.
اشکالات موجود در آپدیت ویندوز ۱۱ ۲۲H2

مایکروسافت از زمان ارایه آپدیت ویندوز ۱۱ ۲۲H2 تاکنون به بسیاری از باگ‌ها و مشکلات جدی سیستم‌شکن اذعان کرده است. ما فهرستی از تمام مشکلاتی که نسخه ۲۲H2 (به روز رسانی ۲۰۲۲) اکنون با آن مواجه است را گردآوری کرده ایم. از زمانی که ویندوز ۱۱ برای اولین بار در ۵ اکتبر ۲۰۲۱ منتشر شد. همه صبورانه منتظر اولین به روز رسانی ویژگی برای سیستم عامل جدید بودند. و برای کسانی از شما که نمی‌دانند، نسخه ۲۲H2 برای ویندوز ۱۱ که به‌روزرسانی ۲۰۲۲ نیز شناخته می‌شود.

با این حال، اگر فکر می‌کردید که این نسخه بدون اشکال خواهد بود، حقیقت نمی‌تواند از آن دورتر باشد. در برخی موارد، غول فناوری مبتنی بر ردموند حتی به‌دلیل برخی از این مشکلات، به‌روزرسانی‌های نسخه ۲۲H2 را مسدود کرد. ما نگاهی به این مشکلات داشتیم و اکنون می‌خواهیم آنها را با شما در میان بگذاریم. بنابراین شما دقیقاً می‌دانید که به‌روزرسانی ۲۰۲۲ چه چیزی را برای شما در نظر می‌گیرد.

 آپدیت ویندوز ۱۱ ۲۲H2 با چه اشکالاتی همراه است؟

ما قبلاً می‌دانستیم که هیچ نرم‌افزاری بی‌نقص نیست، و همه آنها با یک یا چند باگ تجربه‌شکنی همراه هستند.

وقتی Task Manger باز است، نمی‌توانید با خیال راحت رسانه‌ها را خارج کنید

آخرین باگ در این سری، کسانی که از ویژگی Safely Eject Media استفاده می کنند تا هسته مطلق. از آنچه که از گزارش ها می توانیم بگوییم، آزار می دهد.

بنابراین، ویندوز ۱۱ به جای جدا کردن یک رسانه از رایانه، برای چند ثانیه هنگ می کند و سپس یک خطا با پیام زیر نمایش می دهد:

ویندوز نمی تواند دستگاه شما را متوقف کند زیرا یک برنامه هنوز از آن استفاده می کند. برنامه‌هایی را که ممکن است از دستگاه استفاده می‌کنند ببندید و بعداً دوباره امتحان کنید.

این مشکل آزاردهنده زمانی رخ می دهد که Task Manager به حداقل برسد یا با باز بودن تب Processes اجرا شود، در صورتی که شما تعجب کنید.

همانطور که گفته شد، بدانید که می توانید به راحتی با جابجایی به یک برگه دیگر یا خروج از Task Manager مشکل را دور بزنید.

در واقع، برخی از کاربران می‌گویند که تلاش‌های مداوم برای بیرون‌کردن رسانه. ویندوز ۱۱ را مجبور به تسلیم می‌کند، اگرچه مشکل پس از راه‌اندازی مجدد سیستم بازمی‌گردد.

مشکلات عملکرد پردازنده های AMD Ryzen 7000

با انتشار اخیر آپدیت ویندوز ۱۱ ۲۲H2، به نظر می رسد مشکل جدیدی در CPU های سری Ryzen 7000 مبتنی بر Zen 4 است.

قطعاً باید بدانید که CapFrameX (CFX) کشف کرده است که وقتی یک CCD (CPU Compute Die) روی Ryzen 9 7950X 16 هسته‌ای فعال است. پیکربندی می‌تواند از CCD 7950X دوگانه پیش‌فرض بهتر عمل کند.

این بدان معناست که هر Zen 4 CCD دارای هشت هسته همراه با حافظه پنهان خود است، در میان چیزهای دیگر، از این رو اساساً یک CPU هشت هسته ای Zen 4 قادر است نسخه ۱۶ هسته ای با تعداد هسته بالاتر را شکست دهد.

به منظور درک بهتر موضوع و ارزیابی سناریوهای موثر بر مشکل، دو نمونه دیگر مورد آزمایش قرار گرفتند و چند رشته ای همزمان (SMT) غیرفعال شد.

بنابراین، در یک وضعیت CCD با غیرفعال شدن SMT، ۷۹۵۰X 16 هسته ای ۳۲ رشته ای اکنون به یک CPU هشت هسته ای با هشت رشته کاهش می یابد.

خطای نصب 0x800f0806

تنها چند روز پس از اینکه این غول فناوری اولین به روز رسانی بزرگ ویندوز ۱۱ را ارائه کرد، کاربران با اولین مشکل اصلی مواجه شدند.

علاوه بر این که به‌روزرسانی ۲۰۲۲ مشکلات بسیار بدی را با پردازنده‌های گرافیکی انویدیا ایجاد می‌کند.

کد خطا 0x800f0806 همه کاربرانی است که وقتی می خواهند نسخه ویندوز ۱۱ خود را به ۲۲H2 به روز کنند مشاهده می کنند. نیازی به گفتن نیست که این موضوع حتی توسعه دهندگان ردموندی را نیز غافلگیر کرد.

ظاهراً، هنگامی که می‌خواهید از طریق Windows Update در تنظیمات به‌روزرسانی در محل انجام دهید، به دلیل مشکل سازگاری یا موارد مشابه، این خطا را دریافت می‌کنید.

همانطور که گفته شد، بدانید که نصب تمیز به ظاهر خوب کار می کند زیرا هنوز کسی از آن شکایت نکرده است.

قبل از شروع، به یاد داشته باشید که ویندوز ۱۰ نیز نسخه ۲۲H2 خود را در این ماه دریافت خواهد کرد، بنابراین ما چشمانمان را باز نگه می داریم.

مشکلات پردازنده گرافیکی انویدیا

یکی دیگر از باگ های بزرگ کشف شده در نسخه ۲۲H2 روی کارت های گرافیک انویدیا تأثیر گذاشت، نرخ فریم را به میزان قابل توجهی کاهش داد و همچنین منجر به استفاده از CPU بالا شد.

قبل از آن، اگر در حال انجام یک بازی هستید و می‌خواهید عملکرد آن را بررسی کنید. فشار دادن Alt + R برای نمایش همپوشانی عملکرد GeForce Experience باعث می‌شود بازی شما به شدت شروع به لکنت کند.

همانطور که گفته شد، در عناوینی مانند God of War، کاربران تا ۸۷.۵ درصد کاهش نرخ فریم را از نمایش همپوشانی گزارش کرده اند.

مشکلات اتصال دسکتاپ از راه دور

طبق گزارش‌های بیشتر از کاربران عادی و مدیران فناوری اطلاعات منتشر شده در انجمن‌های مایکروسافت و سایر رسانه‌های اجتماعی. ویندوز ۱۱ پس از ارتقا به نسخه ۲۲H2 برای اتصال به دسکتاپ از راه دور مشکل دارد.

علاوه بر این، علائم می‌تواند از موردی به مورد دیگر متفاوت باشد و شامل مشکلات اتصال، قطع‌های تصادفی و یخ زدن باشد.

مدیران فناوری اطلاعات همچنین می‌توانند با استفاده از کنسول مدیریت خط‌مشی گروه (دستگاه‌های مدیریت‌شده) یا ویرایشگر خط‌مشی گروه (دستگاه‌های مدیریت‌نشده) و فعال کردن Turn Off UDP On Client، یک خط‌مشی گروهی ویژه را روی نقاط پایانی آسیب‌دیده پیکربندی کنند.

طبق گفته مایکروسافت، جلسات دسکتاپ از راه دور که از طریق WAN (شبکه گسترده) متصل می شوند، ممکن است پس از اعمال راه حل زیر، عملکرد ضعیفی داشته باشند.

مایکروسافت هنوز اصلاحیه‌ای برای این مشکل ارائه نکرده است، بنابراین تنها گزینه‌ای که در اختیار دارید در واقع بازگرداندن این به‌روزرسانی است.

ما شما را در جریان خواهیم گذاشت و به شما اطلاع خواهیم داد که نصب و استفاده از ویندوز ۱۱ نسخه ۲۲H2 ایمن است.

مشکلات چاپ

طبق یک پست اخیر در اسناد رسمی داشبورد سلامت ویندوز ۱۱، ما متوجه شدیم که وضعیت حتی بدتر از آن چیزی است که در ابتدا فکر می کردیم.

سیستم‌هایی که قبلاً به‌روزرسانی شده‌اند و از Windows 11 2022 (22H2) استفاده می‌کنند. می‌توانند در تشخیص تمام ویژگی‌های چاپگرها با استفاده از Microsoft IPP Class Driver یا Universal Print Class Driver با مشکلاتی مواجه شوند.

پس از بازیابی اتصال، یک اشکال از چاپ رنگی، چاپ دوطرفه یا دورو، تنظیمات اندازه و نوع کاغذ، وضوح تصویر و غیره جلوگیری می کند.

تامین شکسته

مایکروسافت اخیراً هشداری را به مدیران IT که مسئول استقرار به‌روزرسانی‌های ویندوز در سیستم‌های سازمان خود هستند، صادر کرده است. همانطور که گویی از قبل برای مدیران فناوری اطلاعات کافی نبود. بدانید که شما نیز در معرض خطر راه اندازی مجدد غیرمنتظره سیستم ها هستید.

بنابراین، اگر روی چیزی کار می کنید، همه آن تغییرات را ببوسید. با این حال، دستگاه‌های ویندوزی که توسط کاربران در خانه‌ها یا دفاتر کوچکشان استفاده می‌شوند، احتمالاً تحت تأثیر این مشکل قرار نمی‌گیرند.

برخی از توصیه های مفید این است که قبل از ارتقاء به ویندوز ۱۱، نسخه ۲۲H2، دستگاه ویندوز را تهیه کنید، این از مشکل جلوگیری می کند.

کاهش عملکرد در آپدیت ویندوز ۱۱ ۲۲H2 هنگام کپی کردن فایل های بزرگ

درست زمانی که فکر کردید این لیست دیگر نمی تواند وجود داشته باشد، باید مشکل جدی دیگری را گزارش کنیم که بر این نسخه از آخرین سیستم عامل تأثیر می گذارد.

کاربران ویندوز ۱۱ که قبلاً به‌روزرسانی ۲۰۲۲ را نصب کرده‌اند، می‌توانند در هنگام کپی فایل‌های بزرگ با وزن چند گیگابایت یا بیشتر، تا ۴۰ درصد توان عملیاتی کمتری را در SMB تجربه کنند.

باید بدانید که این اشکال بر نسخه اولیه ویندوز ۱۱ تأثیر نمی گذارد، بنابراین کسانی که به نسخه قبلی پایبند هستند با کپی کردن از رایانه راه دور مشکلی ندارند.

علاوه بر این، در حالی که در ابتدا تصور می شد که این مشکل عمدتاً پروتکل بلوک پیام سرور (SMB) را تحت تأثیر قرار می دهد. ند پایل مایکروسافت اکنون تأیید کرده است که ظن اولیه آنها کمی مبهم بوده است.

این شرکت گفت که برای کاهش این مشکل، می توانید از ابزارهای کپی فایل استفاده کنید که از مدیر کش (I/O بافر) استفاده نمی کنند.

مسائل مربوط به بازی

نه، بازی به هیچ وجه از به‌روزرسانی ویژگی ۲۰۲۲ مصون نبوده است. زیرا شرکت ردموندی سرانجام پس از چندین شکایت کاربر و بازبین، مشکلات عملکرد بازی در نسخه جدید ویندوز را تایید کرد.

با کمال تعجب، درست همانطور که تصور می‌کردید، این امر مایکروسافت را بر آن داشت تا برای همه دستگاه‌های آسیب‌دیده، یک بلوک ارتقا یا نگهدارنده قرار دهد.

و در حالی که این باگ منجر به چنین مشکلاتی می شود که هنوز به طور کامل برطرف نشده است. مایکروسافت به روز رسانی در مورد این موضوع منتشر کرده است که بخشی از آن را حذف کرده است.

از امروز، ۲۲ نوامبر، نگهدارنده با شناسه حفاظتی ۴۱۹۹۰۰۹۱ به‌روزرسانی شد تا فقط از دستگاه‌های ویندوزی محافظت کند. که یکی از زیرمجموعه‌های کوچک بازی‌ها و برنامه‌ها را دارند که همچنان تحت تأثیر این مشکل هستند.

چگونه می توانم به روز رسانی ۲۲H2 ویندوز ۱۱ را برگردانم؟

۱.برای دسترسی به تنظیمات، Win + I را فشار دهید.
۲.تب Windows Update را انتخاب کرده و روی گزینه Advanced کلیک کنید.

۳.بر روی Recovery کلیک کنید.

۴.در قسمت گزینه های بازیابی، دکمه بازگشت به عقب را فشار دهید.

۵.از دستورالعمل های روی صفحه پیروی کنید.

اینها همه اشکالات مستندی هستند که بر کاربرانی که نسخه ۲۲H2 سیستم عامل ویندوز ۱۱ را اجرا می کنند تأثیر می گذارد.اگر هنگام تست این نسخه جدید مشکل دیگری پیدا کردید، حتماً آن را به یکداون و در بخش نظرات زیر گزارش دهید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]

پسورد فایل فشرده : yekdown.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.