.
آموزش نرم افزار MKVToolNix برای سیستم عامل مک

در این پست قصد داریم آموزش نرم افزار MKVToolNix با سه چیز واقعا جالب یعنی ادغام فیلم ها به یکدیگر، حذف صدا از ویدیو و چسباندن زیرنویس به یک فیلم (MKVMerge)  ارائه دهیم که با فیلم های خود به راحتی انجام دهید. لازم به ذکر است می توانید این نرم افزار را از سایت یکدوان و از لینک دانلود کنید.

ادغام فیلم ها به یکدیگر

این یک ویژگی واقعا جالب MKVToolNix است که به شما امکان می دهد هر دو ویدیوی داده شده را بگیرید و آنها را به هم بپیوندید. این به ویژه برای مواقعی مفید است که چندین شات از چیزی مثلاً آیفون خود فیلمبرداری می کنید. و نمی خواهید بعد از صادرات ده ویدیوی جداگانه داشته باشید.

برای انجام این کار، هنگامی که قسمت های مختلف ویدیوی خود را در مک خود دارید، اولین قسمت را به MKVToolNix اضافه کنید و سپس به سادگی بر روی دکمه ضمیمه کلیک کنید تا قسمت بعدی در سری و غیره اضافه شود.

هنگامی که تمام قسمت های ویدیوی خود را اضافه کردید، فقط دکمه Start muxing را فشار دهید و MKVToolNix آنها را به یکدیگر متصل می کند.

نکته مهم:

برای اینکه MKVToolNix با موفقیت به ویدیوها بپیوندد، همه آنها باید کدک ویدیویی یکسانی را به اشتراک بگذارند. اگر تمام بخش‌ها را با یک دستگاه عکاسی کرده‌اید، نباید نگران این موضوع باشید.

حذف صدا از ویدیو

با MKVToolNix، می‌توانید تراک‌های صوتی خاصی را از هر ویدیو حذف کنید، که به نوبه خود باعث کاهش حجم آن به اندازه معقول‌تر می‌شود.

  • برای انجام این کار، با افزودن فایل ویدیویی به MKVToolNix شروع کنید.

  • در آنجا تیک مواردی را که می خواهید حذف کنید بردارید و روی Start muxing کلیک کنید.

نکته جالب:
همچنین می توانید یک فایل صوتی کاملاً متفاوت را به ویدیوی خود اضافه کنید و در عین حال فایل دیگری را حذف کنید. یا اگر می خواهید، می توانید به سادگی تراک ویدیو را به طور کامل حذف کنید و فقط آهنگ صوتی را نگه دارید.

  • پس از انجام، خواهید دید که فایل ویدیوی جدید شما به لطف این بهینه سازی ساده، به میزان قابل توجهی کوچکتر از نسخه اصلی است.

چسباندن زیرنویس به یک فیلم ( MKVMerge)

زیرنویس سریال و فیلم ها غالبا به صورت فایل جداگانه در فرمت های srt و sub/idx انتشار یافته و در اختیار کاربران قرار می گیرد. اما این زیرنویس ها بدون اینکه یک فایل جداگانه باشند، می توانند به فایل اصلی ویدیو  و فیلم چسبانده و افزوده شوند و دیگر نیازی به فایل های اضافی نباشد. بیاری از کاربران می خواهند روشی برای چسباندن زیر نویس به فیلم برای پخش در تلویزیون پیدا کنند تا به راحتی فیلم خود را در تلوزیون پخش کنند. خوشبختانه، با MKVToolNix، می توانید هر فایل زیرنویس (یا بسیاری از آنها) را در یک فایل فیلم جاسازی کنید.

  • برای این کار ابتدا فایل فیلم را به MKVToolNix اضافه کنید. سپس فایل زیرنویس را نیز اضافه کنید. فرمت و سایر اطلاعات مهم فایل زیرنویس را در پنجره پایین برنامه خواهید دید.

  • پس از آن، در تب گزینه های تراک عمومی، می توانید یک نام به زیرنویس ها اضافه کنید و حتی زبان آنها را انتخاب کنید، که زمانی ایده آل است که بیش از یک فایل زیرنویس اضافه کنید.

  • پس از آن، در تب Format specific options می‌توانید فرمت زیرنویس‌ها را انتخاب کنید که بیشتر اوقات ISO-8859-2 خواهد بود. آن را انتخاب کنید و روی دکمه Start muxing کلیک کنید.

  • نتیجه نهایی فیلمی خواهد بود که کاملاً با زیرنویس‌های جدید آن همگام شده است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

پسورد فایل فشرده : yekdown.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.