.
نحوه ایجاد یک نسخه پشتیبان کامل در رایانه ویندوز ۱۱
آیا ویندوز ۱۱ پشتیبان گیری دارد؟

File History راه حل پیش‌فرض پشتیبان‌گیری و بازیابی اطلاعات در ویندوز ۱۱ است. در ویندوز ۸ معرفی شد و به شما اجازه می‌دهد تا از فایل‌ها و پوشه‌های ذخیره شده در Library به صورت خودکار و افزایشی نسخه پشتیبان تهیه کنید. فایل ها در یک درایو خارجی یا یک پوشه شبکه پشتیبان گیری می شوند.

ویژگی پشتیبان گیری و بازیابی یکی دیگر از ابزارهای بومی ویندوز ۱۱ است. اما مایکروسافت توسعه این ویژگی را متوقف کرده است، حتی اگر به عنوان یک اپلت کنترل پنل گنجانده شده باشد. ابزارهای تصویر سیستم شخص ثالث برای ایجاد نسخه پشتیبان کامل سیستم به جای این ویژگی قدیمی بهتر هستند.

پشتیبان گیری در ویندوز ۱۱ کجاست؟
سه روش اصلی برای حفظ فایل‌ها و پوشه‌ها در ویندوز ۱۱ وجود دارد:
  • با File History نسخه پشتیبان تهیه کنید
  • با ابزارهای تصویر سیستم شخص ثالث نسخه پشتیبان تهیه کنید.
  • در OneDrive پشتیبان‌گیری کنید.

تاریخچه فایل در کنترل پنل است. همچنین می‌توانید با استفاده از ۵ گیگابایت فضای ذخیره‌سازی رایگان در دسترس هر کاربر ویندوز، با OneDrive در فضای ابری نسخه پشتیبان تهیه کنید. ویژگی همگام‌سازی پوشه OneDrive در قسمت تنظیمات موجود است.

از آنجایی که فضای ابری محدود محدود تنها برای پشتیبان گیری جزئی از برخی فایل ها مفید است، همیشه بهتر است از ترکیبی از منابع بازگشتی آفلاین و آنلاین استفاده کنید.

چگونه می توانم از تمام فایل های خود در رایانه خود نسخه پشتیبان تهیه کنم؟

در اینجا دو روش اصلی برای پشتیبان گیری از تمام فایل های خود به صورت آفلاین در رایانه شخصی ویندوز ۱۱ وجود دارد. چند تفاوت بین این دو روش وجود دارد.

استفاده از تاریخچه فایل در ویندوز ۱۱

تاریخچه فایل یک روش جدیدتر برای کپی کردن فایل ها در یک مکان خارجی است. می توان آن را طوری پیکربندی کرد که به طور خودکار در فواصل زمانی از پیش تعیین شده اجرا شود.

۱.شروع را انتخاب کنید.
۲.وارد Control Panel شده و نتیجه بالایی را انتخاب کنید تا پنل باز شود.

۳.سیستم و امنیت را انتخاب کنید.

۴.File History را انتخاب کنید. اگر File History خاموش است، یک درایو خارجی وصل کنید و پنجره را تازه کنید.

۵.تنظیمات پیشرفته را از نوار کناری سمت چپ انتخاب کنید و یک برنامه تنظیم کنید.

۶.پیش فرض هر ساعت است. با انتخاب منوی کشویی، برنامه را تنظیم کنید.

۷.همچنین می‌توانید تعیین کنید که نسخه پشتیبان فایل‌ها تا چه مدت حفظ شود. منوی کشویی نسخه های ذخیره شده Keep را انتخاب کنید و آن را بر اساس نیاز خود تغییر دهید. پیش فرض Forever است.

۸.Exclude folders را در سمت چپ انتخاب کنید و سپس افزودن به پوشه‌هایی را که نمی‌خواهید نسخه بکاپ تهیه کنید، انتخاب کنید. به پوشه موجود در Explorer بروید و آنها را برای لیست انتخاب کنید.

۹.به صفحه اصلی File History بازگردید. برای فعال کردن File History دکمه Turn On را انتخاب کنید. ویندوز شروع به تهیه نسخه پشتیبان از فایل ها از کتابخانه ها، مخاطبین و موارد دلخواه می کند.

۱۰.اجازه دهید ادامه یابد. اگر به دلایلی می‌خواهید، می‌توانید Turn off را انتخاب کنید تا فرآیند خاتمه یابد.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

پسورد فایل فشرده : yekdown.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.