.
نحوه استفاده از نوار کناری جستجوی جدید  Google Chrome

Google نوار کناری جدیدی را در کروم آزمایش کرده است که جستجوی وب را آسان‌تر می‌کند، و با انتشار Chrome 108 شروع به انتشار گسترده‌تر کرده است. در یکداون نحوه کار و نحوه استفاده از آن آورده شده است.

جستجوی جانبی جدید بیش از یک سال است که در مراحل توسعه و آزمایش است. اما به نشانک‌ها و نوار کناری لیست خواندن که در سال ۲۰۲۱ منتشر شد. ارتباطی ندارد. وقتی جستجوی وب انجام می‌دهید، سپس روی یک پیوند کلیک کنید، یک پیوند کوچک نماد موتور جستجوی شما در سمت راست نوار آدرس ظاهر می شود. اگر روی دکمه کلیک کنید. نتایج جستجو دوباره ظاهر می شوند، اما این بار در پانلی در سمت راست صفحه.

برای جایگزینی صفحه فعلی می توانید روی پیوند دیگری در پانل کناری کلیک کنید. مخصوصاً برای مواقعی که نیاز دارید روی نتایج جستجوی متعدد کلیک کنید، مفید است و از ناامیدی از پیمایش به عقب و جلو و بارها جلوگیری می کند.

هر چند در حال حاضر چند مورد شکار وجود دارد. این از همه موتورهای جستجو پشتیبانی نمی کند. (به طور شگفت انگیزی) با Google کار می کند، اما نه زمانی که گزینه هایی مانند DuckDuckGo به عنوان جستجوی پیش فرض تنظیم شده باشد. کار مداومی برای سایر ارائه دهندگان جستجو برای داشتن یکپارچگی یکسان وجود دارد. اما هنوز همه موتورهای محبوب سازگار نیستند.

همچنین به نظر می رسد این پانل تنها زمانی ظاهر می شود که از موتور جستجوی پیش فرض خود استفاده می کنید. به عنوان مثال، اگر Bing را به عنوان موتور پیش فرض داشته باشید و با Google جستجو کنید، پانل نمایش داده نمی شود.

در نهایت، این ویژگی هنوز در اختیار همه قرار نگرفته است، اما می توان آن را به صورت دستی با استفاده از پرچم های ویژگی فعال کرد. اگر دکمه جستجو را در نوار آدرس نمی‌بینید، به chrome://flags/#side-search و chrome://flags/#side-search-dse-support بروید (آنها را در نوار آدرس خود جای‌گذاری کنید) و هر دو منوی کشویی را روی «فعال» تنظیم کنید. پس از خروج کامل از Chrome و باز کردن مجدد آن، دکمه باید نمایش داده شود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

پسورد فایل فشرده : yekdown.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.