.
نحوه استفاده از پوشه راه اندازی (Startup Folder) ویندوز ۱۱

برای دسترسی به پوشه Startup در ویندوز ۱۱، فقط باید آن را مانند هر پوشه دیگری از File Explorer باز کنید.  دو پوشه راه اندازی وجود دارد، یکی برای رایانه و دیگری برای حساب های کاربری خاص.افزودن تعداد زیادی برنامه به پوشه راه اندازی می تواند بر زمان راه اندازی تأثیر بگذارد، اما تعداد کمی از آنها نباید آسیبی به همراه داشته باشند.

برنامه های راه اندازی مانند همیشه در سیستم عامل وجود داشته اند. اینها مواردی هستند که هنگام بوت کردن ویندوز به طور خودکار شروع می شوند. و برای افزودن یکی به لیست، تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک میانبر در پوشه راه اندازی ویندوز ۱۱ بیندازید.

به یاد داشته باشید، برنامه‌هایی که با استفاده از تنظیمات داخلی برای راه‌اندازی در هنگام راه‌اندازی پیکربندی کرده‌اید، در پوشه ظاهر نمی‌شوند و در نتیجه، پوشه راه‌اندازی ممکن است گاهی خالی باشد. اما، برای برنامه‌هایی که تنظیماتی ارائه نمی‌دهند، همیشه می‌توانید از پوشه راه‌اندازی در ویندوز ۱۱ استفاده کنید.

چه نوع فایل هایی با پوشه Startup کار می کنند؟

اگرچه دایرکتوری Startup معمولاً برای شروع برنامه ها استفاده می شود، اما با همه انواع فایل های دیگر، خواه یک سند متنی یا PDF نیز کار می کند.

اگر می خواهید فایل خاصی را همزمان با راه اندازی رایانه شخصی خود اجرا کنید، فقط آن را به این پوشه منتقل کنید، و تمام. به عنوان مثال، اگر یک اسکریپت برای اجرا در هر بوت دارید، می تواند مفید باشد. گزینه اجرای یک نوع فایل دیگر در تب Startup Task Manager وجود ندارد.

چگونه می توانم از پوشه Startup ویندوز ۱۱ استفاده کنم؟

۱.Windows + E را فشار دهید یا روی نماد File Explorer در نوار وظیفه کلیک کنید.

۲.به دایرکتوری زیر بروید:

C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup

۳.بعد، به دسکتاپ بروید، در هر نقطه کلیک راست کنید، New را انتخاب کنید و سپس Shortcut را از منو انتخاب کنید.

۴.روی دکمه Browse کلیک کنید.

۵.برنامه مورد نظر را مرور و انتخاب کنید.

۶.برای ادامه روی Next کلیک کنید.

۷.نام میانبر جدید را وارد کرده و روی Finish کلیک کنید.

۸.میانبر را به دایرکتوری Startup منتقل کنید.

۹.وقتی کادر گفتگوی تایید ظاهر شد، روی Continue کلیک کنید.

پس از انجام این تغییرات، میانبرهای موجود در پوشه Startup شما به طور خودکار با بوت شدن سیستم شما شروع می شود. به خاطر داشته باشید که این تغییرات بر روی تمام پروفایل های کاربر در رایانه شخصی شما تأثیر می گذارد.

اگر می‌خواهید برنامه‌های راه‌اندازی را برای یک کاربر خاص پیکربندی کنید، در عوض میانبر را در این مکان جای‌گذاری کنید و نام کاربری را با نام واقعی حساب جایگزین کنید:

C:\Users\Username\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup

همچنین، می‌توانید Windows + R را فشار دهید تا Run باز شود و از دستور زیر برای دسترسی به پوشه راه‌اندازی کاربر فعلی در ویندوز ۱۱ استفاده کنید:

shell:startup

افزودن برنامه های بیش از حد به پوشه راه اندازی، زمان بوت شدن را افزایش می دهد و بر عملکرد ویندوز تأثیر می گذارد. بنابراین، توصیه می شود که فقط موارد مهم را اضافه کنید.

همچنین، اگر رایانه کند کار می کند، نحوه اجرای سریعتر ویندوز ۱۱ را بیابید.

آیا در حال حاضر از دایرکتوری Startup در رایانه شخصی خود استفاده می کنید؟ در بخش نظرات زیر به ما اطلاع دهید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

پسورد فایل فشرده : yekdown.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.