.
نحوه اتصال لپ تاپ به تلویزیون

یک ارتباط ساده بین شما و لذت بردن از فیلم مورد علاقه خود در صفحه بزرگ یا استفاده از تلویزیون یدکی به عنوان مانیتور ثانویه برای کار برقرار می کند. در اینجا چند نکته برای اتصال لپ تاپ خود به تلویزیون با استفاده از کابل یا اتصال بی سیم آورده شده است.

نحوه اتصال لپ تاپ به تلویزیون (اتصال به تلویزیون با کابل)

رایج ترین نوع اتصال برای تلویزیون های مدرن کابل HDMI است. یک استاندارد دیجیتال که هم تصویر و هم صدا را حمل می کند. استاندارد قدیمی‌تر HDMI 2.0b دارای پهنای باند کافی برای وضوح ۴K در ۶۰ هرتز (با سیگنال‌های HDR) است. در حالی که دستگاه‌های جدیدتر HDMI 2.1 یا بهتر می‌توانند ۴K در ۱۲۰ هرتز یا ۸K در ۶۰ هرتز (و بیشتر) انجام دهند.

بسیاری از تلویزیون های جدیدتر به ورودی های HDMI محدود می شوند زیرا مدارهای آنالوگ مورد نیاز رسانه های قدیمی را حذف کردند. خوشبختانه، این نوع خروجی رایج است، به طوری که بسیاری از لپ تاپ ها دارای یک خروجی HDMI با اندازه کامل یا یک پورت Micro HDMI کوچکتر هستند.

خوشبختانه، این پورت ها را می توان با آداپتورهای Micro HDMI به HDMI یا کابل هایی که هر دو اندازه اتصال را دارند، استفاده کرد.

اگر لپ تاپ شما پورت HDMI ندارد، ممکن است لازم باشد به جای آن از یک آداپتور مانند USB-C به HDMI استفاده کنید. این مورد در مورد بسیاری از مدل‌های مک‌بوک صدق می‌کند، زیرا اپل قبل از اینکه مک‌بوک پرو ۲۰۲۱ خود را به عقب برگرداند، کاملاً دانگل‌ها را به نفع پورت‌ها پذیرفت.

یکی دیگر از کانکتورهای “متداول” انتخابی که به طور سنتی در تلویزیون ها استفاده می شود، کانکتور VGA است. این اتصال آنالوگ قدیمی زمانی کانکتور انتخابی برای نمایشگرهای رایانه بود. تلویزیون های جدیدتر و لپ تاپ های جدید این نوع اتصال را ندارند.

در یک تلویزیون قدیمی، پورت VGA اغلب به عنوان ورودی “PC” برچسب گذاری می شود. اگر لپ تاپ جدیدتری با خروجی HDMI دارید، می توانید از آداپتور HDMI به VGA استفاده کنید یا به جای آن یک آداپتور چند پورت USB-C با VGA تهیه کنید.

از آنجایی که VGA فقط ویدئو را حمل می کند، هیچ صدایی به تلویزیون منتقل نمی شود. دلایل بسیار کمی برای استفاده از VGA به جای HDMI وجود دارد، بنابراین در صورت امکان HDMI را انتخاب کنید.

هنگامی که نوع کابل خود را انتخاب کردید، اتصال نسبتاً ساده است. به سادگی کابل خود را به لپ تاپ خود وصل کنید و سر دیگر آن را در درگاه مربوطه تلویزیون خود بچسبانید.

هنگامی که لپ تاپ روشن است، تلویزیون را روشن کنید و از کنترل از راه دور برای تغییر به روش ورودی صحیح استفاده کنید (این مورد را در کنار درگاهی که در تلویزیون استفاده کرده اید مشاهده خواهید کرد). باید ببینید دسکتاپ شما روی تلویزیون ظاهر می‌شود. اگرچه ممکن است تنظیمات دیگری قبل از اینکه همه چیز همانطور که انتظار دارید انجام شود تغییر دهید.

تنظیمات نمایشگر خود را تنظیم کنید

کمی وقت بگذارید و تلویزیون خود را طوری پیکربندی کنید که وضوح، جهت و موقعیت درست باشد. در ویندوز، می‌توانید به Start > Settings > System > Display بروید تا صفحه نمایش خود را در لیست مشاهده کنید و وضوح، جهت و نحوه عملکرد نمایشگر را در منوی کشویی «Multiple displays» تغییر دهید.

اگر تلویزیون خود را در لیست نمی‌بینید و چیزی نشان داده نمی‌شود، روی «تشخیص» کلیک کنید و منتظر بمانید. هنگامی که تلویزیون خود را شناسایی کردید، می توانید موقعیت آن را تنظیم کنید، بنابراین هنگامی که ماوس خود را حرکت می دهید، نمایشگر در موقعیت صحیح ظاهر می شود.

در مک، می توانید همین کار را در قسمت تنظیمات سیستم (تنظیمات سیستم) > نمایشگرها > تنظیمات نمایشگر انجام دهید. همانطور که در نوار کناری ظاهر می شود، روی تلویزیون خود کلیک کنید، سپس وضوح، نرخ تازه سازی را انتخاب کنید و در صورت وجود حالت HDR را تغییر دهید.

می‌توانید با کلیک کردن و کشیدن زیر پانل ترجیحی استاندارد «نمایش‌ها»، مکان نمایش‌های خود را تغییر دهید.

نحوه اتصال لپ تاپ به تلویزیون (اتصال بی سیم به تلویزیون)

اتصالات بی سیم راحت تر هستند زیرا نیازی به کابل ندارند. با این حال، آنها گاهی اوقات تجربه ناپایداری را ارائه می دهند. پهنای باند از طریق اتصالات بی سیم محدود است، بنابراین کیفیت تصویر و کیفیت پخش ممکن است کاهش یابد. تداخل دستگاه های مجاور نیز می تواند بر این اتصالات تأثیر بگذارد.

در مک، می‌توانید از AirPlay برای انعکاس کل صفحه نمایش خود به یک دستگاه AirPlay مانند Apple TV (ستاپ باکس، نه اشتراک استریم) استفاده کنید. بسیاری از تلویزیون های جدید در حال حاضر از AirPlay بدون نیاز به Apple TV پشتیبانی می کنند.

برای برقراری ارتباط، روی نماد Control Center در نوار منو در بالای صفحه مک خود کلیک کنید و «Screen Mirroring» را انتخاب کنید و سپس دستگاهی را که می‌خواهید به آن انعکاس دهید، انتخاب کنید.

با استفاده از مرورگر کروم، می‌توانید از Chromecast با دستگاه Windows یا macOS برای ارسال محتوا از لپ‌تاپ خود استفاده کنید. این با برگه‌های مرورگر، سایت‌های دارای Chromecast و برنامه‌های فعال Chromecast کار می‌کند.

می‌توانید کل دسک‌تاپ ویندوز ۱۱ خود را با Chromecast ارسال کنید یا در عوض به محتواهایی مانند برگه‌ها و فایل‌ها بچسبید

از DLNA/UPnP برای محتوای ویدیویی استفاده کنید

اگر می‌خواهید با استفاده از لپ‌تاپ محتوای ویدیویی را روی تلویزیون خود تماشا کنید، ممکن است راه بهتری نسبت به استفاده از کابل‌ها یا فناوری‌های بی‌سیم مانند AirPlay یا Miracast وجود داشته باشد.

پخش جریانی رسانه از طریق شبکه محلی شما با استفاده از Digital Network Living Alliance (DLNA) یا Universal Plug and Play (UPnP) آسان است و تا زمانی که شبکه شما بتواند پهنای باند را مدیریت کند، باید خوب کار کند.

تنظیم این مورد شامل روشن کردن جریان رسانه در تنظیمات ویندوز یا نصب برنامه‌ای مانند Plex یا Universal Media Server است. شما همچنین می توانید از پخش کننده های رسانه ای مانند Elmedia Player برای ارسال به گیرنده های انتخابی خود استفاده کنید.

«سرور» خود را برای اشتراک‌گذاری پوشه‌های خاص تنظیم و پیکربندی کنید، سپس به آن‌ها در تلویزیون خود از طریق شبکه دسترسی داشته باشید (اغلب در لیست «ورودی» ظاهر می‌شوند). اکثر تلویزیون های دارای Wi-Fi در ۱۵ سال گذشته یا بیشتر از این روش پخش پشتیبانی می کنند.

معایب استفاده از تلویزیون با لپ تاپ

تلویزیون ها در مقایسه با اکثر مانیتورها از مزایای اندازه برخوردار هستند. آنها برای تماشای فیلم و بازی کردن عالی هستند. و اگر قرار است در فاصله ای نسبتاً دور بنشینید، ایده آل هستند. اگر تلویزیون یدکی دارید که می خواهید از آن استفاده کنید، وصل کردن لپ تاپ و تماشای YouTube یا اجرای چند شبیه ساز ایده خوبی است.

با این حال، برخی از اشکالات وجود دارد. برای شروع، تلویزیون به ندرت جایگزین مناسبی برای مانیتور است. تراکم پیکسل در تلویزیون‌ها بسیار پایین‌تر است، زیرا پنل‌ها بزرگ‌تر هستند و به گونه‌ای طراحی شده‌اند که از فاصله دورتری دیده شوند. این به این معنی است که هنگام نشستن نزدیک، به احتمال زیاد بتوانید پیکسل‌های جداگانه را تشخیص دهید.

رندر متن نیز به طور کلی در تلویزیون در مقایسه با مانیتور بسیار ضعیف است. این به دلیل تفاوت طرح بندی زیر پیکسل ها در تلویزیون ها است. مانیتورها به طور خاص طراحی شده اند تا متن را واضح جلوه دهند.

همچنین مسئله اندازه وجود دارد، زیرا بسیاری از تلویزیون‌ها به پایه‌های بزرگ‌تری نیاز دارند که فضای زیادی از میز را اشغال می‌کنند. مگر اینکه بتوانید به دیوار نصب کنید. یک مانیتور بزرگ (مانند یک نمایشگر فوق عریض) ممکن است انتخاب بهتری باشد.

البته استثناهایی هم برای این قاعده وجود دارد (ال‌جی اکنون یک OLED 42 اینچی C2 تولید می‌کند که به خوبی به عنوان مانیتور کار می‌کند). اما اگر قرار است «کارهای نظارتی» زیادی انجام دهید، مانند مرور وب یا خیره شدن به صفحات گسترده، به جای آن از یک مانیتور استفاده کنید.

هنوز هم می خواهید تلویزیون بخرید؟

اگر نگرانی اصلی شما این است که نحوه اتصال لپ تاپ به تلویزیون خود را به بیش از یک صفحه نمایش به دلایل بهره وری گسترش دهید. احتمالاً باید یک مانیتور بخرید. با این حال، اگر علاقه مند به تهیه تلویزیون جدید برای بازی هستید یا می خواهید چیزی برای تماشای فیلم و سایر محتواها در حالی که گهگاه لپ تاپ خود را به برق وصل می کنید، راهنمای خرید تلویزیون ما را بررسی کنید.

هنگامی که این کار را انجام دادید، به بهترین توصیه های تلویزیونی، توصیه های تلویزیونی بازی و توصیه های تلویزیونی بودجه نگاهی بیندازید تا به شما در تصمیم گیری آگاهانه کمک کند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]

پسورد فایل فشرده : yekdown.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.