.
این ۱۰ کار را فورا پس از نصب ویندوز ۱۱ انجام دهید

ما اینجا هستیم تا در مورد تغییراتی که در ویندوز ۱۱ ایجاد شده است به شما بگوییم و در اینجا راهنمای مواردی است که باید هنگام نصب یا ارتقاء به ویندوز ۱۱ در اولویت قرار دهید. مطمئن شوید که این موارد را از دست نمیدهید، بنابراین برای تنظیم این موارد را بررسی کنید. کامپیوتر شما اکنون قصد داریم در مورد کارهایی که پس از نصب ویندوز ۱۱ باید انجام شود صحبت کنیم.

در اینجا کارهایی که باید بعد از نصب ویندوز ۱۱ بعد از سال ۲۰۲۲ انجام دهید آمده است:
۱. به روز رسانی را بررسی کنید

۲. راه اندازی گزینه های ورود به سیستم.

۳. مطمئن شوید که آنتی ویروس شما فعال و فعال است.

۴. آیکون های نوار وظیفه ناخواسته را حذف کنید.

۵. شخصی سازی

۶. فروشگاه جدید مایکروسافت؟ یک جور هایی؟

۷. Layout صفحه کلید مورد نیاز را اضافه کنید.

۸. یک نقطه بازیابی سیستم ایجاد کنید.

۹. خدمات راه اندازی مایکروسافت.

۱۰. یک طرح قدرت انتخاب کنید.

اکنون، اجازه دهید مواردی را که پس از نصب ویندوز ۱۱ باید در نظر داشته باشید به تفصیل مورد بحث قرار دهیم:

بررسی به روز رسانی:

همیشه توصیه می شود به روز رسانی های اضافی را همراه با هر به روز رسانی اصلی نصب کنید. بنابراین، پس از نصب ویندوز ۱۱، مطمئن شوید که سایر به روز رسانی های موجود را برای رایانه شخصی خود نصب کرده اید. می توانید به سادگی برنامه تنظیمات را باز کرده و به تب Windows Update بروید. در اینجا می‌توانید روی دکمه بررسی به‌روزرسانی‌ها کلیک کنید تا به‌روزرسانی‌های جدید و موجود را اسکن کرده و سپس آن‌ها را دانلود و نصب کنید. علاوه بر این، ممکن است برخی به‌روزرسانی‌های اختیاری معلق وجود داشته باشد که می‌توانید در بخش گزینه‌های پیشرفته> آپدیت‌های اختیاری پیدا کنید. این به‌روزرسانی‌های اختیاری بیشتر به درایورها و برخی ویژگی‌های جدید مربوط می‌شوند. بنابراین، آنها را بررسی کنید و برای افزایش عملکرد رایانه شخصی خود آنها را نصب کنید.

۲. تنظیم گزینه های ورود:

برای اینکه دسترسی به رایانه شخصی خود را برای افرادی که به آنها اعتماد ندارید دشوارتر کنید، ممکن است بخواهید گزینه های ورود به سیستم خود را تغییر دهید. برای این کار اجازه دهید برنامه تنظیمات را باز کنید و سپس فقط روی نماد منوی شروع کلیک کنید و تنظیمات را انتخاب کنید و سپس در قسمت سمت چپ به حساب‌ها بروید و گزینه‌های ورود را انتخاب کنید. هنگامی که مراحل نصب ویندوز ۱۱ را انجام می دهید، ممکن است قبلا رمز عبور یا پین را تنظیم کرده باشید، در اینجا می توانید رمز عبور و پین خود را تغییر دهید و اگر دوست دارید گزینه های ورود به سیستم دیگری نیز برای انتخاب از جمله تشخیص چهره، اثر انگشت دارید. شناسایی، کلید امنیتی یا می توانید از تصویر خود به عنوان رمز عبور استفاده کنید. گزینه ورود به سیستم مورد نظر خود را انتخاب کنید و دستورالعمل ها را دنبال کنید.

همچنین بخوانید: نحوه حذف ورود به سیستم تشخیص اثر انگشت در ویندوز ۱۱
۳. مطمئن شوید که آنتی ویروس شما فعال و فعال است:

نرم افزار آنتی ویروس روی کامپیوتر باید دائما به روز شود زیرا ویروس های جدید دائما در حال ظهور هستند. باید مطمئن شوید که آنتی ویروس در رایانه شما فعال است. با انواع جدیدی از بدافزارها، تروجان‌ها و ویروس‌ها که هرازگاهی در حال ظهور هستند، شما باید رایانه شخصی خود را از چنین تهدیداتی جلوگیری کنید. در صورتی که از آنتی ویروس پیش فرض در ویندوز ۱۱ استفاده می کنید، می توانید Windows Defender را پیکربندی کرده و محافظت فعال در برابر بدافزارها و ویروس ها را فعال کنید. اگر به‌روزرسانی نرم‌افزار آنتی‌ویروس خود را به تأخیر بیندازید، ممکن است آنقدر که فکر می‌کنید از خطرات امنیت سایبری محافظت نشوید. همچنین ممکن است در معرض خطر آخرین تهدیداتی باشید که محصول امنیتی شما از آنها آگاه نیست، حتی اگر قبلاً نصب شده باشد.

همچنین بخوانید : نمی توانید یک پوشه جدید در ویندوز ۱۱ ایجاد کنید؟

۴. حذف آیکون های نوار وظیفه ناخواسته:

ویجت جدید خود را در پانل با نصب ویندوز ۱۱ مشاهده کنید، نمادهایی را خواهید دید که فضایی را در نوار وظیفه شما اشغال می کنند که ممکن است علاوه بر ویجت ها نخواهید. یک نمای کار جستجو برای کار با دسکتاپ مجازی و چت برای تیم های مایکروسافت وجود دارد. برای حذف هر یک از این موارد، روی هر فضای باز در نوار وظیفه خود کلیک راست کرده و تنظیمات نوار وظیفه را انتخاب کنید. سپس در آیتم‌های نوار وظیفه، برای هر یک از مواردی که می‌خواهید حذف کنید، روی حالت خاموش کلیک کنید.

همچنین بخوانید: چگونه مشکل قطع وای فای را در ویندوز ۱۱ برطرف کنیم؟
۵. شخصی سازی:

همچنین لازم است ظاهر و ظاهر رایانه شخصی خود را شخصی سازی کنید تا محیط کاری دلخواه را برای خود ایجاد کنید. برای سفارشی کردن تجربه بصری خود، با استفاده از ویندوز ۱۱، فقط در هر نقطه از دسکتاپ خود کلیک راست کنید. می توانید برنامه تنظیمات را باز کرده و به بخش شخصی سازی بروید. از اینجا، می‌توانید بسیاری از ویژگی‌های شخصی‌سازی از جمله تصویر پس‌زمینه، نمایش اسلاید، جلوه‌های شفافیت رنگ‌های برجسته، تم رنگ، منوی استارت و موارد دیگر را سفارشی کنید. علاوه بر این، باید ویژگی‌های Accessibility مانند اندازه متن، جلوه‌های بصری، اعلان‌های صوتی، تایپ صوتی و موارد دیگر را نیز پیکربندی کنید.

۶. فروشگاه جدید مایکروسافت؟

در مرحله بعد اجازه دهید فروشگاه جدید ویندوز را بررسی کنیم، آنها فروشگاه جدید مایکروسافت را در دسترس دارند و می توانید برنامه های اندروید را در آن دریافت کنید. بنابراین می توانید مواردی مانند TikTok یا WhatsApp یا پیام رسان فیس بوک را نصب کنید که مهم است. ادامه دهید و آن را بررسی کنید و ببینید چه برنامه هایی برای رایانه شما در دسترس هستند. علیرغم این واقعیت که آنها شروع به انجام این کار در سال ۲۰۱۲ با ویندوز ۸ کردند، اما در نهایت به سیستمی می‌روند که می‌توانید همه برنامه‌ها را در آن دریافت کنید. ما هنوز آنجا نیستیم اما آنها در آنجا کار می‌کنند، جایی که می‌توانید همه برنامه‌های ویندوز خود را از فروشگاه مایکروسافت در یک مکان دریافت کنید، که کمی امن‌تر است و می‌توانید آنها را به‌طور خودکار به‌روزرسانی کنید. این فقط به طور کلی یک راه ساده تر و یکپارچه تر برای دریافت برنامه ها است.

۷. طرح بندی صفحه کلید مورد نیاز را اضافه کنید:

ویندوز ۱۱ به شما این امکان را می دهد که یک صفحه کلید جدید را روی رایانه شخصی خود تنظیم و اضافه کنید. اگر فردی چند زبانه هستید و عاشق تایپ کردن به زبان‌های مختلف هستید، می‌توانید به سرعت طرح‌بندی‌های صفحه‌کلید جدید را در ویندوز ۱۱ جستجو و نصب کنید. برای انجام این کار، به بخش Language & Region بروید. در اینجا، می‌توانید زبان‌ها و طرح‌بندی‌های صفحه‌کلید جدید را اضافه کنید. پس از افزودن طرح‌بندی‌های مورد علاقه‌تان، می‌توانید با استفاده از نوار وظیفه به راحتی از یک طرح به طرح‌بندی دیگر تغییر دهید. در آینده، اگر مایل به استفاده از طرح‌بندی صفحه‌کلید نیستید، می‌توانید به راحتی آن‌ها را از سیستم خود حذف کنید.

۸. یک نقطه بازیابی سیستم ایجاد کنید:

اگر قصد دارید تغییراتی را ایجاد کنید که می تواند تأثیر منفی بر سیستم شما داشته باشد، همیشه بهتر است یک نقطه بازیابی سیستم ایجاد کنید تا این تغییرات به عقب برگردد. برای انجام این کار به نوار وظیفه بروید و نماد جستجو را انتخاب کنید و system restore را تایپ کنید و روی یک نقطه بازیابی کلیک کنید. اطمینان حاصل کنید که تب محافظت از سیستم فعال است، سپس بر روی درایو سیستم خود کلیک کنید. برای اکثر شما این درایو C شما خواهد بود، سپس پیکربندی را انتخاب کنید، در صورت غیرفعال بودن، روشن کردن محافظت از سیستم را انتخاب کنید. برای تنظیم مقدار فضای دیسک مورد استفاده برای نقاط بازیابی، نوار لغزنده را به سمت راست حداکثر استفاده حرکت دهید. وقتی کارتان تمام شد، روی OK کلیک کنید. رایانه شما به طور خودکار نقاط بازیابی ایجاد می کند.

۹. خدمات راه اندازی مایکروسافت:

مایکروسافت فرض می‌کند که ممکن است بخواهید همه سرویس‌های آن‌ها در هنگام راه‌اندازی بارگیری شوند، که ممکن است باعث کند شدن زمان بوت شما شود. برای غیرفعال کردن سرویس‌های مایکروسافت که در هنگام راه‌اندازی استفاده نمی‌کنید، روی نماد منوی استارت کلیک راست کرده و مدیر وظیفه را انتخاب کنید. در بالا، سرویس‌های تب راه‌اندازی را در این فهرست که متعلق به مایکروسافت است، انتخاب کنید، که ممکن است آن‌ها را فعال کنید، از جمله مایکروسافت برای انجام تیم‌های اسکایپ، خدمات برنامه ایکس‌باکس، کورتانا و یک درایو. برای هر سرویسی که نمی‌خواهید در هنگام راه‌اندازی آن را فعال کنید، استفاده نمی‌کنید و غیرفعال کردن را انتخاب کنید و مراحل را برای هر سرویسی که استفاده نمی‌کنید تکرار کنید.

۱۰. یک طرح قدرت انتخاب کنید:

حالت پیش‌فرض برق روی تعادل تنظیم شده است. اگر می‌خواهید بهبود پیدا کنید و بهترین عملکرد را از رایانه شخصی خود دریافت کنید، باید با رفتن به بخش Settingd>Sysytem>Power & Battery حالت برق خود را تغییر دهید. در اینجا، حالت قدرت را روی بهترین عملکرد تنظیم کنید. علاوه بر این، می‌توانید گزینه‌های صفحه نمایش، خواب و صرفه‌جویی در باتری را نیز تنظیم کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

پسورد فایل فشرده : yekdown.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.