.
موزیلا فایرفاکس می تواند صفحات وب را بدون به خطر انداختن حریم خصوصی ترجمه کند

برخی از مرورگرهای وب (مانند کروم و اج) می‌توانند صفحات وب را ترجمه کنند، اما این ویژگی همیشه به خدمات خارجی مانند Google Translate یا Bing Translate نیاز دارد. اکنون فایرفاکس موزیلا می‌تواند صفحات را در رایانه شما بدون اینکه به گوگل، مایکروسافت یا هر شرکت ترجمه دیگری بگوید که به چه چیزی نگاه می‌کنید، ترجمه کند.

موزیلا چند سالی است که با دانشگاه ادینبورگ، دانشگاه چارلز، دانشگاه شفیلد و دانشگاه تارتو روی پروژه برگاموت کار می‌کند، پروژه‌ای که هدف آن ساخت موتور ترجمه متنی است که به طور کامل بر روی رایانه شخصی کار می‌کند. به این ترتیب، هیچ داده ای هرگز به سرویس های ابری ارسال نمی شود و ترجمه کاملا خصوصی را تضمین می کند.

موزیلا

به نظر می رسد کم و بیش شبیه ویژگی های ترجمه در Chrome یا Edge است، در صورتی که زبان دیگری شناسایی شود، نواری در بالای صفحه ظاهر می شود.همچنین، برخی از ترجمه ها فقط یک طرفه هستند – به عنوان مثال، می تواند نروژی را به انگلیسی تبدیل کند، اما نه برعکس.

اگرچه زبان‌های پشتیبانی‌شده زیادی وجود ندارد، و این فناوری راه درازی در پیش دارد تا بتواند با Google Translate (که خود بی‌نقص نیست) بایستد، اما همچنان یک دستاورد چشمگیر است. موزیلا در یک پست وبلاگی گفت: «راه‌حل ما برای آن، توسعه یک API سطح بالا در اطراف موتور ترجمه ماشینی، پورت آن به WebAssembly و بهینه‌سازی عملیات برای ضرب ماتریس برای اجرای کارآمد بر روی CPU بود. این به ما امکان داد نه تنها افزونه ترجمه را توسعه دهیم، بلکه به هر صفحه وب اجازه داد تا ترجمه ماشینی محلی را مانند این وب سایت یکپارچه کند، که به کاربر امکان می دهد بدون استفاده از ابر، ترجمه های رایگان را انجام دهد.

موزیلا اشاره ای نکرد که این ویژگی به جای نیاز به یک افزونه اضافی، چه زمانی و چه زمانی در مرورگر فایرفاکس ادغام می شود یا خیر. با این وجود، می توانید با دانلود برنامه افزودنی از مخزن افزونه های فایرفاکس، آن را امتحان کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

پسورد فایل فشرده : yekdown.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.