جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

ری ست کردن ویندوز 11: هر آنچه که باید بدانید

ری ست کردن ویندوز 11 می تواند به شما کمک کند از ابتدا شروع کنید و در عین حال شما را به تنظیمات کارخانه بازگرداند و در صورت تمایل برنامه اصلی نصب شود.  ری ست کردن رایانه شخصی در ویندوز 11 کاملاً آسان است، اما خطاهایی که با آن مواجه می شوید اغلب می تواند دسترسی به دسکتاپ را برای شما دشوار کند. اگر با چنین مشکلاتی روبرو هستید، همیشه می توانید با استفاده از راهنمای CMD زیر، سیستم عامل را بازنشانی کنید و دوباره از ابتدا شروع کنید. حتی می توانید انتخاب کنید که اطلاعات خود را حفظ کنید یا به طور کلی حذف کنید. از راهنمای زیر استفاده کنید تا به راحتی کامپیوتر خود را بسته به نیاز فعلی خود تنظیم مجدد کنید.

چگونه می توانم ویندوز 11 را به تنظیمات کارخانه برگردانم؟

1. کامپیوتر خود را ری ست کنید (راه حل اول از ری ست کردن ویندوز 11)

از راهنمای زیر برای بازنشانی رایانه شخصی خود از برنامه تنظیمات رایانه شخصی خود استفاده کنید. با این حال، اگر دسکتاپ شما در حال حاضر به دلیل BSOD یا بیشتر غیرقابل دسترسی است، می توانید از راهنمای زیر برای تنظیم مجدد رایانه خود از USB/ISO استفاده کنید.

1.کلیدهای ترکیبی Windows + I را فشار دهید.

2.روی منوی تنظیمات کلیک کنید.

3.به قسمت Update & Security بروید.

4.در پنجره سمت چپ، Recovery را انتخاب کنید.

5.از سمت راست روی Reset PC کلیک کنید.

 

6.اکنون می توانید بسته به نیاز فعلی خود یکی از گزینه های زیر را انتخاب کنید.

 Keep my files: همه برنامه‌ها و سرویس‌های شخص ثالث نصب‌شده حذف خواهند شد، اما فایل‌های شخصی در هارد دیسک شما حفظ خواهند شد. Remove everything: با این کار همه سرویس‌های برنامه‌ها، فایل‌ها، فایل‌های شخصی و موارد دیگر از سیستم شما حذف می‌شود.

7.گزینه مورد نظر برای نصب مجدد ویندوز را انتخاب کنید.

Cloud Download: ویندوز آخرین نسخه سیستم عامل خود را دانلود و بر روی سیستم شما نصب می کند. برای این گزینه به اتصال شبکه نیاز دارید.  Local Reinstall: ویندوز از فایل های بازیابی در پارتیشن بازیابی برای نصب مجدد سیستم عامل و بازگرداندن شما به تنظیمات پیش فرض کارخانه استفاده می کند.

8.روی Next کلیک کنید.

9.روی Reset کلیک کنید.

فرآیند Reset اکنون شروع می شود و ممکن است رایانه شما چند بار در طول این فرآیند به تنهایی راه اندازی مجدد شود. توصیه می کنیم تا زمانی که دوباره به Windows 11 OOBE منتقل شوید، این کار را به حال خود رها کنید.

2. از Command Prompt استفاده کنید (راه حل دوم از ری ست کردن ویندوز 11)
Factory reset from CMD

اگر به دلایلی نمی توانید به دسکتاپ یا درایو خود دسترسی پیدا کنید، می توانید به جای آن از CMD برای ریست مستقیم رایانه خود استفاده کنید. از راهنمای زیر برای تنظیم مجدد رایانه خود با استفاده از روش CMD مورد نظر استفاده کنید.

Trigger reset window from CMD.2.1  

در صورتی که همه چیز روی سیستم ویندوز شما کار کند، می‌توانید کادر گفتگوی سنتی Windows 11 Reset را از CMD فعال کنید. سپس می توانید از کادر محاوره ای خود و راهنمای موجود در بالا استفاده کنید تا به راحتی رایانه شخصی خود را بازنشانی کنید. برای شروع از راهنمای زیر استفاده کنید.

1.روی نماد “جستجو” در نوار وظیفه خود کلیک کنید و “CMD” را جستجو کنید. همچنین می توانید کلید ترکیبی “Windows + S” را روی صفحه کلید خود فشار دهید تا جستجو ظاهر شود.

2.سپس روی Run as administrator کلیک کنید.

3.در پنجره باز شده دستور زیر را تایپ کرده و دکمه Enter را بزنید:

systemreset -factoryreset

4.اکنون باید بتوانید پنجره تنظیم مجدد سنتی را بر روی صفحه نمایش خود مشاهده کنید. 5.دستورالعمل های روی صفحه را برای تنظیم مجدد رایانه خود دنبال کنید. این گزینه فقط در مورد راه اندازی کادر گفتگوی سنتی Windows 11 Reset از Command Prompt است.

2.2 . برای ری ست کردن ویندوز 11 بطور کامل از CMD استفاده کنید اگر نمی‌توانید ویندوز 11 را راه‌اندازی کنید یا به دسکتاپ خود دسترسی پیدا کنید، می‌توانید از راهنمای زیر برای راه‌اندازی CMD از دیسک بازیابی و سپس ریست کردن رایانه شخصی خود استفاده کنید. برای شروع، راهنمای زیر را دنبال کنید.

 • از دستگاه بازیابی خود در سیستم خود بوت شوید. هنگامی که در صفحه نصب قرار گرفتید، “Shift+F10” را روی صفحه کلید خود فشار دهید تا CMD ظاهر شود.
 • هنگام بوت شدن از درایو بازیابی، احتمالاً در دایرکتوری زیر قرار خواهید گرفت.
X:
 • دستور زیر را وارد کنید تا به درایو بوت خود بروید.
C:;
 • دستور زیر را برای ریست کردن سیستم خود وارد کنید:
systemreset
 • از دستورالعمل های روی صفحه پیروی کنید.
3. از ISO استفاده کنید ( (راه حل سوم از ری ست کردن ویندوز 11)

 اگر با مشکلات فایل خراب یا BSOD مواجه هستید، احتمال اینکه حتی نتوانید به دسکتاپ خود دسترسی پیدا کنید وجود دارد. نترسید، در چنین مواردی می توانید از ISO ویندوز 10 یا 11 استفاده کنید و رایانه شخصی خود را از درایو USB ری ست کنید. با این حال، قبل از اینکه بتوانید رایانه شخصی خود را با استفاده از این روش بازنشانی کنید، ابتدا باید یک USB قابل بوت ایجاد کنید. برای شروع، راهنمای زیر را دنبال کنید. یک درایو قابل بوت بسازید برای ایجاد یک درایو قابل بوت به نرم افزار شخص ثالث نیاز دارید. ما از Rufus برای این راهنما استفاده خواهیم کرد که با استفاده از لینک قابل دانلود است. برای ایجاد یک USB قابل بوت از ISO ویندوز 11 خود، راهنما را دنبال کنید.

1. Rufus را دانلود و بر روی دستگاه خود راه اندازی کنید. پس از راه اندازی، روی «دستگاه» در بالا کلیک کنید و درایو USB خود را انتخاب کنید
2.روی «SELECT» در زیر آن کلیک کنید.
3.اکنون مرور کنید و ISO ویندوز 11 را از حافظه محلی خود انتخاب کنید. پس از انتخاب، Rufus به طور خودکار ISO را شناسایی کرده و جزئیات لازم را پر می کند. پس از اتمام این فرآیند، روی “شروع” در پایین صفحه خود کلیک کنید.
Rufus اکنون شروع به ایجاد USB قابل بوت شما می کند. پس از اتمام فرآیند، می توانید برنامه را ببندید و USB را از سیستم خود خارج کنید.
کامپیوتر خود را ریست کنید
USB قابل بوت را که به تازگی ایجاد کردیم به سیستم خود وصل کنید و آن را روشن کنید. در صورت روشن بودن، سیستم خود را ریستارت کنید. هنگامی که از شما خواسته شد تا پس از شناسایی USB شما وارد تنظیمات ویندوز شوید، هر کلیدی را می توانید فشار دهید.
 • اکنون با صفحه نصب ویندوز 11 روبرو خواهید شد. در صفحه انتخاب زبان روی «بعدی» کلیک کنید.
 • اکنون روی «Repair my computer» در گوشه سمت چپ پایین پنجره کلیک کنید.
 • “عیب یابی” را انتخاب کنید.
 • اکنون بر روی “بازیابی از درایو” کلیک کنید.
 • درایو USB قابل بوت خود را از این لیست انتخاب کنید و دستورالعمل های روی صفحه را برای تنظیم مجدد رایانه خود دنبال کنید.

توضیحات:

نحوه ری ست کردن ویندوز 11 بدون از دست دادن اطلاعات

تا زمانی که بتوانید کادر محاوره ای Reset را باز کنید، به راحتی می توانید ویندوز 11 را بدون از دست دادن اطلاعات بازنشانی کارخانه ای کنید. شما می توانید از هر یک از راهنماهای بالا برای تنظیم مجدد رایانه خود به طور معمول استفاده کنید و به سادگی “Keep my files” را در هنگام شروع انتخاب کنید. این امر باعث می‌شود که ویندوز 11 هنگام تنظیم مجدد رایانه، فایل‌ها و داده‌های شخصی شما را به حال خود رها کند. پس از تکمیل فرآیند Reset، تنظیمات سفارشی شما نیز بازیابی خواهند شد. لطفاً به خاطر داشته باشید که هیچ برنامه شخص ثالثی با این روش ذخیره نخواهد شد. با این حال، ویندوز 11 لیستی از تمام برنامه ها و برنامه های حذف شده را پس از تکمیل تنظیم مجدد، در دسکتاپ شما ارائه می دهد.

نحوه ری ست کردن ویندوز 11 بدون رسانه نصب

اگر رسانه نصب ندارید، می توانید از راهنمای ذکر شده برای تنظیم مجدد رایانه خود به راحتی استفاده کنید. با این حال، اگر با BSOD مواجه هستید، توصیه می کنیم کامپیوتر خود را در حالت ایمن بوت کنید. سپس می توانید با استفاده از برنامه تنظیمات یا با استفاده از CMD، رایانه شخصی خود را از حالت ایمن بازنشانی کنید. با این حال، اگر به دلایلی نمی توانید به حالت ایمن نیز دسترسی پیدا کنید، توصیه می کنیم از CMD در بخش عیب یابی ویندوز برای تنظیم مجدد رایانه خود استفاده کنید. در نهایت، اگر به نظر می رسد که برای شما نیز شکست بخورد، احتمالاً به این معنی است که نصب شما به طور جدی خراب شده است. در چنین مواردی، به رسانه نصب خارجی نیاز خواهید داشت و متأسفانه هیچ راه حل دیگری وجود ندارد که بتوانید در این مورد استفاده کنید.

نحوه ری ست کردن ویندوز 11 بدون رمز عبور

متأسفانه، اگر رمز عبور خود را فراموش کرده اید، باید هنگام تنظیم مجدد رایانه خود نیز از شر داده های خود خلاص شوید. داده‌های ویندوز از طریق رمزهای عبور حساب کاربری شما رمزگذاری می‌شوند و ما به شدت توصیه می‌کنیم قبل از حذف تمام داده‌های خود، رمز عبور خود را بازیابی کنید. با این حال، اگر نمی توانید اطلاعات خود را بازیابی کنید، لطفاً هنگام تنظیم مجدد رایانه شخصی، گزینه Remove Everything را انتخاب کنید تا همه فایل ها حذف شوند و دوباره شروع به کار کنند. اگر با یک حساب مایکروسافت و نه یک حساب محلی وارد شده اید، می توانید به راحتی رمز عبور خود را بازنشانی کنید. با این حال، اگر یک حساب محلی داشتید، بازیابی حساب خود کمی دشوار است.

نحوه ری ست کردن ویندوز 11 از بوت

با استفاده از درایو ویندوز 11 به راحتی می توانید ویندوز 11 را از منوی بوت به حالت کارخانه بازنشانی کنید. در حالت ایده‌آل، این باید یک رسانه بازیابی ویندوز 11 باشد، اما یک دیسک رسانه ویندوز 10 نیز کار می‌کند و به شما کمک می‌کند کامپیوتر خود را بازنشانی کنید. پس از بوت شدن در صفحه نصب، کلید Shift + F10 را روی صفحه کلید خود فشار دهید تا پنجره CMD باز شود. سپس می‌توانید «C:» را تایپ کنید تا به درایو بوت خود بروید. هنگامی که به درایو C: خود سوئیچ کردید، می توانید از راهنمای CMD بالا استفاده کنید تا به راحتی بازنشانی را برای رایانه شخصی خود راه اندازی کنید.

نحوه فرمت کردن ویندوز 11

این یک اصطلاح قدیمی است که معمولاً به نصب جدید ویندوز اشاره دارد. شما فقط می توانید درایوها را در دنیای کامپیوتر فرمت کنید، بنابراین اگر درایو بوت خود را فرمت کنید، باید ویندوز 11 را مجدداً دوباره روی رایانه شخصی خود نصب کنید. بسیاری از OEM ها پارتیشن های لازم را در درایو بوت ایجاد می کنند که داده های مهم سیستم شما از جمله شماره سریال، اطلاعات گارانتی، مجوز ویندوز و موارد دیگر را ذخیره می کند.

یک پارتیشن بازیابی نیز معمولاً در درایو بوت وجود دارد که به شما کمک می‌کند ویندوز را به راحتی بازنشانی کنید و درایورهای کارخانه و موارد دیگر را در صورت نصب خراب در آینده نصب کنید. مهمتر از آن، این پارتیشن ها همچنین حاوی درایورهای لازم برای OOBE در سیستم شما بدون سیستم عامل هستند. بنابراین فرمت کردن درایو بوت معمولا ایده بدی است مگر اینکه بدانید چه کاری انجام می دهید. اگر همچنان اصرار دارید که درایو بوت خود را فرمت کنید، به راحتی می توانید با استفاده از هر رسانه بازیابی که در اختیار دارید این کار را انجام دهید. ما توصیه می کنیم از یک USB قابل بوت با ISO ویندوز 11 استفاده کنید. برای شروع، راهنمای زیر را دنبال کنید.

 • رسانه بازیابی خود را به سیستم خود وصل کنید و آن را روشن کنید. هنگامی که از رسانه بازیابی شما خواسته شد هر کلیدی را فشار دهید.
توجه: اگر رسانه بازیابی شما در طول فرآیند بوت نمایش داده نشد، ممکن است لازم باشد اولویت بوت خود را در منوی BIOS تغییر دهید.
 • هنگامی که در صفحه نصب قرار گرفتید، زبان و فرمت ورودی خود را انتخاب کنید و پس از اتمام «بعدی» را فشار دهید.
 • بر روی ‘Install Now’ کلیک کنید.
 • هنگامی که در صفحه بعدی قرار گرفتید، “Shift + F10” را روی صفحه کلید خود فشار دهید.
 • حالا دستور زیر را تایپ کرده و «Enter» را فشار دهید.
Diskpart
 • سپس دستور زیر را تایپ کرده و “Enter” را فشار دهید.
List Disk
 • اکنون لیستی از تمام دیسک های موجود در سیستم خود دریافت خواهید کرد. نام درایو بوت خود را از این لیست یادداشت کنید.
 • حالا دستور زیر را تایپ کنید. شماره دیسک درایو بوت خود را جایگزین «X» کنید
Select Disk X
 • اکنون دیسک انتخاب می شود، اکنون می توانید با استفاده از دستور زیر همه چیز روی آن را حذف کنید.
Clean
 • اکنون درایو به طور کامل پاک می شود و باید دوباره آن را راه اندازی کنید. دستور زیر را وارد کنید تا دیسک خود را به Gpt تبدیل کنید.
Convert GPT
 • و بس! اکنون درایو خود را فرمت کرده اید. اکنون می توانید به مراحل نصب برگردید و یک حجم کاملاً جدید برای درایو بوت جدید خود ایجاد کنید.
تفاوت بین Reset، Refresh و Format

تفاوت های زیادی بین تنظیم مجدد رایانه، تازه کردن رایانه شخصی و فرمت کردن رایانه شخصی شما وجود دارد. اگر این اولین باری است که ویندوز 11 خود را بازنشانی یا به‌روزرسانی می‌کنید، ممکن است بین این اصطلاحات سردرگم شوید. می‌توانید از راهنمای زیر برای آشنایی آسان با این سه عبارت استفاده کنید.

Reset:ری ست رایانه شخصی به بازگردانی رایانه به حالت اولیه در زمانی که برای اولین بار از کارخانه خارج شد، با همه نرم افزارهای مورد نظر که برای اولین بار روی رایانه شخصی شما نصب شده است، اشاره دارد. هنگام بازنشانی رایانه شخصی، می توانید فایل های شخصی خود را ذخیره کنید یا آنها را به طور کامل حذف کنید. Refresh: اصطلاحی است که در ویندوز 8 معرفی شد و بعداً در خود گزینه Reset گنجانده شد. اکنون گزینه Refresh به عنوان یک نوع گزینه Reset وجود دارد. اگر تصمیم دارید فایل های شخصی خود را هنگام تنظیم مجدد رایانه خود نگه دارید، اساساً رایانه شخصی خود را تازه سازی می کنید. فایل‌های شخصی، برنامه‌های کارخانه، و برنامه‌های فروشگاه مایکروسافت شما در حین حذف و بازخوانی هر چیز دیگری حفظ می‌شوند. Format: فرمت اصطلاحی است که به اشتباه هنگام اشاره به نصب مجدد ویندوز تمیز استفاده می شود. فرمت به فرمت کامل درایو بوت و سپس شروع از ابتدا برای نصب یک نسخه جدید از ویندوز اشاره دارد.

آیا باید لپ تاپ را ریست کنم؟

بله، با استفاده از یکی از گزینه های بالا می توانید به راحتی لپ تاپ خود را ریست کنید. ریست کردن رایانه شما عمدتاً بدون خطر است و اگر همه کارها را به درستی انجام دهید باید در کوتاه ترین زمان انجام شود. لپ‌تاپ‌ها دارای یک درایو بازیابی اختصاصی هستند که دستگاه شما را به تنظیمات کارخانه باز می‌گرداند و همه برنامه‌ها و درایورهای سیستم را دوباره نصب می‌کند. از این رو نترسید، می توانید به راحتی ویندوز 11 خود را در لپ تاپ خود با استفاده از هر یک از روش های بالا بازنشانی کنید. در مورد لایسنس ویندوز خود نیز نگران نباشید، زیرا نصب مجدد ویندوز 11 به صورت خودکار در لپ تاپ شما با استفاده از مجوز همراه در زمان خرید فعال می شود.

آیا باید لپ تاپ را فرمت کنم؟

اگر می دانید چه کاری انجام می دهید، مطمئن باشید، اما برای اکثر کاربران، ما این کار را توصیه نمی کنیم. درایورهای لپ تاپ به سختی تهیه می شوند و در بسیاری از موارد، شما برای درایورهای مناسب تنها به OEM متکی هستید. اگر در نهایت درایو خود را فرمت کنید، پارتیشن بازیابی خود را نیز از دست خواهید داد، به این معنی که هر بار که ویندوز را بازنشانی یا نصب مجدد می‌کنید، باید درایورهای خود را از خارج تهیه کنید. اگر سیستم قدیمی دارید، باید بسیار مراقب باشید زیرا پس از چند سال، سایت پشتیبانی بسیاری از لپ‌تاپ‌ها حذف می‌شود و تنها چند درایور اصلی در سایت باقی می‌ماند تا کار کنند.

در خاتمه از آنجایی که نظر شما برای ما بسیار مهم است، از گذاشتن نظر در بخش زیر دریغ نکنید و نظرات خود را در مورد این موضوع با یکداون در میان بگذارید.

در صورت مشکل در نصب نرم‌افزار و یا هر مشکلی در زمینه کامپیوتر و موبایل با شماره پشتیبـانی 123456789 از سراسر کشور با تلفن ثابت تماس بگیرید.برای تماس با تلفن همراه و استفاده از تخفیف 40درصدی به سایت  سیب مراجعه نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارومیه سرور

عضویت در سایت
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

به yekdown خوش آمدید، مقصد نهایی شما برای دانلود نرم افزار با کیفیت بالا. ما به ارائه یک پلتفرم جامع که طیف وسیعی از نرم افزارهای کاربردی را برای پاسخگویی به نیازهای متنوع کاربرانمان ارائه می دهد، اختصاص داده ایم.

ماموریت ما:

هدف ما در yekdown ساده کردن یافتن و دسترسی به نرم افزارهای ضروری است. ما درک می کنیم که جستجو برای نرم افزار قابل اعتماد می تواند زمان بر و چالش برانگیز باشد. به همین دلیل است که ما یک پلتفرم کاربرپسند ایجاد کرده‌ایم که مجموعه گسترده‌ای از نرم‌افزارها را در دسته‌های مختلف ترکیب می‌کند و کشف و دانلود ابزارهای مناسب برای نیازهای شما را آسان‌تر می‌کند.

پایگاه داده نرم افزاری گسترده:

وب سایت ما دارای یک پایگاه داده نرم افزاری گسترده و دائما در حال گسترش است که عناوین محبوب، برنامه های کاربردی تخصصی، ابزارهای کمکی، بازی ها و موارد دیگر را در بر می گیرد. ما در تلاش هستیم تا دسته‌های مختلفی از جمله بهره‌وری، چند رسانه‌ای، امنیت، توسعه و غیره را پوشش دهیم. با انتخاب متنوع خود، هدف ما برآوردن نیازهای حرفه‌ای، علاقه‌مندان و کاربران معمولی است.

دانلودهای تایید شده و ایمن:

ما کیفیت و امنیت نرم افزار موجود در پلتفرم خود را در اولویت قرار می دهیم. تیم ما به طور کامل هر نرم افزار را قبل از فهرست کردن در وب سایت خود ارزیابی می کند تا مطمئن شود که استانداردهای کیفیت ما را برآورده می کند. ما در تلاش هستیم تا دانلودهای تأیید شده، تمیز و بدون بدافزار را ارائه دهیم و از تجربه ایمن و قابل اعتماد کاربران خود اطمینان حاصل کنیم.

تجربه کاربر محور:

در yekdown، کاربران ما در مرکز هر کاری که انجام می‌دهیم قرار دارند. ما به طور مداوم برای بهبود تجربه کاربر کار می کنیم و پیمایش در پلت فرم خود را یکپارچه و شهودی می کنیم. عملکرد جستجوی ما به شما امکان می‌دهد تا نرم‌افزار مورد نیاز خود را به سرعت پیدا کنید، و توضیحات دقیق، اسکرین‌شات‌ها و نظرات کاربران، بینش‌های ارزشمندی را ارائه می‌دهند تا به شما در تصمیم‌گیری آگاهانه کمک کنند.

تعامل جامعه:

ما به قدرت یک جامعه پر رونق اعتقاد داریم و مشارکت فعال کاربران را تشویق می کنیم. می‌توانید با گذاشتن نظرات، رتبه‌بندی نرم‌افزارها و به اشتراک گذاشتن تجربیات خود با دیگران، به FileCR کمک کنید. بازخورد شما به ما کمک می‌کند تا جامعه‌ای پر جنب و جوش و مفید داشته باشیم که در آن کاربران می‌توانند دانش، توصیه‌ها و اطلاعات بینش را تبادل کنند.

همکاری توسعه دهنده:

ما از توسعه دهندگان استقبال می کنیم تا نرم افزار خود را در yekdown به نمایش بگذارند. پلتفرم ما فرصت ارزشمندی را برای توسعه دهندگان فراهم می کند تا به مخاطبان بیشتری دست یابند و با کاربرانی که فعالانه به دنبال راه حل های نرم افزاری هستند ارتباط برقرار کنند. فرآیند ارسال ساده ما تضمین می کند که توسعه دهندگان می توانند به راحتی آثار خود را با جامعه ما به اشتراک بگذارند.

ما متعهد هستیم که به طور مداوم در حال تکامل و افزایش yekdown باشیم تا نیازهای نرم افزاری شما را بهتر برآورده کنیم. رضایت و اعتماد شما برای ما بسیار مهم است و ما به ارائه تجربه دانلود نرم افزار قابل اعتماد و لذت بخشی متعهد هستیم.

از اینکه yekdown را به عنوان منبع مورد اعتماد خود برای دانلود نرم افزار انتخاب کردید متشکریم. ما خوشحالیم که شما را در سفر نرم افزاری خود همراهی می کنیم و به شما کمک می کنیم ابزارهایی را که دنیای دیجیتال شما را قدرتمند می کنند کشف کنید.

اگر سؤال یا پیشنهادی دارید یا نیاز به کمک دارید، لطفاً با تیم پشتیبانی ما تماس بگیرید. ما برای کمک اینجا هستیم!

 
تیم yekdown
 • برای راحتی در دانلود فایل ها و دانلود با سرعت بالا ، از نرم افزار های مدیریت دانلود مانند FDM یا IDM استفاده کنید.
 • جهت قطع موقت دسترسی به اینترنت میتوانید از نرم افزار InternetOff استفاده کنید.
 • برای استفاده از کرک ، باید فایل‌های موجود در فولدر Crack را در مسیری که نرم افزار نصب شده است قرار داده و جایگزین فایل قبلی کنید.
 • برای استفاده از Patch ، باید فایل Patch را در مسیری که نرم افزار نصب شده است قرار داده و به روی فایل Patch  کلیک راست کرده و روی گزینه Run as administrator کلیک کنید و سپس به روی دکمه Patch کلیک کنید.
 • برای استفاده از Loader باید فایل Loader را در مسیری که نرم افزار نصب شده است قرار بدید و برای هر بار استفاده از نرم‌افزار باید فایل Loader را اجرا کنید.
 • برای استفاده از Keygen باید نرم‌افزار را اجرا کنید ، سپس به پنجره فعال سازی نرم‌افزار واردشوید ، فایل Keygen را اجرا کنید و سریال تولید شده را در پنجره فعال سازی نرم افزار و قسمت مربوطه وارد نماید و در صورت درخواست نام و ایمیل ، قسمت های مورد نظر را به دلخواه تکمیل کنید.
 
 

سایت و سرور دانلود این سایت در داخل کشور و در دیتاسنتر آسیاتک میزبانی می شود و در سامانه ثبت دامنه های اینترنتی با میزبانی داخلی ثبت و تایید شده است. ( در قسمت نشانی وب سایت،  yekdown را جستجو کنید ) جهت اطلاع از نیم بها بودن ترافیک دانلودی از یکداون با شرکتی که اشتراک اینترنت تهیه کرده‌اید تماس بگیرید و در صورت نیم بها نبودن در سامانه https://195.cra.ir شکایت خود را ثبت کنید.

نوع شکایت : مشکلات مالی و تعرفه
موضوع شکایت : عدم رعایت تعرفه ترافیک داخل و بین المللی

محل نصب نرم‌افزار کجاست ؟

 • فولدری است که در درایوی که ویندوز را نصب کردید و داخل فولدر Program Files قرار دارد.

محل نصب نرم‌افزار در ویندوز 7 و 8.1 و 10 و 11 کجاست ؟

 • به روی آیکون نرم‌افزار در دسکتاپ یا در منوی استارت کلیک راست کرده و روی گزینه Open File Location کلیک کنید.

محل نصب نرم‌افزار در ویندوز XP کجاست ؟

 • به روی آیکون نرم‌افزار در دسکتاپ یا در منوی استارت کلیک راست کرده و روی گزینه Properties و سپس گزینه Find Target کلیک کنید.
 • جهت قطع موقت دسترسی به اینترنت میتوانید از نرم افزار InternetOff استفاده کنید.
 • برای استفاده از کرک ، باید فایل‌های موجود در فولدر Crack را در مسیری که نرم افزار نصب شده است قرار داده و جایگزین فایل های قبلی کنید.
 • برای استفاده از Patch ، باید فایل Patch را در مسیری که نرم افزار نصب شده است قرار داده و به روی فایل Patch  کلیک راست کرده و روی گزینه Run as administrator کلیک کنید و سپس بر روی دکمه Patch کلیک کنید.
 • برای استفاده از Loader باید فایل Loader را در مسیری که نرم افزار نصب شده است قرار دهید و برای هر بار استفاده از نرم‌افزار باید فایل Loader را اجرا کنید.
 • برای استفاده از Keygen باید نرم‌افزار را اجرا کنید ، سپس به پنجره فعال سازی نرم‌افزار وارد شوید ، فایل Keygen را اجرا کنید و سریال تولید شده را در پنجره فعال سازی نرم افزار و قسمت مربوطه وارد نماید و در صورت درخواست نام و ایمیل ، قسمت های مورد نظر را به دلخواه تکمیل کنید.

فایل های که پسوند آنها rar یا zip یا 7z هست را چگونه باز کنم؟

 • توسط نرم افزار Winrar فایل را از حالت فشرده خارج کنید و بعد برای نصب اقدام کنید

نرم افزار هایی که روبروی آن ها نوشته شده 32 بیتی یا 64 بیتی چیست ؟

 • نرم افزارهایی هستند که فقط به روی سیستم عامل 32 بیتی یا 64 بیتی قابل اجرا هستند. ابتدا از نوع سیستم عامل خود مطلع شوید و سپس دانلود کنید.

نرم افزار هایی که روبروی آنها Portable نوشته شده چیست؟

 • نرم افزارهایی هستند که  نیاز به نصب ندارند و از قبل رجیستر شده اند و حتی با انتقال آنها به روی حافظه USB ، امکان استفاده از آن در سایر سیستم ها وجود دارد.

فایل هایی که بصورت چند Part قرار داده شده چیست؟

 • برخی نرم افزار ها که حجم آنها زیاد میباشد جهت سهولت در دانلود به صورت Part های چند گیگابایتی در سایت قرار داده شده است و باید همه Part ها را دانلود کنید و بعد از دانلود به روی Part 1 کلیک راست کنید و Extract Here را بزنید تا نرم افزار به صورت خودکار تمام پارت ها را به یکدیگر متصل کند.

نرم افزارها را چگونه فعال کنم؟

 • در سایت سعی شده نرم افزارهایی که نحوه فعال سازی پیچیده ای دارند به همراه آموزش فعال سازی قرار داده شوند. در مورد نوع نحوه فعال سازی به گزینه نحوه استفاده از کرک ، Patch , keygen مراجعه کنید.

فایل فشرده ای را دانلود کردم اما بعد از دانلود باز نشد ، چکار باید کرد ؟

 • به آموزش تعمیر فایل فشرده مراجعه کنید و در صورت رفع نشدن مشکل از طریق تلگرام در ارتباط باشد

در صورت مشاهده ارور فایل های MSVCP120.dll و MSVCP140.dll چه کار باید کرد ؟

 • باید نرم افزار Microsoft Visual C نسخه ای که شامل تمام ورژن ها میشود را دانلود و نصب کنید

نکته : تمام فایل‌های قرار داده شده به روی سایت سالم هستند و این مشکل یا از طرف ISP شما ( بعلت کش کردن فایل ها ) یا آنتی ویروس و بیشتر مواقع زمانی بوجود میاد که شما از دانلود منیجر کرک شده استفاده کردید ، آخرین نسخه IDM را از سایت دانلود کنید.

اگر فایلی را از سایت ما دانلود کردید و با مشکل اکسترکت مواجه شدید ( ارور CRC یا پسورد یا damaged و یا The file is corrupt ) :

1- ابتدا آخرین نسخه Winrar موجود در سایت را دانلود و نصب کنید و مجدد فایل را تست کنید.
 
2-  در صورت مشاهده پیام No archives found از نرم افزار 7zip استفاده کنید
 
3-  در فایل‌هایی که بصورت چند پارت قرار داده شده ، دقت کنید ورژن نرم افزار در فایل‌ها یکی باشد و شماره پارت‌ها به ترتیب باشد. انتهای فایل 1_ یا (1) نباشد، در غیر اینصورت ارور Next volume is required دریافت خواهید کرد.
 
اگر مشکل حل نشد ، نرم‌افزار Winrar را اجرا نموده ، به محلی که فایل‌های فشرده را دانلود کرده اید مراجعه کنید ، و تمامی پارت‌ها را انتخاب کرده و گزینه Repair که در قسمت بالایی نرم‌افزار موجود هست را بزنید. سپس محلی مناسب برای ذخیره سازی آن‌ها انتخاب کنید. پس از اتمام کار ، به محلی که برای ذخیره سازی انتخاب کردید مراجعه نموده و فایل‌های جدید را Extract کنید..

– اگر در هنگام ریکاوری پیام sector recovered نمایش داده شد ، یعنی فایل به درستی تعمیر شده است.
– اگر پیام recover failed نمایش داده شد ؛ یعنی امکان ریکاور کردن وجود ندارد! پس باید فایل را دوباره دانلود کنید.
 
 
 • دانلود فایل ها تنها با آی پی ایران امکانپذیر است .
 • ( جهت اطلاع از فعال بودن پروکسی به این سایت مراجعه کنید ).
 • پسورد فایل های دانلود شده از سایت این  میباشد
 • برای دانلود در تلفن همراه ، روی لینک دانلود نگه دارید و در منو باز شده save link یا download link را انتخاب کنید
 • در صورت مشاهده پیغام خطا یا پسورد هنگام اکسترکت کردن فایل فشرده، به گزینه تعمیر فایل فشرده مراجعه کنید
 • در صورت مشکل در خرابی فایل و لینک دانلود از طریق  تلگرام یا سامانه آنلاین گفتگو و یا تکمیل فرم زیر در ارتباط باشید