.
بیلد ۲۲۵۱۸ اینسایدر ویندوز ۱۱ | امکانات جدید و معرفی دسترسی صوتی
بیلد ۲۲۵۱۸ اینسایدر ویندوز ۱۱ اکنون برای همه Insiders در Dev Channel در دسترس است.با این حال، بر خلاف به‌روزرسانی‌های قبلی، بیلد ۲۲۵۱۸ با ویژگی‌های جدید و فهرستی طولانی از پیشرفت‌ها برای بخش‌های کلیدی سیستم‌عامل، مانند File Explorer، ویجت ها، navigation و موارد دیگر همراه است.
بیایید مستقیماً به آن شیرجه بزنیم و ببینیم که این ساخت پیش‌نمایش جدید دقیقاً چه چیزی را به جدول ویندوز ۱۱ می‌آورد.
ویژگی های پیش نمایش جدید در این نسخه به نسخه خاصی از ویندوز مانند ۲۲H2 مرتبط نیست. دلیل اصلی این است که Dev Channel برای شاخه توسعه فعال که با اسم رمز نیکل است استفاده می شود.
تا کنون، یکی از قابل توجه ترین تغییرات مربوط به دسترسی صوتی است که غول فناوری می گوید برای هر کسی که از ویندوز ۱۱ استفاده می کند مفید است.
ویژگی دسترسی صوتی از تشخیص گفتار روی دستگاه استفاده می کند که به شما امکان می دهد فقط با استفاده از صدای خود برنامه ها را باز کرده و تغییر دهید، نامه بخوانید و بنویسید و در اینترنت مرور کنید.
نکته اصلی در اینجا این است که، از آنجایی که تمام پردازش‌ها به جای ابر روی دستگاه انجام می‌شود، برای افزایش دسترسی صوتی نیازی به اتصال دائمی به اینترنت ندارید.
می‌توانید دفعه بعد که وارد رایانه شخصی خود می‌شوید، از طریق منوی تنظیمات، دسترسی صوتی را به صورت خودکار شروع کنید.
و در صورت تمایل، می‌توانید از دستورات صوتی یا میانبرهای صفحه کلید مانند Alt + Shift + C و Alt + Shift + B برای کنترل اینکه آیا دسترسی صوتی در حال گوش دادن است یا نه استفاده کنید.
مجموعه Spotlight نیز به ویندوز ۱۱ اضافه شد
در حال حاضر، می‌توانید از مجموعه Spotlight استفاده کنید تا به طور مرتب هنر قفل صفحه را با تصاویر زیبای جدید از سراسر جهان به‌روزرسانی کنید، و همچنین حقایق سرگرم‌کننده درباره هر تصویر را مشاهده کنید.
می‌توانید در تب Personalization در برنامه تنظیمات به این ویژگی دسترسی داشته باشید و پس از اتمام، دسک‌تاپ ویندوز به‌طور خودکار با تصاویر دسک‌تاپ جدید تازه‌سازی می‌شود.
و در پایان هر روز، مایکروسافت تصویر را با مجموعه ای از حداکثر پنج عکس از سراسر جهان جایگزین می کند.
مانند صفحه قفل، می‌توانید روی نماد Spotlight روی دسکتاپ نیز نگه دارید تا درباره تصویر بیشتر بدانید. حتی می توانید برای ارسال بازخورد یا تغییر تصویر، روی نماد Spotlight کلیک راست کنید.
تغییرات دیگری نیز در سیستم عامل جدید در راه است
اکنون می‌توانید با نگه داشتن ماوس روی نقطه ورودی، از سمت چپ نوار وظیفه به ابزارک‌ها دسترسی پیدا کنید.
شرکت ردموند می‌گوید که به‌روزرسانی ابزارک‌ها قبل از عرضه گسترده‌تر، مانند بسیاری از ویژگی‌های جدید Windows Insider، روی زیرمجموعه‌های کوچک‌تری از آزمایش‌کنندگان مستقر می‌شود.
جدای از این تغییر، مایکروسافت همچنین نصب زیرسیستم ویندوز برای لینوکس (WSL) را از طریق فروشگاه مایکروسافت آسان‌تر می‌کند.
با شروع ساخت امروز، مایکروسافت یک تغییر پلتفرم اساسی را برای بهبود عملکرد کلی و قابلیت اطمینان سوئیچر ورودی برای خودی‌ها با استفاده از زبان‌ها و طرح‌بندی‌های صفحه‌کلید متعدد ایجاد می‌کند. علاوه بر این، ما سوئیچر ورودی را به روز می کنیم تا اکنون پس زمینه اکریلیک داشته باشد. اگر بازخوردی برای تعویض‌کننده ورودی دارید، لطفاً آن را در مرکز بازخورد در قسمت ورودی و زبان> صفحه کلید و تغییر زبان ثبت کنید. [ما شروع به ارائه این تغییر کرده‌ایم، بنابراین هنوز برای همه خودی‌ها در دسترس نیست، زیرا قصد داریم بازخوردها را کنترل کنیم و ببینیم قبل از ارائه آن به همه، چگونه می‌آید.]
رابط کاربری سوئیچور ورودی با پس‌زمینه اکریلیک.
منوی زمینه را در File Explorer به‌روزرسانی کرد تا این گزینه‌ها بر اساس بازخورد در سطح بالایی قرار گیرند:
هنگام کلیک راست بر روی فایل‌های فونت و فایل‌های inf. “نصب”.
زمان کلیک راست بر روی فایل‌های cer، “نصب گواهی”.
هنگام کلیک راست روی This PC، «Map network drive» و «Disconnect network drive» را انتخاب کنید.
زمان کلیک راست روی درایوهای شبکه، «قطع اتصال» را قطع کنید.
توانایی ترکیب‌های شخصی‌سازی‌شده از شکلک‌ها بر اساس رنگ چهره و پوست اعضای خانواده، زوج‌هایی که قلبشان را می‌بوسند، و افرادی که دست در دست هم می‌گیرند، که با ساخت ۲۲۵۰۴ شروع به انتشار کردیم، اکنون برای همه Insiders در Dev Channel در دسترس است.
با شروع ساخت ۲۲۵۰۹، ما شروع به ایجاد یک تغییر برای نمایش ساعت و تاریخ کردیم که اکنون در نوار وظیفه مانیتور یا مانیتور ثانویه نیز نمایش داده می شود. این اکنون برای همه افراد داخلی در کانال Dev در دسترس است.
در قسمت Personalization> Text Input در تنظیمات، یک گزینه جدید برای قد نامزد بسیار بزرگ برای کاربران ساده شده IME چینی اضافه شد.
آنچه در بیلد ۲۲۵۱۸ اینسایدر ویندوز ۱۱ رفع شده است:
[Taskbar]
رفع خرابی explorer.exe مربوط به پین ​​کردن وب‌سایت‌ها به نوار وظیفه.
[Search]
برای کمک به حل مشکلی که در آن یک قاب پنجره نامرئی برای جستجوهای اخیر ممکن است روی صفحه گیر کند و ورودی آن ناحیه را مصرف کند، کار کرد.
هنگامی که ماوس را بر روی موارد در پرواز اخیر جستجو می کنید، متن کوتاه شده در صفحه نمایش (به عنوان مثال، هنگام استفاده از تنظیمات دسترسی برای ایجاد متن بزرگتر) اکنون یک راهنمای ابزار دارد تا بتوانید متن کامل را ببینید.
در صورت فعال بودن حالت کنتراست، دید بهتری از متن در جستجوهای اخیر انجام شد.
زمانی که صفحه‌خوان به جای گفتن دکمه، فوکوس را روی آن تنظیم می‌کند، فهرست جستجوهای اخیر اکنون یک نام قابل دسترسی دارد.
مشکلی را برطرف کرد که باعث می‌شد نماد جستجو در نماد جستجوهای اخیر به یک کاراکتر زباله برای افرادی که از زبان نمایش چینی استفاده می‌کنند تبدیل شود.
خرابی جستجوی پر بازدید را رفع کرد.
اگر جستجوی خود را با فشار دادن کلید Windows و شروع به تایپ کردن شروع کنید، برای کاهش احتمال حذف کلیدها کار کرد.
اگر از جستجو برای اجرای دستورات استفاده می‌کنید، گزینه‌های «اجرا به‌عنوان مدیر» و «مکان فایل باز کردن» باید دوباره در کنار پنجره جستجو برای انتخاب شما قابل مشاهده باشند. علاوه بر این، CTRL + Shift + Enter باید دوباره برای دستورات کار کند.
[File Explorer]
مشکلی را که می‌تواند منجر به عدم امکان افزودن درایوهای شبکه به عنوان منبع در Media Player شود، کاهش داد.
مشکلی را که می‌تواند منجر به مشاهده نماد خالی غیرمنتظره پس از فشرده‌سازی یک فایل شود، به جای نماد مربوط به برنامه پیش‌فرض شما برای مدیریت آن نوع فایل، برطرف شد.
کلیک راست بر روی یک پوشه و سپس بستن و باز کردن سریع پنجره فایل اکسپلورر دیگر نباید منجر به خرابی explorer.exe با فعال شدن گزینه “run as a special process” شود.
هنگام انتقال پوشه‌های حساب کاربری به مکان دیگری، برخی از نویسه‌های غیرمنتظره را در گفتگو حذف کرد.
اگر روی فایل‌هایی مانند htm در File Explorer کلیک راست کنید، نماد کنار Microsoft Edge Canary، Beta یا Dev اکنون باید به‌جای نمایش یک نماد عمومی، در زیر Open With (در صورت نصب) به درستی نمایش داده شود.
مشکلی برطرف شد که می‌توانست منجر به گم شدن یا نامرئی شدن آیکون‌های ورودی‌های برنامه (مانند Windows Terminal) در منوی زمینه شود.
هنگامی که حالت کنتراست فعال بود، ثبات رنگ پس‌زمینه نوار فرمان و منوهای کشویی را بهبود بخشید.
برای کمک به عملکرد ناوبری پوشه فایل اکسپلورر، بهبودهای کوچک بیشتری ایجاد کرد.
[Input]
اگر WIN + Period را فشار داده‌اید و با عبارت جستجو به بخش شکلک‌ها یا گیف‌ها رفته‌اید، وقتی به صفحه اصلی باز می‌گردید، اکنون عبارت جستجو را پاک می‌کنیم تا بتوانید دوباره شروع کنید.
پنجره کاندید IME اکنون باید با اطمینان بیشتری هنگام تایپ کردن در Search بلافاصله پس از بوت کردن رایانه شخصی خود ظاهر شود.
مشکلی که در آن حالت u / v-mode / name-mode نامزدها را هنگام تایپ با IME چینی ساده‌شده نشان نمی‌داد، برطرف شد.
ایرادی که در آن IME ژاپنی به طور غیرمنتظره نامزدها را در حالت افقی به جای حالت عمودی نمایش می داد، برطرف شد.
مشکلی که در آن نوار ابزار IME ممکن است به طور تصادفی در صفحه قفل نشان داده شود، برطرف شد.
به مشکلی رسیدگی شد که در آن فوکوس صفحه‌کلید پس از فشار دادن WIN + Period، بسته به اینکه آخرین باری که از پنجره استفاده شده است کجا فوکوس را رها کرده‌اید، همیشه در مکان مناسب قرار نمی‌گیرد.
هنگام شخصی‌سازی شکلک خانواده‌تان در پانل شکلک، وقتی روی فضای سفید کلیک می‌کنید، رابط کاربری دیگر نباید به‌طور غیرمنتظره‌ای رد شود.
با کلیک بر روی ایموجی خانوادگی شخصی‌شده‌تان در فهرست اخیر استفاده‌شده در پانل شکلک، دیگر نباید به طور غیرمنتظره رابط کاربری سفارشی‌سازی را فراخوانی کنید.
اگر سعی می‌کنید تایپ صوتی (WIN + H) را بدون تنظیم فوکوس روی کادر متنی شروع کنید، پنجره بازشو که نشان می‌دهد فوکوس را جابه‌جا می‌کنید باید اکنون دوباره کار کند.
[Windowing]
پس از اینکه یک پنجره گروه را به دسکتاپ دیگری منتقل کردید، مشکلی که در آن تصاویر کوچک گروه فوری به‌طور هم‌زمان در Task View به‌روزرسانی نمی‌شد، برطرف شد.
[Settings]
مشکلی که باعث از کار افتادن تنظیمات هنگام باز کردن گزینه‌های زبان‌های اضافه شده برای برخی از خودی‌ها می‌شد، برطرف شد.
رفع چند مشکل در صفحه ورودی متن تحت Personalization، از جمله:
تصویر پیش‌نمایش تنظیمات فعلی شما باید اکنون نشان داده شود.
برای کمک به جستجوی این صفحه چند کلمه کلیدی اضافه کرد.
خواندن بهبود یافته از صفحه برای کاربران صفحه‌خوان.
جستجوی کلمه ویجت باید اکنون با آن کلید به صفحه تنظیمات مربوطه بازگردد.
[Other]
مشکلی را که گمان می‌رود باعث می‌شود خودی‌ها با دستگاه‌های خاصی با خطای SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION در پروازهای اخیر بررسی‌های اشکال داشته باشند، کاهش داد.
مشکلی برطرف شد که در آن کاربرانی که از Builds 22000.xxx یا قبل از آن به ساخت‌های جدیدتر Dev Channel با استفاده از آخرین ISO کانال توسعه‌دهنده به‌روزرسانی می‌شوند، پیام هشدار زیر را دریافت می‌کنند: ساختی که می‌خواهید نصب کنید Flight Signed است. برای ادامه نصب، امضای پرواز را فعال کنید.
مقداری بالشتک اضافی در سمت چپ لوگوی بوت برداشته شد که همینطور بود.
مشکلات شناخته شده در بیلد ۲۲۵۱۸ اینسایدر ویندوز ۱۱ 
[General]
ما در حال بررسی گزارش‌های Insiders هستیم مبنی بر اینکه DWM هنگام استفاده از برنامه‌های خاص از کار می‌افتد (که باعث می‌شود صفحه نمایش مکرراً چشمک بزند).
[Start]
در برخی موارد، هنگام استفاده از جستجو از شروع یا نوار وظیفه، ممکن است نتوانید متن را وارد کنید. اگر با این مشکل مواجه شدید، کلیدهای WIN + R را روی صفحه کلید فشار دهید تا کادر محاوره‌ای Run اجرا شود، سپس آن را ببندید.
[Taskbar]
گاهی اوقات هنگام تعویض روش های ورودی، نوار وظیفه سوسو می زند.
نماد شبکه گاهی اوقات زمانی که قرار است در نوار وظیفه وجود داشته باشد از بین می رود. اگر با این مورد مواجه شدید، لطفاً از Task Manager برای راه اندازی مجدد explorer.exe استفاده کنید.
اگر چندین مانیتور به رایانه شخصی خود متصل کرده باشید و روی تاریخ و زمان نوار وظیفه مانیتور اصلی خود کلیک راست کنید، explorer.exe از کار می افتد.
[Search]
پس از کلیک بر روی نماد جستجو در نوار وظیفه، ممکن است پانل جستجو باز نشود. اگر این اتفاق افتاد، فرآیند “Windows Explorer” را مجددا راه اندازی کنید و دوباره پانل جستجو را باز کنید.
[Settings]
هنگام مشاهده لیست شبکه های Wi-Fi موجود، نشانگرهای قدرت سیگنال قدرت سیگنال صحیح را نشان نمی دهند.
[Widgets]
تغییر چینش نوار وظیفه می تواند باعث ناپدید شدن دکمه ابزارک از نوار وظیفه شود.
هنگام نگه‌داشتن نقطه ورودی روی نمایشگر ثانویه، برد ویجت‌ها ممکن است وضوح صحیحی نداشته باشد.
تخته ابزارک ممکن است به طور موقت خالی باشد.
ممکن است هنگام باز کردن برد ویجت ها با استفاده از شناور، پیوندها به درستی باز نشوند.
هنگام داشتن چندین مانیتور، محتوای ابزارک ها در نوار وظیفه ممکن است بین نمایشگرها همگام نشود.
[Voice access]
دسترسی صوتی هنوز به طور کامل با صفحه‌خوان‌هایی مانند Narrator سازگار نیست. ممکن است در اجرای این موارد با هم شکاف‌ها یا رفتار غیرمنتظره‌ای را تجربه کنید.
برخی از دستورات نوشتن متن، مثل «انتخاب آن» یا «حذف آن» ممکن است آنطور که انتظار می رود در برنامه های ویندوز کار نکنند.
شما نمی توانید از دستور “فشار ویندوز L” برای قفل کردن رایانه خود از طریق صدا استفاده کنید.
تشخیص برخی از علائم نگارشی و علائم مانند علامت @ دقیق نیست.
آیا قبلاً ساخت جدید بیلد ۲۲۵۱۸ اینسایدر ویندوز ۱۱ را نصب کرده اید؟ تجربه خود را در بخش نظرات زیر با ما در میان بگذارید.

در این مطلب سعی بر معرفی بیلد ۲۲۵۱۸ اینسایدر ویندوز ۱۱ داشتیم. امیدواریم مطالب مفید و مورد پسند شما کاربران عزیز قرار بگیرد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

پسورد فایل فشرده : yekdown.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.