.
فعال سازی GPU

فعال کردن زمانبندی GPU چگونه است؟ ویندوز ۱۱ دارای تنظیمات پیشرفته ای به نام زمان بندی GPU شتاب دهنده سخت افزاری است که می تواند عملکرد بازی و فیلم را با استفاده از GPU رایانه شما افزایش دهد. ما به شما نشان می دهیم که فعال کردن زمانبندی GPU چگونه است. در نتیجه می توانید به طور بالقوه عملکرد را افزایش دهید.

فعال کردن زمانبندی GPU

معمولاً پردازنده رایانه شما برخی از داده های بصری و گرافیکی را به GPU بارگذاری می کند تا نمایش داده شود تا بازی ها ، چند رسانه ای و سایر برنامه ها بدون مشکل اجرا شوند. CPU داده های فریم را جمع آوری می کند ، دستورات را تعیین می کند و آنها را اولویت بندی می کند تا GPU بتواند فریم را ارائه دهد.

با ویژگی برنامه ریزی GPU با سرعت سخت افزار ، پردازنده و حافظه برنامه ریزی GPU (VRAM) همان کار را بر عهده می گیرد و به صورت دسته ای برای رندر فریم ها اجرا می کند. به این ترتیب ، پردازنده گرافیکی شما پردازنده را از برخی کارها خلاص می کند و تاخیر را کاهش می دهد تا به طور بالقوه رایانه شما بهتر کار کند.

آنچه شما نیاز دارید تا این ویژگی کار کند

در حالی که این ویژگی با Windows 10 May 2020 Update آغاز شد ، هنوز در ویندوز ۱۱ غیرفعال می باشد. همچنین، رایانه شما باید دارای کارت گرافیک NVIDIA (GTX 1000 و بالاتر) یا AMD (سری ۵۶۰۰ یا بالاتر) با آخرین درایور گرافیک باشد.

متأسفانه ، هنوز هیچ ترکیب سخت افزاری خاصی (CPU و GPU) وجود ندارد که بهترین عملکرد را با استفاده از این ویژگی ارائه دهد. بنابراین مسافت پیموده شده شما بسته به CPU ، GPU و درایورهای گرافیکی رایانه شما ممکن است با این ویژگی متفاوت باشد.

فعال کردن زمانبندی GPU شتابدهنده سخت افزاری

قبل از شروع ، ایده خوبی است که درایورهای گرافیک را در رایانه خود به روز کنید.

برای شروع ، Windows+i را فشار دهید تا برنامه “تنظیمات” باز شود. از قسمت “System” ، گزینه “Display” را از سمت راست انتخاب کنید.

از بخش “تنظیمات مرتبط” ، “گرافیک” را انتخاب کنید.

“تغییر تنظیمات پیش فرض گرافیک” را انتخاب کنید.

سپس ، سوئیچ را در زیر “Hardware Accelerated GPU Scheduling” قرار دهید و “Yes” را از اعلان User Access Control که ظاهر می شود انتخاب کنید.

پس از این ، می توانید برنامه “تنظیمات” را ببندید و رایانه خود را مجدداً راه اندازی کنید تا تغییرات اعمال شود. مایکروسافت اظهار می دارد که ممکن است فوراً شاهد تغییرات قابل توجهی نباشید. به هر حال ، اگر این ویژگی به جای بهبود مانع عملکرد رایانه شما شود ، می توانید آن را غیرفعال کنید.

برای انجام این کار ، تنظیمات> سیستم> نمایش> تنظیمات گرافیک> را مجدداً مشاهده کنید و روی “تغییر تنظیمات پیش فرض گرافیک” کلیک کنید. سپس ، سوئیچ را در زیر “Hardware Accelerated GPU Scheduling” غیرفعال کرده و “Yes” را از اعلان User Access Control انتخاب کنید.

خودشه! می توانید بررسی کنید که آیا این ترفند بازی ها و برنامه ها را در رایانه شخصی Windows 11 بهبود می بخشد یا خیر.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

پسورد فایل فشرده : yekdown.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.