.
روش فعال سازی Stage Manager در macOS 13 Ventura

Stage Manager که در macOS 13 Ventura معرفی شده است، روشی متفاوت برای مدیریت ویندوز در مک شما است. یکی از جسورانه‌ترین تغییرات نرم‌افزار اپل در سال ۲۰۲۲، Stage Manager ثابت کرده است که تفرقه‌انگیز است، اما این بدان معنا نیست که شما نباید خودتان آن را امتحان کنید.

Stage Manager را در Control Center روشن کنید

هنگامی که برای اولین بار پس از نصب macOS 13 Ventura راه اندازی مجدد می کنید. Stage Manager به طور پیش فرض خاموش است. کلید Stage Manager را در قسمت Control Center پیدا خواهید کرد که از طریق نوار منوی macOS در گوشه سمت راست بالای صفحه قابل دسترسی است. برای فعال کردن این ویژگی، روی “Stage Manager” کلیک کنید.

قفسه مجازی Stage Manager بسته به محل داک شما در سمت چپ یا راست صفحه ظاهر می شود. ویندوز و برنامه‌ها با یک کلیک در دسترس هستند و به شما امکان می‌دهند بین برنامه‌ها و گروه‌ها جابه‌جا شوید و هدف نهایی جلوگیری از شلوغ شدن بیش از حد دسکتاپ شماست.

نکاتی برای استفاده حداکثری از مدیر صحنه

اگر مایلید به این ویژگی تصویری منصفانه بدهید، چند نکته وجود دارد که باید برای بهترین شانس موفقیت در نظر داشته باشید.

جابجایی بین برنامه ها یک امر ساده است. می توانید روی یک پنجره (یا گروه) در سمت چپ صفحه کلیک کنید تا به آن بروید یا به جای آن از میانبر صفحه کلید استاندارد Command+Tab استفاده کنید.

همچنین می‌توانید از همان صفحه‌کلید کنترل مأموریت و میانبر ترک‌پد استفاده کنید (بسته به اینکه از کشیدن سه انگشت استفاده می‌کنید یا خیر، با سه یا چهار انگشت به بالا بکشید).

نگران از دست دادن املاک دسکتاپ به دلیل قفسه مجازی نباشید. اگر یک برنامه را روی قفسه مجازی به جای خود بکشید، پوشش به طور خودکار پنهان می شود و به شما امکان می دهد از کل دسکتاپ استفاده کنید.

همچنین می‌توانید پنجره‌ها را گروه‌بندی کنید تا هر دو را به طور همزمان فراخوانی کنید. برای انجام این کار، روی یک برنامه در پوشش قفسه مجازی Stage Manager کلیک کرده و بکشید و آن را در فضای کاری فعلی خود رها کنید. این دو پنجره اکنون گروه بندی خواهند شد. پنجره های بیشتری را به گروه اضافه کنید تا همه آنها را به یکباره فراخوانی کنید.

این به شما بستگی دارد که چگونه برنامه های خود را گروه بندی می کنید، اما ما متوجه شدیم که برخی (مثلاً یادآوری ها) اصلاً نمی خواهند گروه بندی شوند.

اگر چندین پنجره از یک برنامه دارید (به عنوان مثال، دو پنجره سافاری)، می توانید آنها را با هم یا به طور مستقل در گروه های جداگانه گروه بندی کنید. برای جابه‌جایی بین پنجره‌های مختلف یک برنامه، از Command+Tilde (دکمه آیکون پیچ‌خورده درست زیر Esc روی صفحه‌کلید خود) استفاده کنید.

به طور پیش فرض، Stage Manager آیکون های دسکتاپ شما را مخفی می کند. می‌توانید با کلیک روی هر نقطه از دسک‌تاپ در نمای Stage Manager به دسکتاپ دسترسی پیدا کنید تا روی آن تمرکز کنید. همچنین می‌توانید این رفتار را در تنظیمات > دسک‌تاپ و پایه با کلیک کردن روی «سفارشی کردن» در کنار Stage Manager سفارشی کنید.

همچنین می‌توانید «برنامه‌های اخیر» را تغییر دهید. که هم برنامه‌های اخیر و هم پوشش قفسه مجازی را پنهان می‌کند، یا انتخاب کنید که پنجره‌ها را یکی یکی نشان دهید (که بهترین انتخاب برای چندوظیفه‌ای نیست).

آیا Stage Manager ارزش استفاده را دارد؟

اینکه آیا از Stage Manager استفاده زیادی خواهید کرد یا نه بستگی به نوع کاربر مک شما دارد. به نظر می رسد این ویژگی برای کسانی که عادت به مدیریت دستی ویندوز خود با استفاده از برنامه هایی مانند Rectangle یا Magnet ندارند، مناسب است. اگر از دسک‌تاپ‌های مختلف با Spaces استفاده زیادی می‌کنید، ممکن است ارزش زیادی در این ویژگی مشاهده نکنید.

در پایان متوجه دو فایده واضح شدیم. اولین مورد، گروه بندی پنجره ها بر اساس کاربرد است، که اگر جریان کاری دارید که به دو یا چند برنامه یا چند طرح پنجره متکی است، مفید است.

به عنوان مثال

ممکن است بخواهید از Notes برای یادداشت کردن موارد در حین مرور در Safari استفاده کنید. برنامه‌هایی مانند Teams و Slack را در یک مکان کنار هم نگه دارید یا از بیش از یک پنجره سافاری در یک زمان استفاده کنید.

مورد دوم برای افرادی است که به راحتی می‌توانند ویندوز را از دست بدهند. برای مثال، می‌توانید تمام پنجره‌های Finder خود را گروه‌بندی کنید تا زمان را برای جابه‌جایی بین اسناد، بارگیری‌ها، پوشه‌های سیستم یا فایل‌های پروژه تلف نکنید.

App Exposé نیز این کار را انجام می دهد (با سه یا چهار انگشت انگشت خود را روی صفحه لمسی به پایین بکشید). اما همچنان باید به Finder بروید و سپس آن را فعال کنید. بنابراین، از نظر فنی، Stage Manager سریعتر است.

شاید بدترین چیز در مورد Stage Manager عادت کردن به ویژگی “سرقت” تمرکز باشد.

اگر هنگام مرور در سافاری، Command+Tab را به یک گروه Finder انجام دهید، جلسه مرور شما ناپدید می شود تا زمانی که به عقب برگردید دوباره ظاهر شود.

تازه واردانی که دسکتاپ macOS را کمی شلوغ و طاقت فرسا می دانند، ممکن است بهتر از کسانی که روش های خود را برای انجام کارها توسعه داده اند، کنار بیایند. بسیاری از کاربران مک در حال حاضر از چندین دسکتاپ برای سازماندهی مک خود استفاده می کنند، مشابه Stage Manager، با جداسازی گردش کار و برنامه ها در فضاها.

این ویژگی ممکن است برای تنظیمات چند مانیتور مناسب‌تر باشد. جایی که تعویض دسک‌تاپ‌ها کمی اضافی‌تر به نظر می‌رسد. کمی وقت بگذارید و با این ویژگی بازی کنید و خودتان تصمیم بگیرید. اما توجه داشته باشید که احتمالاً باید بیش از پنج دقیقه پس از راه‌اندازی مجدد در macOS 13 زمان بگذارید تا مزایای آن را ببینید.

Stage Manager به macOS 13 Ventura یا iPadOS 16 نیاز دارد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

پسورد فایل فشرده : yekdown.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.