.
نحوه استفاده از Focus Assist در ویندوز ۱۱
چه باید بدانیم
 • WIN+A را فشار دهید و سپس Focus help را فشار دهید تا روشن شود.
 • به تنظیمات > سیستم > کمک فوکوس بروید تا انتخاب کنید کدام برنامه همچنان می تواند توجه شما را جلب کند.
 • جلسات فوکوس را با برنامه ساعت ایجاد کنید تا زمان استراحت را برنامه ریزی کنید و تمرکز خود را پیگیری کنید.

این مقاله نحوه استفاده از Focus Assist در ویندوز ۱۱ را برای جلوگیری یا به حداقل رساندن برنامه ها از سرقت تمرکز شما شرح می دهد. ما به نحوه ویرایش گزینه ها برای سفارشی کردن آن به دلخواه و نحوه روشن کردن آن به صورت دستی یا خودکار نگاه خواهیم کرد.

چگونه Focus Assist را روشن کنم؟

سریعترین راه برای وارد شدن به حالت فوکوس این است که باتری، شبکه یا نماد صدا را در سمت چپ ساعت در نوار وظیفه انتخاب کنید – یا از WIN+A استفاده کنید – و سپس Focus help را انتخاب کنید. آن را یک بار فقط برای اولویت یا دو بار فقط برای هشدارها انتخاب کنید.

اگر صفحه نمایش خود را کپی کنید، زمانی که در حال انجام یک بازی هستید یا زمانی که از یک برنامه در حالت تمام صفحه استفاده می کنید، کمک فوکوس به طور خودکار شروع می شود. می توانید با ویرایش تنظیمات Focus help که در زیر توضیح داده شده است، از روشن شدن آن اقدامات جلوگیری کنید.

توجه:اگر نماد ماه را در سمت راست نوار وظیفه، در سمت راست زمان مشاهده کنید، متوجه خواهید شد که کمک فوکوس از قبل روشن است یا خیر.

اکنون که روش کوتاه فعال کردن Focus Assist با تمام تنظیمات پیش‌فرض اعمال شده را می‌دانید، در اینجا نحوه شخصی‌سازی این ویژگی آورده شده است. در زیر هر چیز دیگری که باید در مورد حالت فوکوس ویندوز ۱۱ بدانید آمده است.

 تنظیمات و نحوه استفاده از Focus Assist

دکمه کمک فوکوس در تصویر بالا به سادگی آن را روشن یا خاموش می کند. برای سفارشی کردن اعلان‌هایی که می‌خواهید ببینید و بشنوید و قوانین خودکار را پیکربندی کنید، باید تنظیمات را باز کنید.

۲.تنظیمات را باز کنید (آن را از نوار وظیفه جستجو کنید) و به System > Focus help بروید.

۲.بخش اول به شما امکان می‌دهد دو حالت مختلف را روشن یا خاموش کنید—اولویت فقط به شما امکان می‌دهد برنامه‌هایی را انتخاب کنید که همچنان می‌خواهید اعلان‌ها را ببینید، و Alarms فقط هشدارهای هشدار را ارائه می‌دهد، اما همه اعلان‌های دیگر را پنهان می‌کند.

یکی را انتخاب کنید تا فورا کمک فوکوس را در آن حالت شروع کنید. همین کار را می توان مستقیماً از نوار وظیفه همانطور که در بالا توضیح داد انجام داد.

۳.اگر می‌خواهید انتخاب کنید کدام اعلان‌ها مجاز به دور زدن کمک فوکوس هستند، فهرست اولویت‌ها را سفارشی‌سازی کنید.

می‌توانید به تماس‌ها و یادآوری‌ها، اعلان‌های مخاطبین پین‌شده و اعلان‌ها از هر برنامه موجود در فهرست آن صفحه اجازه دهید.

افزودن یک برنامه را انتخاب کنید تا هر برنامه دیگری را که می‌خواهید اعلان‌های آن را ببینید شامل شود. یا برای حذف یکی، آن را انتخاب کرده و Remove را فشار دهید.

۴.برای سفارشی کردن این گزینه‌ها، به قسمت قوانین خودکار بروید:
 • در این زمان‌ها: زمان شروع و پایان زمانی را انتخاب کنید که کمک فوکوس باید به طور خودکار شروع/پایان شود. می تواند روزانه یا فقط در آخر هفته یا روزهای هفته تکرار شود.
 • وقتی نمایشگرم را کپی می‌کنم: برای متوقف کردن اعلان‌ها وقتی نمایشگر را روی نمایشگر دیگری کپی می‌کنید، این را روشن کنید.
 • وقتی دارم بازی می‌کنم: بازی‌های تمام صفحه می‌توانند کمک فوکوس را فعال کنند اگر این را روشن کنید.
 • هنگامی که من از یک برنامه فقط در حالت تمام صفحه استفاده می کنم: مشابه حالت بازی، اگر از یک برنامه در حالت تمام صفحه استفاده می کنید، این گزینه اعلان ها را متوقف می کند.
 • برای اولین ساعت پس از به روز رسانی ویژگی ویندوز: این یکی به همان اندازه خود توضیحی است.

آیا Focus Assist مانند ساعات آرام است؟

کمک فوکوس در نسخه های قبلی ویندوز ۱۰ ساعت های آرام نامیده می شود. این دو ۱۰۰ درصد یکسان نیستند، زیرا تفاوت هایی وجود دارد، اما ایده پشت ویژگی ها یکسان است.

نحوه تنظیم جلسات تمرکز

کمک فوکوس تنها یک راه برای به صفر رساندن وظایف شما در ویندوز ۱۱ است. همچنین می‌توانید از جلسات فوکوس برای دوره‌های تمرکز هدفمند که با وقفه تقسیم می‌شوند استفاده کنید. این گزینه در اپلیکیشن ساعت تعبیه شده است.

۱.ساعت را از نوار جستجوی نوار وظیفه جستجو کرده و باز کنید.

۲.در برگه جلسات فوکوس، شروع به کار را انتخاب کنید.

۳.این صفحه چندین گزینه دارد که می توانید با آنها بازی کنید:
 • انتخاب کنید که می خواهید جلسه چقدر طول بکشد.
 • یک هدف روزانه از ۳۰ دقیقه تا ۸ ساعت انتخاب کنید.
 • وظایف Microsoft To Do را برای جلسه تعریف کنید.
 • در طول جلسه با انتخاب پیوند Spotify خود به موسیقی یا پادکست در Spotify گوش دهید.

۴.اگر می‌خواهید فوکوس و/یا مدت زمان استراحت را تغییر دهید، صداهای آلارم مختلف را انتخاب کنید یا قابلیت مشاهده کاشی Spotify یا To Do را تغییر دهید، تنظیمات را در پایین سمت چپ انتخاب کنید.

۵.به برگه جلسات فوکوس برگردید و برای شروع، شروع جلسه تمرکز را انتخاب کنید.

سوالات متداول نحوه استفاده از Focus Assist
آیا ویندوز ۱۱ حالت فوکوس دارد؟

تمامی نسخه های ویندوز ۱۱ شامل Focus Assist هستند. اگر دستورالعمل‌های بالا برای شما کار نمی‌کنند، به‌روزرسانی‌های ویندوز را بررسی کنید. ممکن است از یک نسخه پیش‌نمایش یا بتا استفاده کنید که در آن ویژگی خراب است یا در دسترس نیست.

چرا Focus Assist همچنان روشن می شود؟

اگر به نظر می رسد Focus Assist خود را فعال می کند، ابتدا باید بررسی کنید که آیا کسی قوانینی برای آن تعیین کرده است یا خیر. به Settings > System > Focus Assist بروید و هر چیزی که فعال است را خاموش کنید. همچنین می توانید رایانه خود را مجدداً راه اندازی کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

پسورد فایل فشرده : yekdown.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.