.
ساخت Map Network Drive در ویندوز ۱۱

Map Network Drive باعث می شود دسترسی به آن ساده تر شود و نیازی نباشد هربار برای باز کردن آن بخواهید روش های مختلف را امتحان کنید.

درایوهای شبکه به شما امکان دسترسی آسان به فایل‌ها و پوشه‌هایی را می‌دهند که در رایانه شخص دیگری در همان شبکه ذخیره شده‌اند. با این حال، تایپ آدرس درایوی که باید چندین بار در روز به آن دسترسی داشته باشید، می تواند بسیار خسته کننده باشد.

اگر یک Share Folder در شبکه خود دارید و علاقه مند هستید به شکل یک درایو لوکال به File Explorer ویندوز آن را اضافه کنید به این کار Map Network Drive گفته می شود که روش انجام آن در تمامی نسخه های Windows بسیار ساده است.

برای انجام این کار مراحل ذیل را دهید:

ابتدا File Explorer را باز کنید. اگر میانبری برای File Explorer در نوار وظیفه خود ندارید، روی دکمه Start کلیک راست کرده و “File Explorer” را انتخاب کنید.

در پنجره File Explorer، روی دکمه بیضی (سه نقطه) در نوار ابزار کلیک کنید، سپس Map Network Drive را در منوی ظاهر شده انتخاب کنید.

همچنین

در پنجره Map Network Drive ، روی منوی کشویی «Drive» کلیک کنید و یک حرف درایوی را انتخاب کنید که به درایو شبکه اختصاص می‌دهید. این می تواند هر حرفی در لیست باشد، بسته به ترجیح شخصی شما.

در قسمت “Folder”، دستگاه شبکه و نام اشتراک را وارد کنید. اگر آن را به خاطر نمی آورید، روی «مرور» کلیک کنید تا دستگاه های موجود در شبکه محلی خود را ببینید.

اگر می‌خواهید هر بار که وارد سیستم می‌شوید، ویندوز همیشه به این درایو متصل شود، کادر کنار «اتصال مجدد در هنگام ورود» را علامت بزنید.

وقتی کارتان تمام شد، روی «پایان» کلیک کنید.

پس از کلیک بر روی Finish، ویندوز ۱۱ سعی می کند به درایو شبکه متصل شود. اگر اعتبار پیش‌فرض شما ناموفق باشد، یا اگر در مرحله آخر «اتصال با استفاده از اعتبارنامه‌های مختلف» را علامت بزنید، پنجره «Windows Security» را مشاهده خواهید کرد که در آن می‌توانید نام کاربری و رمز عبور لازم برای دسترسی به درایو را وارد کنید.

توجه:

اگر می‌خواهید ویندوز همیشه این نام کاربری و رمز عبور drive را به خاطر بسپارد (بنابراین لازم نیست دوباره آنها را وارد کنید)، «Remember My Credentials» را علامت بزنید. وقتی کارتان تمام شد، روی «OK» کلیک کنید.

ویندوز ۱۱ به درایو متصل می شود و آن را به حرف درایو انتخابی شما نقشه می دهد. اگر File Explorer را باز کنید و به «This PC» نگاه کنید، درایو نقشه‌برداری شده را در فهرست «مکان‌های شبکه» مشاهده خواهید کرد.

An example of a mapped network drive in File Explorer on Windows 11.

درایو نقشه‌برداری شده نیز در نوار کناری File Explorer در زیر «شبکه» ظاهر می‌شود.

چگونه یک درایو شبکه نقشه برداری شده را قطع کنیم

برای قطع اتصال یک drive شبکه نگاشت شده، ابتدا File Explorer را باز کنید. در نوار ابزار هر پنجره File Explorer، روی دکمه بیضی (سه نقطه) کلیک کنید و “Disconnect Network Drive” را انتخاب کنید.

در پنجره «Disconnect Network Drives» که ظاهر می‌شود، درایوی را که می‌خواهید قطع شود انتخاب کنید، سپس روی «OK» کلیک کنید.

همچنین می‌توانید درایو نقشه‌برداری شده را در File Explorer پیدا کنید، سپس روی آن کلیک راست کنید. در منوی اول ظاهر شده “Show More Options” و سپس “Disconnect” را در منوی دوم انتخاب کنید.

پس از آن، drive قطع می شود و دیگر نقشه برداری نمی شود. همچنین نامه drive رزرو شده قبلی را که توسط درایو نقشه‌برداری شده استفاده می‌شود، آزاد می‌کند. شبکه مبارک!

امیدواریم مقاله آموزش ساخت Map Network Drive در ویندوز ۱۱ مفید بوده باشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

پسورد فایل فشرده : yekdown.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.