.
نحوه ایجاد system image تصویر سیستم در ویندوز ۱۱
  • system image در ویندوز ۱۱ یکی از بهترین راه ها برای تهیه نسخه پشتیبان کامل از درایو شما هستند.
  • در صورت بروز هرگونه مشکل عمده، مانند خرابی سیستم، با بازیابی سیستم خود، با خیال راحت مشکل را برطرف کنید.
  • از گزینه Backup and Restore برای ایجاد تصاویر سیستم در ویندوز ۱۱ استفاده کنید.

هنگام استفاده از ویندوز ۱۱ یا هر سیستم عاملی، باید به طور مرتب یک نسخه پشتیبان تهیه کنید تا از از دست رفتن اطلاعات جلوگیری کنید و در صورت بروز مشکلات بزرگ، به راحتی سیستم خود را بازیابی کنید.

system image در ویندوز ۱۱ برای پشتیبان‌گیری از فایل‌های شما توصیه می‌شود زیرا یک نسخه پشتیبان کامل از درایو شما ایجاد می‌کنند. اگر با مشکلاتی مانند خرابی سیستم مواجه شدید، می‌توانید با بازگردانی سیستم خود به این روش، آن‌ها را برطرف کنید.

ایجاد دیسک تصویر سیستم در ویندوز ۱۱ تغییر چندانی نکرده است و شبیه به فرآیند ایجاد نسخه پشتیبان از تصویر سیستم ویندوز ۱۰ است.

با این وجود، در این راهنما، به جزئیات خواهیم پرداخت و به شما نشان خواهیم داد که چگونه به راحتی یک تصویر سیستم را در رایانه شخصی ویندوز ۱۱ خود ایجاد کنید.

چرا در ویندوز ۱۱ به تصویر سیستم نیاز دارم؟

system image یک فایل پشتیبان از درایو سیستم شما است که می تواند در صورت بروز نقص سیستم، سیستم عامل شما را بازیابی کند.همچنین می توانید از یک تصویر سیستم استفاده کنید تا سیستم عامل خود را به راحتی و بدون از دست دادن فایل به یک هارد دیسک جدید منتقل کنید.اندازه تصویر سیستم در ویندوز ۱۱ بسته به عوامل متعددی از جمله اندازه پارتیشن، تعداد پارتیشن‌هایی که پشتیبان می‌گیرید و میزان فشرده‌سازی متفاوت است.

معمولاً با اندازه پارتیشن سیستم شما برابری می کند، اما برخی از شما ممکن است از کل هارد دیسک نسخه پشتیبان تهیه کنید، بنابراین اندازه می تواند به شدت متفاوت باشد.

قبل از ایجاد یک تصویر سیستم، مطمئن شوید که فضای کافی در درایو مقصد خود برای ذخیره تصویر سیستم دارید.

چگونه می توانم یک تصویر سیستم در ویندوز ۱۱ ایجاد کنم؟

۱. از گزینه Backup and Restore استفاده کنید
۱.برای شروع عملکرد جستجو، روی ذره بین کلیک کنید، سپس کنترل پنل را تایپ کنید و برنامه را از لیست نتایج انتخاب کنید.

۲.حالا روی Backup and restore کلیک کنید.

۳.در قسمت Backup and Restore روی Create a system image در سمت چپ کلیک کنید.

۴.اکنون محل پشتیبان گیری را انتخاب کرده و روی Next کلیک کنید. اگر درایو دیگری نصب نکرده‌اید، به یک رسانه خارجی مانند یک USB یا درایو متصل نیاز دارید.

۵.لیستی از درایوهایی که می توانید از آنها نسخه پشتیبان تهیه کنید ظاهر می شود. تیک درایوهایی را که نمی خواهید پشتیبان بگیرید بردارید و برای ادامه روی Next کلیک کنید.
۶.ابتدا مطمئن شوید که رسانه پشتیبان می تواند اندازه پشتیبان را مدیریت کند، سپس روی Start backup کلیک کنید تا فرآیند پشتیبان گیری آغاز شود.

۷.این ممکن است کمی طول بکشد، پس صبور باشید.

۸.پس از انجام فرآیند، روی Close کلیک کنید.
۹.اختیاری: برای ایجاد دیسک تعمیر سیستم در صورتی که رسانه قابل بوت ویندوز ۱۱ ندارید یا نمی توانید به تنظیمات بوت پیشرفته دسترسی پیدا کنید، روی بله کلیک کنید. برای تکمیل این فرآیند، به یک درایو فلش خالی نیاز دارید.

۲. از تنظیمات استفاده کنید

۱.در بخش برنامه‌های پین شده، روی نماد تنظیمات کلیک کنید تا باز شود.

۲.به System رفته و Storage را انتخاب کنید.

۳.حالا Advanced storage options را انتخاب کنید.

به گزینه های Backup بروید.

۵.اکنون Backup and Restore را انتخاب کنید.

هر دو روش یک پنجره را باز می کنند و می توانید از روشی که برای شما راحت تر است استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که روش دوم فقط در بیلدهای قدیمی موجود است.

پس از باز کردن Backup and Restore، می توانید با انجام کارهایی که در زیر توضیح داده شده است، یک نسخه پشتیبان از تصویر سیستم ویندوز ۱۱ ایجاد کنید.

اگرچه این فرآیند ساده است، اما ممکن است استفاده از نرم افزار تخصصی مانند Acronis Cyber ​​Protect Home Office را ترجیح دهید زیرا ویژگی های بهتر و گزینه های پیکربندی بیشتری را ارائه می دهد.

آیا استفاده از راه حل های شخص ثالث برای ایجاد تصاویر سیستم بهتر است؟

حتی اگر ویژگی پشتیبان‌گیری و بازیابی در ویندوز ۱۱ کاملاً رایگان باشد، فقط برای کارهای اساسی خوب است و اگر کاربر پیشرفته‌ای هستید، ممکن است برخی از ویژگی‌های مهم را از دست بدهید.

اکثر برنامه‌های شبیه‌سازی یک نسخه اولیه از نرم‌افزار خود را ارائه می‌کنند که می‌توانید با محدودیت‌های جزئی، به‌صورت رایگان برای استفاده شخصی از آن لذت ببرید.

دین نوع مختلف از تصاویر سیستم، از جمله افزایشی و تفاضلی، ایجاد کنید، در حالی که پشتیبان‌گیری و بازیابی ویندوز فقط می‌تواند تصاویر کامل سیستم را ایجاد کند.

با استفاده از این ابزارها، می توانید تصویر سیستم خود را بر روی یک ماشین مجازی نیز اجرا کنید و به راحتی در رایانه دیگری به فایل های خود دسترسی پیدا کنید.

بنابراین، برای کاربران پیشرفته، نرم افزار شبیه سازی تخصصی برای تصاویر دیسک و پشتیبان گیری از فایل ها را توصیه می کنیم.

تفاوت بین System Restore و System Image Backup چیست؟

System Restore قابلیتی است که به شما امکان می دهد در صورت بروز هرگونه مشکل نرم افزاری، سیستم خود را بازیابی کنید.

به عنوان مثال، اگر بعد از نصب نرم افزار یا درایور خاصی مشکلاتی ظاهر می شوند، می توانید از آن برای بازگرداندن سیستم خود به حالت قبلی قبل از نصب نرم افزار استفاده کنید.

به خاطر داشته باشید که بر روی فایل‌های شما تأثیری نمی‌گذارد، بنابراین اگر به‌طور تصادفی فایل‌های مهم را حذف کنید، نمی‌توانید آنها را با بازیابی سیستم بازیابی کنید. علاوه بر این، توجه داشته باشید که ویندوز نقاط بازیابی سیستم را به طور خودکار ایجاد می کند.

از طرف دیگر، یک تصویر سیستم یک کپی کامل از پارتیشن سیستم شما ایجاد می کند که شامل تمام برنامه ها، تنظیمات و فایل ها می شود.

می‌توانید از یک تصویر سیستم برای تعمیر مشکلات نرم‌افزاری استفاده کنید، اما فایل‌های تصویری سیستم به اندازه نقاط بازیابی سیستم ایجاد نمی‌شوند و برای رفع مشکلات جدی‌تری استفاده می‌شوند که بازیابی سیستم نمی‌تواند انجام دهد.

برخلاف System Restore، تصویر سیستم تمام فایل‌هایی را که از زمان ایجاد تصویر سیستم حذف شده‌اند، بازیابی می‌کند.

به خاطر داشته باشید که درایو سیستم شما را دقیقاً همانطور که در زمان ایجاد تصویر سیستم بود بازیابی می کند. این بدان معنی است که هر فایلی که پس از تصویر سیستم در درایو سیستم ایجاد شده است حذف خواهد شد.

همچنین می توان یک تصویر سیستم را به سیستم دیگری منتقل کرد و در صورت آسیب دیدن هارد دیسک، می توانید تمام فایل ها و سیستم عامل خود را به یک هارد دیسک جدید منتقل کنید و از همان جایی که کار را متوقف کرده اید ادامه دهید.

چگونه می توانم رایانه شخصی خود را با یک تصویر سیستم بازیابی کنم؟

۱.منوی شروع را باز کرده و تنظیمات را انتخاب کنید.

۲.به سیستم رفته و Recovery را انتخاب کنید.

۳.در راه اندازی پیشرفته روی Restart now کلیک کنید.

۴.پس از راه اندازی مجدد رایانه، عیب یابی را انتخاب کنید.

۵.اکنون گزینه های پیشرفته را انتخاب کنید.

۶.بر روی See more options recovery کلیک کنید.

۷.System image recovery را انتخاب کنید.

۸.حال تصویر سیستم خود را انتخاب کرده و روی Next کلیک کنید.

۹.دستورالعمل های روی صفحه را برای تکمیل فرآیند دنبال کنید.

ایجاد یک نسخه پشتیبان از تصویر سیستم ویندوز ۱۱ ساده است و می توان آن را به طور موثر با برنامه Backup and Restore انجام داد.

ایجاد نسخه‌های پشتیبان ایده خوبی است و بر اساس حساسیت اطلاعات، حتی می‌توانید موارد مشابه بیشتری بسازید و آنها را در رسانه‌ها و مکان‌های مختلف ذخیره کنید.

این به این دلیل است که هر نسخه پشتیبان روی سیستم شما یا یک دستگاه خارجی ممکن است در نهایت با شکست مواجه شود و شما به حالت اول برگردید.

بیشتر از آن، یک کپی از تصویر سیستم شما مانند یک نمونه در زمان است که اگر مشکل بزرگی در رایانه شخصی شما ایجاد شد، می توانید به آن بازگردید.

آیا از تصاویر سیستم استفاده می کنید و روش مورد علاقه شما برای ایجاد تصاویر سیستم چیست؟ در قسمت نظرات پایین ما را آگاه کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

پسورد فایل فشرده : yekdown.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.