.
بیلد ۲۲۵۰۹ ویندوز ۱۱ | بهبود نوار وظیفه و منوی استارت
بیلد ۲۲۵۰۹ ویندوز ۱۱ دارای تعداد انگشت شماری از تغییرات و بهبودهای قابل توجه جدید در در نسخه دیگر از Windows 11 Insider Preview برای Dev Channel می باشد این تغییرات نتیجه بازخورد مستقیم Insiders در حال آزمایش ویندوز ۱۱ از ژوئن است. غول فناوری سرانجام در حال افزودن یک طرح تطبیقی بیشتر به منوی استارت و بازگرداندن قابلیت نمایش ساعت در نمایشگرهای ثانویه است. بنابراین، چیزهای زیادی باید منتظر بود، و ما در حال بررسی دقیق تر این تغییرات هستیم و آنها بر سیستم عامل جدید تأثیر خواهند گذاشت.
مایکروسافت راه های جدیدی را برای شخصی سازی منوی استارت معرفی می کند
نیازی به گفتن نیست که برخی از جنبه های مورد انتقاد ویندوز ۱۱، نوار وظیفه و استارت با عدم عملکرد آنها بود. با این حال، با بیلد ۲۲۵۰۹ ویندوز ۱۱ همه چیز تغییر خواهد کرد. اکنون کاربران می توانند منوی Start را برای نمایش برنامه های پین شده بیشتر یا اسناد جدیدتر با افزایش اندازه هر ناحیه از منو پیکربندی کنند.
این بدان معناست که می توانید برای دسترسی سریع به تنظیمات Start روی آن کلیک راست کنید. سپس گزینه More pins یا More recommendations layout را انتخاب کنید. بعد به ترتیب یک ردیف اضافی از پین ها یا توصیه ها را نشان دهید.
یکی دیگر از تغییرات قابل توجه در بیلد ۲۲۵۰۹ ویندوز ۱۱ این است که وقتی یک مانیتور ثانویه وصل می شود. اکنون شما می توانید ساعت و تاریخ را در نوار وظیفه مانیتور یا مانیتورهای ثانویه ببینید.
مایکروسافت به تازگی شروع به اجرای این تغییر کرده است، بنابراین هنوز برای همه اینسایدرها در دسترس نیست.
اپلیکیشن‌هایی هستند که برای تماس، یادآورها و ساعت زنگ‌دار، اعلان ارسال می‌کنند. این یعنی در هر زمان، شاید حتی چهار اعلان به صورت هم‌زمان مشاهده کنید. این قابلیت هم فعلا برای همه‌ی اینسایدرها در دسترس قرار ندارد. چرا که مایکروسافت در تلاش است تا بازخورد کاربران را هم برای بهبود این قابلیت در نظر بگیرد.
یک موضوع دیگر، تلاش مایکروسافت برای اضافه شدن تنظیمات موجود درون کنترل پنل به منوی تنظیمات اصلی خود ویندوز است. احتمالا  طی آینده‌ای نزدیک شاهد حذف کنترل پنل محبوب از ویندوز ۱۱ خواهیم بود چون دیگر تمام تنظیمات از طریق تنظیمات اصلی خود ویندوز در دسترس قرار خواهند داشت. اما در راستای اضافه شدن گزینه‌های کنترل پنل به صفحه‌ی تنظیمات اصلی ویندوز ۱۱، بخش advanced sharing settings نظیر Network discovery یا File and printer sharing و public folder sharing اکنون به یک بخش جدید تحت عنوان Advanced Network Settings در تنظیمات اضافه شده‌اند.
Fixes
البته، باید به بخش رفع مشکل می‌رسیدیم، جایی که متوجه شدیم که نمادهای Start، Search، Task View، Widgets و Chat در نوار وظیفه دیگر نباید به‌طور غیرمنتظره‌ای بزرگ باشند وقتی مقیاس سیستم روی ۱۲۵٪ تنظیم شده است. .
این تمام چیزی نیست که مایکروسافت از طریق این نسخه از آن مراقبت کرده است. بقیه اصلاحات به شرح زیر است:
[Taskbar]
اگر شماره را به‌جای توقف در آخرین پنجره، مکررا فشار دهید، باید کلید Windows plus (عدد مربوط به موقعیت نماد برنامه در نوار وظیفه) را در پنجره‌های برنامه بچرخانید.
هنگامی که تمرکز راوی روی دکمه Task View تنظیم می شود و Desktops Flyout ظاهر می شود، Narrator اکنون به شما اطلاعاتی در مورد Desktop ها می دهد.
رفع خرابی explorer.exe که برخی از اینسایدرها در پروازهای اخیر مربوط به به‌روزرسانی نشان‌ها در نوار وظیفه با آن مواجه شده بودند.
[Input]
فراخوانی صفحه کلید لمسی در PowerShell ثابت شد، بنابراین باید اکنون کار کند.
[Windowing]
قرار دادن ماوس به جلو و عقب بین دسکتاپ های مختلف در Task View دیگر منجر به کوچک شدن غیرمنتظره تصاویر کوچک و ناحیه محتوا نمی شود.
CompactOverlay باید دوباره در این بیلد کار کند (معروف به گزینه ای که برخی از برنامه ها برای ایجاد یک پنجره کوچک همیشه در بالا استفاده می کنند).
یک وضعیت مسابقه که باعث می‌شد explorer.exe گاهی اوقات هنگام بستن یک گروه سریع متشکل از ۳ پنجره یا بیشتر در Task View خراب شود، برطرف شد.
هنگام کلیک کردن روی گوشه ای از دکمه دسکتاپ جدید، انیمیشن شیب غیرمنتظره حذف شد.
برای رسیدگی به یک مشکل اساسی که باعث می‌شد هنگام کلیک راست بر روی دسک‌تاپ در Task View، منوی زمینه به جای دور شدن از ماوس، به سمت ماوس متحرک شود.
در پروازهای اخیر خرابی DWM با ضربه بالا را برطرف کرد.
[Settings]
برخی از متن‌های همپوشانی برای زبان‌های خاص در صفحه برنامه‌های نصب‌شده در تنظیمات رفع شد.
با کلیک بر روی دکمه Uninstall هنگام استفاده از صفحه برنامه های نصب شده در نمای شبکه، یک گفتگوی تأیید نشان داده می شود.
URI جدید ms-settings:installed-apps را به ms-settings:appsfeatures تغییر داد تا سناریوهایی را که پیوندهای موجود انتظار دارند به لیست برنامه های نصب شده منتهی شود، به عنوان مثال، هنگام انتخاب گزینه تنظیمات برنامه پس از کلیک راست، بررسی شود. یک برنامه UWP در Start.
[Other]
مشکل مربوط به خطای 0x8007001f را هنگام تلاش برای ارتقا به بیلد های اخیر Dev Channel حل شده است.
مشکلی که در آن برخی از رایانه‌های شخصی قادر به نصب بیلدهای جدید یا سایر به‌روزرسانی‌ها با کد خطای 0x80070002 نبودند، برطرف شد.
مشکلی که باعث می‌شد برخی از دستگاه‌ها با کد خطای 0xc1900101-0x4001c هنگام نصب بیلدهای جدید به عقب برگردند، برطرف شد.
آیا برای رفع مشکلی که منجر به قطع شدن اتصال Wi-Fi پس از از سرگیری حالت خواب می شود، کار کرده است.
مشکلات شناخته شده در بیلد ۲۲۵۰۹ ویندوز ۱۱
 [عمومی]
کاربرانی که از Builds 22000.xxx یا قبل از آن به ساخت‌های جدیدتر Dev Channel با استفاده از آخرین ISO کانال توسعه‌دهنده به‌روزرسانی می‌شوند. ممکن است پیام هشدار زیر را دریافت کنند: بیلدی که می‌خواهید نصب کنید Flight Signed است. برای ادامه نصب، امضای پرواز را فعال کنید. اگر این پیام را دریافت کردید، دکمه Enable را فشار دهید، کامپیوتر را مجددا راه اندازی کنید و دوباره به روز رسانی را امتحان کنید.
[Start]
در برخی موارد، هنگام استفاده از Search from Start یا Taskbar، ممکن است نتوانید متن را وارد کنید. اگر با این مشکل مواجه شدید، کلیدهای WIN + R را روی صفحه کلید فشار دهید تا کادر محاوره‌ای Run اجرا شود، سپس آن را ببندید.
[Taskbar]
گاهی اوقات هنگام تعویض روش های ورودی، نوار وظیفه سوسو می زند.
[Search]
پس از کلیک بر روی نماد جستجو در نوار وظیفه، ممکن است پانل جستجو باز نشود. اگر این اتفاق افتاد، فرآیند “Windows Explorer” را مجدداٌ راه اندازی کنید و دوباره پانل جستجو را باز کنید.
شرکت فناوری ردموند همچنین در حال کار بر روی مجموعه ای از بهبودهای مرور وب با Microsoft Edge و Narrator بوده است.
به طور خاص، تایپ در فیلدهای ویرایش اکنون باید سریعتر باشد. هنگام پیمایش در وب، اطلاعات مفیدتری ارائه می شود، و در نهایت، تجربه ناوبری ثابت تری با گوینده خواهید داشت.
بارزترین تغییر در Widows 11 به نظر شما چیست؟ نظرات خود را در بخش نظرات زیر با ما در میان بگذارید.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

پسورد فایل فشرده : yekdown.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.