.
حذف پوشه به صورت اجباری در ویندوز ۱۰ و ۱۱

آیا در  از رایانه شخصی ویندوز ۱۰ یا ویندوز ۱۱ خود مشکل دارید؟ اگر چنین است، ممکن است پوشه سیستم یا پوشه ای باشد که توسط برنامه های دیگر استفاده می شود. ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه با موفقیت پوشه های “غیرقابل حذف” را در رایانه خود حذف کنید.

فهرست مطالب
دلایلی که نمی توانید یک پوشه را در ویندوز حذف کنید
۱: از Command Prompt استفاده کنید
۲: بوت در حالت ایمن ویندوز
۳: از نرم افزار شخص ثالث استفاده کنید
۴: از WinRAR برای حذف اجباری پوشه ها استفاده کنید
دلایلی که نمی توانید یک folder را در ویندوز حذف کنید

رایج ترین دلیلی که نمی توانید یک پوشه را حذف کنید این است که پوشه شما یک پوشه سیستم ویندوز است. در این حالت، سیستم از حذف پوشه شما جلوگیری می کند زیرا می تواند رایانه شما را ناپایدار کند.

اگر مطمئن هستید که پوشه شما یک پوشه سیستمی نیست، ممکن است پوشه “undeletable” شما توسط برنامه های نصب شده شما استفاده شود. هنگامی که یک پوشه توسط یک برنامه استفاده می شود، ویندوز از ایجاد تغییرات در آن پوشه جلوگیری می کند. در این صورت، می توانید برنامه را با استفاده از پوشه خود ببندید و سپس سعی کنید پوشه را حذف کنید.

اگر پرونده شما با هیچ یک از سناریوهای بالا مطابقت ندارد، ممکن است بخواهید از یکی از روش های زیر برای حذف اجباری folder خود استفاده کنید.

روش ۱: از Command Prompt استفاده کنید

یک راه سریع برای حذف اجباری یک folder استفاده از Command Prompt است. می توانید از این ابزار دستوری را اجرا کنید که پوشه انتخابی شما را حذف می کند.

برای انجام این کار، ابتدا منوی “شروع” خود را باز کرده و “Command Prompt” را جستجو کنید. سپس در قسمت سمت راست روی Run as Administrator کلیک کنید.

اعلان «کنترل حساب کاربری» را خواهید دید. “بله” را انتخاب کنید.

هنگامی که Command Prompt باز شد، دستور زیر را تایپ کرده و Enter را فشار دهید. در این دستور، مسیر پوشه ای را که می خواهید حذف کنید، جایگزین PATH کنید.

نکته: اگر مسیر شما دارای فاصله است، مسیر را با دو کوتیشن محصور کنید.
rmdir /s /q PATH

به عنوان مثال، برای حذف پوشه ای به نام Unwanted در folder Documents در درایو C خود، از دستور زیر استفاده می کنید.

هشدار: دستور به طور دائم پوشه شما را حذف می کند، بنابراین مطمئن شوید که واقعاً می خواهید این کار را انجام دهید.

rmdir /s /q C:\Documents\Unwanted

پوشه مشخص شده اکنون از رایانه شخصی ویندوز شما حذف شده است و همه چیز آماده است.

روش ۲: بوت در حالت ایمن ویندوز

اگر مطمئن نیستید که چه برنامه ای folder شما را ربوده است بنابراین نمی توانید آن را حذف کنید، کامپیوتر خود را در حالت ایمن راه اندازی مجدد کنید و سپس سعی کنید پوشه را حذف کنید. در حالت ایمن، رایانه شما فقط فایل های ضروری ویندوز را بارگیری می کند و از راه اندازی خودکار برنامه های شخص ثالث جلوگیری می کند.

برای استفاده از این روش، ابتدا رایانه شخصی ویندوز ۱۰ یا ویندوز ۱۱ خود را با استفاده از راهنمای ما در حالت ایمن بوت کنید.

هنگامی که در حالت ایمن قرار گرفتید، File Explorer را اجرا کنید و folder مورد نظر را برای حذف پیدا کنید. سپس روی این پوشه کلیک راست کرده و گزینه Delete را انتخاب کنید.

folder شما اکنون حذف شده است.

ممکن است بخواهید folder را از سطل بازیافت نیز حذف کنید، که می توانید با باز کردن سطل بازیافت، کلیک راست بر روی folder خود و انتخاب “حذف” انجام دهید.

و این تمام چیزی است که برای خلاص شدن از شر folder های سرسخت رایانه شما وجود دارد. لذت بردن!

روش ۳: از نرم افزار شخص ثالث استفاده کنید

اگر باز هم folder شما حذف نمی شود، یک برنامه شخص ثالث رایگان به نام Unlocker وجود دارد که می تواند به شما در حذف پوشه ها کمک کند. این برنامه اساساً پوشه شما را از هر قفلی که نمی توان آن را حذف کرد باز می کند و سپس به شما امکان می دهد در نهایت از شر folder خلاص شوید.

برای استفاده از این روش، ابتدا برنامه رایگان Unlocker را دانلود و بر روی رایانه شخصی خود نصب کنید. سپس برنامه تازه نصب شده را اجرا کنید.

در پنجره اصلی Unlocker، folder مورد نظر را برای حذف انتخاب کنید. سپس، در پایین، روی «OK» کلیک کنید.

در صفحه بعد، روی منوی کشویی کلیک کنید و “Delete” را انتخاب کنید. سپس روی «OK» کلیک کنید.

Unlocker folder شما را باز می کند و آن را از رایانه شما حذف می کند. شما تمام شده اید

روش ۴: از WinRAR برای حذف اجباری پوشه ها استفاده کنید

ممکن است عجیب به نظر برسد، اما می‌توانید از WinRAR (یک برنامه فشرده‌سازی فایل) برای حذف پوشه‌های سرسخت خود استفاده کنید. روش کار به این صورت است که شما یک بایگانی از پوشه “undeletable” خود ایجاد می کنید و سپس از برنامه می خواهید که پوشه اصلی را پس از ایجاد بایگانی حذف کند.

به این ترتیب، وقتی WinRAR یک بایگانی از folder شما ایجاد کرد، folder اصلی را حذف می کند. سپس می‌توانید آرشیو تازه ایجاد شده را نیز حذف کنید.

برای انجام این کار، ابتدا نسخه رایگان WinRAR را بردارید و آن را روی رایانه شخصی خود نصب کنید. سپس رایانه شخصی ویندوز ۱۰ یا ویندوز ۱۱ خود را مجدداً راه اندازی کنید تا WinRAR با منوی زمینه شما ادغام شود.

وقتی رایانه شما دوباره روشن شد، File Explorer را باز کنید و folder مورد نظر را برای حذف پیدا کنید. سپس روی این folder کلیک راست کرده و «افزودن به بایگانی» را انتخاب کنید.

در پنجره «نام و پارامترهای folder»، در بخش «گزینه‌های بایگانی»، گزینه «حذف فایل‌ها پس از بایگانی» را فعال کنید. سپس در پایین پنجره، «OK» را انتخاب کنید.

اجازه دهید WinRAR یک بایگانی از folder انتخابی شما ایجاد کند. وقتی این کار انجام شد، WinRAR پوشه اصلی را حذف می کند. در این مرحله، اکنون می توانید آرشیو جدید ایجاد شده خود را حذف کنید.

و به این ترتیب می‌توانید رایانه ویندوزی خود را از شر folder های ناخواسته و سرسخت خلاص کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

پسورد فایل فشرده : yekdown.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.