.
PC Health Check سازگاری رایانه با ویندوز ۱۱ و رفع خطاهای موجود

کاربران مختلف هنگام بررسی اینکه آیا سازگاری رایانه با ویندوز ۱۱ وجود دارد یا خیر، با خطا مواجه می شوند. حتی اگر ماشین‌ها به حداقل الزامات سخت‌افزاری احترام بگذارند، ابزار مایکروسافت یک پیام خطا ارسال می‌کند. این راز در داشتن TPM 2.0 بر روی مادربرد و تنظیم بایوس است که باید فعال شود.

همه می‌خواهند از ویندوز ۱۱ لذت ببرند و بسیاری از کاربران هنگام بررسی اینکه آیا رایانه شخصی آنها سازگار است یا خیر، از دریافت پیغام خطای This PC can’t run Windows 11 شکایت دارند.

متأسفانه، این اتفاق حتی برای ماشین‌هایی می‌افتد که واقعاً به حداقل سیستم مورد نیاز مایکروسافت احترام می‌گذارند.

همچنین زمانی که رایانه پس از اسکن ویندوز ۱۱ را اجرا نمی کند پیام خطای This PC can’t run Windows 11 ظاهر می شود، زمانی که شما واقعاً با دستگاه خود در صفحه رسمی مورد نیاز سیستم مایکروسافت مرور می کنید.

سایت یکداون این را نیز در دستگاه پیشرفته Dell XPS 17 با سیستم مورد نیاز هیولا بررسی کرده‌ است و می‌توان گفت که گزارش‌ها معتبر هستند. بر اساس برنامه PC Health Check مشخص می شود  که ویندوز ۱۱ سازگار است با خیر. در این رابطه مشکل به ندرت مربوط به سخت افزار خود دستگاه است، اما بیشتر به وجود یک تراشه TPM 2.0 بر روی مادربرد و یک تنظیم BIOS به نام Secure Boot است است که بایستی فعال شود

چگونه بررسی کنیم که آیا کامپیوتر شما برای ویندوز ۱۱ آماده است؟

۱.اپلیکیشن PC Health Check را از لینک ذیل دانلود کنید.
۲.  فایل دانلود شده را اجرا کنید تا برنامه PC He Check نصب شود.

۳. پس از نصب، روی Finish کلیک کنید تا برنامه باز شود.

۴.حالا روی دکمه Check now کلیک کنید

۵.امیدواریم که پیامی دریافت کنید که می گوید این رایانه دارای الزامات ویندوز ۱۱ است. اکنون می توانید روی مشاهده همه نتایج یا مشخصات دستگاه کلیک کنید تا ببینید کدام برنامه های نصب شده نیز با سیستم عامل جدید سازگار هستند.

متأسفانه، شما همچنین می توانید این پیام عالی را از برنامه PC Health Check فقط برای دریافت خبر بدی مبنی بر آماده نبودن رایانه شخصی در زمانی که واقعاً می خواهید سیستم عامل را نصب کنید، مشاهده کنید.

به همین دلیل ما چند راه حل برای دور زدن مشکلات سازگاری و نصب ویندوز ۱۱ در اسرع وقت آماده کردیم.

چگونه می توانم خطای This PC can’t run Windows 11 برطرف کنم؟

برای شروع Run، کلید Windows + R را فشار دهید، tpm.msc را تایپ کنید و Enter را فشار دهید یا OK کنید.

۲.در صفحه TPM Manufacturer Information، مقدار Specification Version را بررسی کنید. این باید برابر با ۲.۰ باشد، همانطور که در اسکرین شات ما وجود دارد.

۳.اگر در عوض پیغام Compatible TPM is not found را دریافت کردید، تراشه TPM روی مادربرد شما موجود نیست یا در بایوس غیرفعال است.

بنابراین، شما هنوز نمی دانید که آیا رایانه شخصی شما دارای تراشه TPM 2.0 است یا خیر. برای اینکه مطمئن شوید، باید آن را در بایوس خود بررسی کنید و پشتیبانی TPM را فعال کنید.

۱.۲. وارد BIOS شوید و TPM Support را فعال کنید
۱.کامپیوتر خود را ریستارت کنید و وارد BIOS شوید. معمولاً قبل از بوت شدن ویندوز باید کلیدهای F (عملکرد) یا Del را روی صفحه کلید خود فشار دهید، اما برای هر سازنده متفاوت است. کتابچه راهنمای خود را در این زمینه بررسی کنید.
۲.اکنون به گزینه های پیشرفته در بایوس خود بروید، گزینه TPM Support را پیدا کرده و آن را فعال کنید.

۳.ذخیره کنید و از بایوس خارج شوید. معمولاً می توانید این کار را با فشار دادن کلید F10 انجام دهید، اما ممکن است برای رایانه شخصی شما متفاوت باشد.

اگر هیچ گزینه مرتبط با TPM پیدا نکردید، به این معنی است که رایانه شما تراشه TPM 2.0 ندارد. همچنان می توانید از بررسی TPM اجتناب کنید، بنابراین مراحل ما را در راهنمای ما در مورد نحوه نصب ویندوز ۱۱ بدون TPM دنبال کنید.

۲. فایل appraiserres.dll را دانلود و تغییر دهید
۱.ابتدا فایل های ISO ویندوز ۱۰ و ویندوز ۱۱ را از سایت یکداون و از لینک دریافت کنید.
۲.به دنبال فایل appraiserres.dll در کیت ویندوز ۱۰ بگردید، روی آن کلیک راست کرده و Copy را انتخاب کنید.

۳.ISO ویندوز ۱۱ را Mount کنید.

۴.پس از نصب یا استخراج ISO، به پوشه Sources رفته و فایل appraiserres.dll داخل پوشه را حذف کنید.
۵.اکنون فایل appraiserres.dll را که از کیت ویندوز ۱۰ کپی کرده اید در پوشه Windows 11 Sources قرار دهید.

۶. دوباره ویندوز ۱۱ را روی رایانه شخصی خود نصب کنید.

سیستم عامل ویندوز ۱۰ بررسی نمی کند که آیا رایانه دارای تراشه TPM 2.0 است یا خیر، بنابراین اساساً، با جایگزین کردن فایل با فایل موجود در ویندوز ۱۱، آن را مجبور به دور زدن این فرآیند می کنید.

۳. بررسی کنید که Secure Boot فعال است یا خیر
۱.قبل از بوت شدن ویندوز، کامپیوتر را مجددا راه اندازی کنید و با فشار دادن کلیدهای F یا Del طبق دفترچه راهنمای کامپیوتر خود وارد BIOS شوید.
۲.در منوی BIOS جستجو کنید تا مکان گزینه Secure Boot را پیدا کرده و آن را روشن کنید. معمولاً می‌توانید آن را در تنظیمات امنیتی پیدا کنید، اما این برای هر بایوس متفاوت است.

مایکروسافت ادعا می کند که ویندوز ۱۱ به دستگاهی نیاز دارد که قابلیت بوت امن را داشته باشد، اما در واقع، این ویژگی باید روشن باشد. آنقدر ساده نیست، درست است؟

در پایان این روش، می توانید دوباره با PC Health Check Utility برای سازگاری رایانه با ویندوز ۱۱ بررسی کنید و اکنون باید یک پیام تأیید دریافت کنید.

اگر هنوز این رایانه شخصی شرایط لازم را ندارد(This PC can’t run Windows 11)، چه کاری می توانم انجام دهم؟

متأسفانه جدای از پیام مثبت کاذب که در ابتدای این مقاله در مورد آن صحبت کردیم، امکان دریافت پیام منفی کاذب نیز وجود دارد.

این بدان معناست که رایانه شما تمام شرایط لازم برای ارتقاء به ویندوز ۱۱ را برآورده می کند، اما هنگامی که از بخش Windows Update بازدید می کنید، این پیام را مشاهده می کنید که نمی توانید آن را ارتقا دهید.

پیام کامل می گوید که این رایانه در حال حاضر تمام سیستم مورد نیاز ویندوز ۱۱ را برآورده نمی کند. جزئیات را دریافت کنید و ببینید آیا کارهایی وجود دارد که می توانید در برنامه PC Health Check انجام دهید. در حالی که مایکروسافت روی راه حلی برای این مشکل کار می کند، همچنان می توانید با استفاده از فایل ISO یا دستیار نصب ویندوز ۱۱ به ویندوز ۱۱ ارتقا دهید.

با این حال، می توانید در یک آشفتگی قرار بگیرید که سیستم شما بوت نمی شود زیرا هیچ سیستم عاملی شناسایی نشده است. در این صورت، باید از مبدل دیسک استفاده کنید تا دیسک خود را از Master Boot Record (MBR) به سبک پارتیشن GUID Partition Table (GPT) بدون تغییر یا حذف داده های روی دیسک تغییر دهید. اگرچه می گوید هیچ داده ای را از دست نخواهید داد، ما قویاً پیشنهاد می کنیم قبل از انجام این کار یک نسخه پشتیبان از اطلاعات خود تهیه کنید. با این حال، پس از اینکه دیسک خود را به GPT تبدیل کردید، قبل از بوت شدن، بوت Legacy یا CSM را از بایوس غیرفعال کنید.

امیدواریم راهنمای ما در ابطه با سازگاری رایانه با ویندوز ۱۱ به شما کمک کرده باشد که تمام مشکلات سازگاری را برطرف کنید و در نهایت بتوانید از ویندوز ۱۱ لذت ببرید. اگر همچنان مشکلی دارید یا پیشنهادی دارید، می‌توانید در یک نظر در زیر این مقاله به آنها بپردازید و ما در اسرع وقت با شما تماس خواهیم گرفت.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

Technical Details and System Requirements

  • Supported OS: Windows 10, Windows 8.1, Windows 7
  • RAM (Memory): 2 GB RAM (4 GB recommended)
  • Free Hard Disk Space: 200 MB or more

پسورد فایل فشرده : yekdown.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.