.
نحوه آپدیت پاورشل ویندوز ۱۱

برای آپدیت پاورشل ویندوز ۱۱، ترمینال ویندوز را به تب PowerShell باز کنید، سپس دستور “winget install –id Microsoft.Powershell –source winget” را در پنجره وارد کنید. آخرین نسخه PowerShell در کنار نسخه پیش‌فرض PowerShell نصب می‌شود، بنابراین هر دو نسخه به عنوان پروفایل ها در برنامه ترمینال قابل دسترسی هستند.
اگر نسخه PowerShell خود را بررسی کنید و متوجه شوید قدیمی است – یا PowerShell به طور مفید به شما یادآوری می کند که نسخه جدیدی در دسترس است – چند گزینه دارید. در اینجا بهترین راه برای آپدیت پاورشل ویندوز ۱۱ تهیه شده است.

نحوه به روز رسانی PowerShell

بهترین راه برای به روز رسانی PowerShell از طریق خط فرمان با استفاده از winget است.

Winget یک مدیر بسته است که در ویندوز ۱۰ معرفی شده است. Winget به شما امکان می دهد برخی از برنامه ها را از یک مخزن متمرکز برنامه ها دانلود و نصب کنید نه اینکه نیاز به ردیابی نصب کننده به صورت دستی داشته باشید. اگر با آن سیستم‌ها آشنایی دارید، بسیار شبیه به apt در توزیع‌های لینوکس مبتنی بر دبیان (مانند اوبونتو)، dnf در فدورا یا pacman در آرچ است.

برای دانلود و نصب به روز رسانی، یک تب PowerShell را در ترمینال باز کنید. دستور زیر را در خط فرمان تایپ یا کپی و پیست کنید و Enter را فشار دهید. این دستور آخرین نسخه PowerShell را از مخزن GitHub مایکروسافت دانلود و نصب می کند:

winget install –id Microsoft.Powershell –source winget
توجه: این دستور آخرین نسخه پایدار پاورشل را دانلود می کند. اگر نسخه پیش‌نمایش PowerShell را می‌خواهید – که اساساً نسخه بتای باز است – در دستور قبلی Microsoft.Powershell را با Microsoft.PowerShell.Preview جایگزین کنید.

پس از اتمام دانلود و نصب، باید تمام پنجره های ترمینال خود را ببندید.

توجه به این نکته مهم است که PowerShell 7.x به طور کامل جایگزین PowerShell 5.x در هنگام نصب آن بر روی سیستم خود نمی شود. بجای. PowerShell 7.x در مکانی جداگانه نصب شده است و هر دو نسخه PowerShell در رایانه شما قابل استفاده باقی می مانند.

وقتی ترمینال را پس از نصب PowerShell 7.x راه اندازی می کنید، متوجه می شوید که اکنون یک نمایه PowerShell اضافی در دسترس دارید.

می‌توانید در هر زمان با کلیک کردن بر روی شورون کوچک (یک فلش رو به پایین بدون دم) در بالای پنجره و انتخاب آن از منوی کشویی، به نسخه جدید PowerShell بروید. همچنین در صورت تمایل می‌توانید پوسته پیش‌فرض در Terminal را به آخرین نسخه PowerShell تغییر دهید.

PowerShell تفاوت قابل توجهی با Command Prompt دارد و بسیار قدرتمندتر است. اگر مجبور هستید زمان قابل توجهی را صرف دستکاری ویندوز ۱۰ یا ویندوز ۱۱ با رابط خط فرمان کنید، ارزش آن را دارد که برای یادگیری استفاده از PowerShell کمی وقت بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

پسورد فایل فشرده : yekdown.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.