.
نحوه بازنشانی پشته TCP/IP در ویندوز ۱۰ و ۱۱

پروتکل کنترل انتقال/پروتکل اینترنت، که بیشتر به عنوان TCP/IP نامیده می‌شود، بخش مهمی از نحوه ارتباط رایانه ویندوزی شما با سایر دستگاه‌های موجود در اینترنت است. اما چه اتفاقی می‌افتد وقتی همه چیز اشتباه می‌شود؟ چگونه آن را تعمیر می کنید؟ خوشبختانه، تنظیم مجدد ممکن است تنها چیزی باشد که نیاز دارید.

TCP/IP چیست؟

TCP/IP گاهی اوقات به طور گسترده به عنوان مجموعه پروتکل اینترنت شناخته می شود. TCP و IP با هم کنترل می‌کنند که چگونه اطلاعات دیجیتال به بسته‌ها تقسیم می‌شوند، چگونه آن بسته‌ها بین رایانه شما و مقصد هدایت می‌شوند و چگونه رایانه شما می‌تواند اطمینان حاصل کند که همه بسته‌ها به درستی دریافت شده‌اند. برای چگونگی کارکرد اینترنت مدرن بسیار مهم است و اخیراً چهلمین سالگرد تولد خود را جشن گرفت.

تنظیمات مجموعه پروتکل اینترنت در دستگاه محلی شما ذخیره می‌شوند – این بدان معناست که می‌توانند توسط بدافزار، برنامه‌ای که نصب کرده‌اید، یا هر روش دیگری خراب شوند. اغلب، یک مشکل TCP/IP به عنوان یک خطای اتصال غیر توصیفی نشان داده می شود. ساده ترین راه برای رفع آن این است که تنظیمات پشته TCP/IP را به حالت پیش فرض خود بازگردانید.

نحوه بازنشانی TCP/IP

بازنشانی تنظیمات پشته TCP/IP بسیار بدون دردسر است. یک Command Prompt، PowerShell یا Windows ترمینال بالا را راه اندازی کنید. هر یک از آنها کار خواهد کرد، بنابراین فقط به ترجیح شما بستگی دارد.

این مثال از PowerShell استفاده می کند. روی دکمه Start کلیک کنید، “powershell” را در نوار جستجو تایپ کنید، سپس روی “Run as Administrator” کلیک کنید.

توجه: نوار وظیفه یکی از عناصر رابط کاربری است که طراحی مجدد بزرگی بین ویندوز ۱۰ و ویندوز ۱۱ داشته است. این تصاویر مربوط به ویندوز ۱۱ هستند، اما روند در ویندوز ۱۰ یکسان است. اوضاع کمی متفاوت به نظر می رسد.

netsh int ip reset را در پنجره PowerShell تایپ کرده و Enter را بزنید.

اگر کار با موفقیت اجرا شود، باید یک دسته کامل از “تنظیم مجدد، خوب!” در پنجره.

رایانه خود را مجدداً راه اندازی کنید و سپس ببینید که آیا هنوز با مشکل مواجه هستید یا خیر. اگر بازنشانی پشته TCP/IP کمکی نکرد، باید برخی از مراحل عیب‌یابی دیگر را امتحان کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

پسورد فایل فشرده : yekdown.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.