.
تنظیم مجدد حافظه‌ مجازی (Paging File) در ویندوز ۱۱

تنظیم مجدد حافظه‌ مجازی (Paging File) در ویندوز ۱۱ مقاله ای است که سایت یکداون برای علاقمندان تهیه و ارائه کرده است، خواهشمند است این مقاله را تا آخر مطالعه کنید.

اگر رایانه شما رم کافی ندارد یا همیشه پر است، می توانید برای تخلیه فایل های غیرفعال از حافظه فیزیکی به حافظه مجازی تکیه کنید. اما، اگر خیلی خوب پیش نرفت، ممکن است لازم باشد حافظه مجازی را در ویندوز ۱۱ ریست کنید.

ما اغلب شاهد عقب افتادن رایانه خود بوده‌ایم و محتمل‌ترین سناریو استفاده از رم بالا در ویندوز ۱۱ است. راه‌هایی وجود دارد که می‌توانید مصرف رم را کاهش دهید، اما ممکن است تجربه شما را مختل کند. و اینجاست که حافظه مجازی به کمک می آید.

مواقعی وجود دارد که نیاز به تنظیم مجدد حافظه مجازی در ویندوز ۱۱ به وجود می آید و بنابراین درک صحیح مفهوم و فرآیند ضروری است و در قسمت های بعدی به هر دوی این موارد پرداخته ایم.

حافظه مجازی چیست و چگونه آن را ری ست کنیم؟

حافظه‌ی مجازی بسیار شبیه به RAM فیزیکی کامپیوتر شما کار می کند. تفاوت این دو در این است که فایل‌ها ابتدا روی رم بارگذاری می‌شوند و در صورت پر شدن، موارد غیرفعال در حافظه مجازی بارگذاری می‌شوند که به آن فایل صفحه نیز می‌گویند.

در حالی که RAM یک قطعه سخت افزار جداگانه است، حافظه مجازی روی هارد دیسک ذخیره می شود. بنابراین، در حالی که می‌توانید اولی را با اضافه کردن تراشه‌های بیشتر افزایش دهید، افزایش دومی فقط فضای ذخیره‌سازی رایگان در درایو را اشغال می‌کند.

اگر مطمئن نیستید که چگونه این کار را انجام دهید، راهنمای ما را برای یادگیری نحوه افزایش حافظه‌ی مجازی در ویندوز ۱۱ بررسی کنید.

همچنین، ذکر این نکته ضروری است که ویندوز بیش از حد توانایی مدیریت تخصیص فایل صفحه را دارد. اگرچه، اگر نتایج مطلوبی را مشاهده نکردید، همیشه گزینه ای برای پیکربندی دستی آن وجود دارد.

اما اغلب اوقات، فایل صفحه پیکربندی شده ممکن است بهینه نباشد یا ممکن است آن را درست انجام نداده باشید. در این صورت، توصیه می کنیم حافظه مجازی ویندوز ۱۱ را بازنشانی کنید و سپس یا اجازه دهید سیستم عامل آن را مدیریت کند یا اندازه فایل صفحه را برحسب مورد افزایش دهید.

چگونه می توان حافظه مجازی را در ویندوز ۱۱ ری ست کرد ؟
  1. مرحله اول تنظیم مجدد حافظه‌ مجازی : کلید ترکیبی Windows + S را فشار دهید تا منوی جستجو اجرا شود، View Advanced System Settings را در قسمت متن وارد کنید و روی نتیجه جستجوی مربوطه که ظاهر می شود کلیک کنید.

۲. مرحله دوم تنظیم مجدد حافظه‌ مجازی: بر روی دکمه تنظیمات در زیر عملکرد کلیک کنید.

۳.مرحله سوم تنظیم مجدد حافظه‌ مجازی: سپس به تب Advanced در پنجره Performance Options بروید و روی دکمه Change کلیک کنید.

۴. مرحله چهارم تنظیم مجدد حافظه‌ مجازی: اکنون، تیک کادر مدیریت خودکار اندازه فایل پیجینگ برای همه درایوهای بالا را بردارید.

۵.مرحله پنجم  تنظیم مجدد حافظه‌ مجازی: درایو را از لیستی که فایل پیجینگ در آن قرار دارد انتخاب کنید، گزینه No paging file را انتخاب کرده و بر روی Set کلیک کنید.

۶.مرحله ششم تنظیم مجدد حافظه‌ مجازی: در اعلان تایید که ظاهر می شود، روی Yes کلیک کنید.

۷.مرحله هفتم تنظیم مجدد حافظه‌ مجازی: پس از انجام، روی OK در پایین برای این و سایر پنجره‌ها کلیک کنید تا تغییرات ذخیره شوند و سپس کامپیوتر را مجددا راه‌اندازی کنید تا این تغییرات اعمال شوند.

۸.مرحله هشتم تنظیم مجدد حافظه‌ مجازی: پس از راه اندازی مجدد رایانه، مجدداً پنجره Virtual Memory را باز کنید، کادر بررسی خودکار اندازه فایل صفحه بندی برای همه درایوها را مدیریت کنید و در پایین روی OK کلیک کنید.

۹. مرحله نهم تنظیم مجدد حافظه‌ مجازی: در نهایت یک بار دیگر کامپیوتر را مجددا راه اندازی کنید تا تغییرات جدید اعمال شوند.

هفت مرحله اول در اینجا حافظه‌ مجازی ویندوز ۱۱ را بازنشانی می کند، در حالی که دو مرحله آخر به ویندوز اجازه می دهد از این پس آن را مدیریت کند. اگر می‌خواهید آن را بازنشانی کنید، از دو مرحله آخر رد شوید.

امیدواریم این مقاله یکداون تنظیم مجدد حافظه‌ مجازی در ویندوز ۱۱ برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

پسورد فایل فشرده : yekdown.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.