.
نحوه استفاده از Snap Layout در ویندوز ۱۱

چه باید بدانیم

ماوس را روی دکمه Maximize در یک برنامه نگه دارید یا از میانبر صفحه کلید Windows + Z استفاده کنید.
یک گزینه layout را از منوی snap layout انتخاب کنید.
برای قرار دادن پنجره فعلی، یک صفحه در گزینه layout انتخاب کنید.
این مقاله نحوه استفاده (و مزایای بهره‌وری) از طرح‌بندی‌های Snap در ویندوز ۱۱ را به شما نشان می‌دهد. طرح‌بندی‌های Snap به شما این امکان را می‌دهند که با مرتب کردن فیزیکی چندین برنامه باز در یک شبکه خاص روی دسکتاپ، صفحه نمایش خود را به حداکثر برسانید.

نحوه استفاده از Snap Layout در ویندوز ۱۱

طرح بندی Snap به شما کمک می کند تا برنامه ها را در کنار هم روی صفحه سازماندهی کنید. طرح‌بندی‌های اسنپ موجود می‌توانند برنامه‌هایی با اندازه‌های مختلف را در خود جای دهند و به شما این امکان را می‌دهند که همه آن‌ها را یک‌جا ببینید.

۱.ماوس را روی دکمه Maximize در پنجره برنامه قرار دهید تا طرح بندی های فوری نمایش داده شود. همچنین می توانید از میانبر صفحه کلید Windows + Z نیز استفاده کنید.

۲.منوی snap layout چهار طرح بندی موجود را نشان می دهد. صفحه نمایش های بزرگتر ممکن است شش طرح بندی را در منو ارائه دهند.

نکته
تعداد طرح‌بندی‌های فوری به اندازه و جهت صفحه فعلی بستگی دارد. مایکروسافت می‌گوید که صفحه‌های افقی بزرگ می‌توانند از سه پنجره کنار هم پشتیبانی کنند در حالی که صفحه‌های پرتره می‌توانند پنجره‌های انباشته بالا/پایین را نمایش دهند.

۳.ماوس را روی طرح‌بندی که می‌خواهید برنامه باز شما در آن قرار گیرد، نگه دارید. در حالت شناور، طرح انتخاب شده با رنگی مطابق با موضوع فعلی ویندوز برجسته می شود.

۴.پنجره ای را در طرح بندی که می خواهید پنجره فعلی را در آن قرار دهید انتخاب کنید.

۵.پنجره باز برنامه روی دسکتاپ در موقعیت خود قرار می گیرد.

۶.سایر برنامه های باز به صورت ریز عکسهای بزرگ در سایر پنجره های طرح ظاهر می شوند. هر برنامه را به صورت جداگانه باز کنید (یا Alt + Tab را فشار دهید تا برنامه باز شود) و انتخاب کنید که می‌خواهید آن برنامه در کدام منطقه باشد.

۷.همچنین، از کلید Win + Arrow برای جابجایی یک پنجره به منطقه طرح بندی مورد نظر استفاده کنید.

۸.اندازه برنامه‌ها را در طرح‌بندی با کشیدن روی حاشیه‌های برنامه تنظیم کنید.

نکته
می توانید از نوار وظیفه برای مدیریت برنامه ها در طرح بندی فوری استفاده کنید. ماوس را روی هر برنامه باز شده در نوار وظیفه ویندوز نگه دارید تا تصاویر کوچکی را نمایش دهید که هم برنامه و هم گروه برنامه طرح بندی فوری آن را نشان می دهد. تصویر کوچک برنامه را انتخاب کنید تا به بالای سایر برنامه ها بیاید.

نحوه سفارشی سازی Snap Layout در ویندوز ۱۱

چند راه برای تغییر نحوه عملکرد طرح‌بندی‌های snap در ویندوز ۱۱ وجود دارد. گزینه‌ها به خودی خود توضیح داده می‌شوند، و می‌توانید آن‌ها را برای تنظیم دقیق نحوه عملکرد طرح‌بندی‌های snap در ویندوز ۱۱ انتخاب یا از حالت انتخاب خارج کنید. به‌طور پیش‌فرض، همه گزینه‌ها فعال هستند.

۱.به Settings > System > Multitasking > Snap windows بروید.

۲.چک باکس ها را انتخاب یا از حالت انتخاب خارج کنید.

۳.برای غیرفعال کردن طرح‌بندی‌های snap، از کلید جابجایی استفاده کنید.

سوالات متداول

آیا می توانم طرح بندی های اسنپ را در ویندوز ۱۱ ذخیره کنم؟

بله، با کمک یک برنامه شخص ثالث رایگان. برنامه Smart Windows را دانلود کنید و از ویژگی Smart Layouts برای ذخیره و بازیابی Snap Layouts استفاده کنید.

چگونه می توانم طرح بندی صفحه کلید خود را در ویندوز ۱۱ تغییر دهم؟

برای تغییر زبان صفحه کلید خود، به تنظیمات > زمان و زبان > زبان و منطقه > افزودن زبان بروید. برای جابه‌جایی بین طرح‌بندی صفحه‌کلید، کلید Windows+Space را فشار دهید. همچنین می توانید صفحه کلید ویندوز خود را مجدداً نقشه برداری کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

پسورد فایل فشرده : yekdown.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.