، حافظه خارجی یا حتی فضای ذخیره‌سازی ابری باشد. بعداً، هنگامی که می‌خواهید موارد پشتیبان‌گیری شده خود را برگردانید، پوشه را در محل نمایه خود قرار دهید و فایرفاکس تمام داده‌های شما را وارد می‌کند.

فهرست مطالب
از پروفایل فایرفاکس نسخه پشتیبان تهیه کنید
بازیابی پروفایل فایرفاکس
از نمایه Mozilla Firefox نسخه پشتیبان تهیه کنید ( مرحله اول پشتیبان گیری و بازیابی فایرفاکس )

برای شروع پشتیبان گیری از پروفایل خود، فایرفاکس را در رایانه خود راه اندازی کنید. سپس، در گوشه سمت راست بالای مرورگر، روی منوی همبرگر (سه خط افقی) کلیک کنید و Help > More Troubleshooting Information را انتخاب کنید.

Select Help > More Troubleshooting Information.

در صفحه «اطلاعات عیب‌یابی»، در بخش «پایه برنامه»، ورودی با نام «پوشه نمایه» را پیدا کنید. در کنار این ورودی، روی «باز کردن پوشه» کلیک کنید.

سپس فایرفاکس را با کلیک کردن روی منوی همبرگر و انتخاب «Exit» ببندید.

پوشه پروفایل Mozilla Firefox خود را در فایل منیجر باز می بینید. اینها همه فایل‌های داده‌های پروفایل شما هستند، و برای تهیه یک نسخه پشتیبان کامل از نمایه خود، از آنها نسخه پشتیبان تهیه خواهید کرد.

ابتدا همه این فایل ها را با فشار دادن Ctrl+A (ویندوز) یا Command+A (Mac) انتخاب کنید. سپس روی هر فایلی کلیک راست کرده و «کپی» را انتخاب کنید.

Select "Copy" from the menu.

اکنون به فضای ذخیره سازی که می خواهید پشتیبان پروفایل را در آن قرار دهید، دسترسی پیدا کنید. هنگامی که آنجا هستید، روی هر جای خالی کلیک راست کرده و «Paste» را انتخاب کنید.

Choose "Paste" in the menu.

و همین است. شما با موفقیت یک نسخه پشتیبان از نمایه فایرفاکس خود ایجاد کردید.

بازیابی پروفایل Mozilla Firefox ( مرحله اول پشتیبان گیری و بازیابی فایرفاکس )

برای بازیابی موارد از نمایه پشتیبان‌گیری شده، ابتدا متوجه می‌شویم که فایرفاکس پروفایل ها را در کجا بارگیری می‌کند، سپس نسخه پشتیبان شما را به آنجا منتقل می‌کنیم.

با راه اندازی فایرفاکس در رایانه خود شروع کنید. در گوشه سمت راست بالای فایرفاکس، روی منوی همبرگر (سه خط افقی) کلیک کنید و Help > More Troubleshooting Information را انتخاب کنید.

Select Help > More Troubleshooting Information.

در صفحه «اطلاعات عیب‌یابی»، در کنار ورودی «پوشه نمایه»، مکان پروفایل خود را خواهید دید. این مسیر را یادداشت کنید زیرا در مراحل زیر به آن نیاز دارید.

Note the "Profile Folder" path.

با کلیک کردن روی منوی همبرگر در گوشه سمت راست بالا و انتخاب «Exit» از فایرفاکس خارج شوید.

Select "Exit."

اکنون به مکان پوشه پروفایل  فایرفاکس در رایانه خود دسترسی خواهید داشت. اگر در ویندوز هستید، File Explorer را باز کنید و به مسیری که قبلاً اشاره کرده اید بروید. اگر در مک هستید، پنجره Finder را راه اندازی کنید و به مکان نمایه بروید.

هنگامی که در مکان پروفایل قرار گرفتید، پنجره مدیریت فایل دیگری را راه اندازی کنید و به پوشه ای که از نمایه خود نسخه پشتیبان تهیه کرده اید، دسترسی پیدا کنید. تمام فایل های نمایه را با فشار دادن Ctrl+A (ویندوز) یا Command+A (Mac) انتخاب کنید. سپس با کلیک راست روی هر فایل و انتخاب «کپی»، فایل‌ها را کپی کنید.

به پنجره پروفایل فعلی فایرفاکس برگردید، در هر نقطه خالی کلیک راست کرده و «Paste» را انتخاب کنید. به رایانه خود اجازه دهید فایل های موجود را بازنویسی کند.

Select "Paste" in the menu.

هنگامی که فایل‌های شما کپی به پایان رسید، فایرفاکس را راه‌اندازی کنید و تمام محتوای پشتیبان‌گیری شده خود را خواهید دید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

پسورد فایل فشرده : yekdown.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.