.
آموزش فعال کردن مجازی سازی سخت افزار (Hyper-V) در ویندوز ۱۱

در اینجا تمام راه هایی وجود دارد که می توانید ویژگی Hyper-V را در ویندوز ۱۱ فعال کنید تا سیستم عامل های مجازی را روی رایانه شخصی خود اجرا کنید.

مجازی‌سازی سخت‌افزار با نام Hyper-V یک ویژگی در ویندوز است که به شما امکان می‌دهد بدون پشتیبانی سخت‌افزار یا نرم‌افزار اضافی، ماشین‌های مجازی روی سیستم ایجاد کنید. در صورتی که روی چندین سیستم عامل کار می کنید، می توانید چندین ماشین مجازی ایجاد کنید که هر کدام دارای سیستم عامل خاص خود هستند. شما می توانید هارد دیسک های مجازی، سوئیچ ها و موارد دیگر را روی یک ماشین مجازی جداگانه داشته باشید.

بیشتر مردم به دلیل پیچیدگی‌های پیرامون آن، از این ویژگی آگاه نیستند. از این رو سعی می کنیم آن را به ساده ترین وجه ممکن توضیح دهیم تا شما را با این مفهوم آشنا کنیم.

چرا به مجازی سازی سخت افزار نیاز دارم؟

موقعیت‌های متعددی وجود دارد که Hyper-V می‌تواند گزینه‌ای برای شما باشد. در اینجا به برخی از آنها اشاره می کنیم.

  • اگر کار شما نیاز به استفاده از چندین سیستم عامل دارد، Hyper-V به ایجاد ماشین های مجازی و نصب سیستم عامل های مختلف بر روی هر کدام کمک می کند.
  • با نصب نرم افزار مناسب می توانید اکثر نرم افزارهایی را که روی سیستم عامل فعلی اجرا نمی شوند اجرا کنید.
  • اگر نرم‌افزاری طراحی می‌کنید، می‌توانید با نصب سیستم‌عامل مختلف، همه آنها را روی یک رایانه آزمایش کنید.

اکنون که مفهوم Hyper-V و مزایای مختلف آن را درک کرده اید، بیایید ببینیم چگونه آن را در ویندوز ۱۱ فعال می کنید.

بررسی کنید که آیا تصویرسازی سخت افزار در BIOS فعال است یا خیر

قبل از اینکه به جلو حرکت کنیم، بررسی کنید که آیا Visualization سخت افزار در BIOS فعال است یا خیر. در صورت غیرفعال بودن، گزینه فعال کردن Hyper-V یا اجزای آن خاکستری می شود.

در اینجا نحوه بررسی و فعال سازی مجازی سازی سخت افزار در BIOS آمده است.

توجه: مراحل زیر برای لپ‌تاپ HP است و رابط، شرایط و ورودی‌های صفحه‌کلید ممکن است برای تولیدکنندگان دیگر متفاوت باشد، اگرچه مفهوم یکسان باقی می‌ماند. توصیه می‌کنیم برای یافتن روش‌های مربوط به رایانه‌تان، راهنما یا وب را جستجو کنید.

سیستم را خاموش کنید و سپس آن را روشن کنید. اکنون به محض روشن شدن صفحه کلید ESC را فشار دهید تا “Startup Menu” راه اندازی شود. در مرحله بعد، F10 را فشار دهید تا وارد «تنظیم BIOS» شوید.

در «تنظیم BIOS»، به تب «Advanced» در بالا بروید.

سپس روی گزینه Device Configurations در قسمت Device Settings کلیک کنید.

اکنون به پایین اسکرول کنید، گزینه Visualization Technology (VTx) را پیدا کرده و کادر کنار آن را علامت بزنید تا Hardware Visualization فعال شود.

اکنون برای ذخیره تغییرات بر روی “ذخیره” در پایین کلیک کنید.

برای تایید تغییرات روی “بله” کلیک کنید.

پس از اینکه تغییرات را ذخیره کردید، از تنظیمات بایوس خارج شوید.

حالا منتظر بمانید تا تغییرات اعمال شوند. ممکن است چند دقیقه طول بکشد تا تکمیل شود، اما پس از اتمام، ویندوز به طور معمول بوت می شود.

اکنون می توانید Hyper-V را از طریق کنترل پنل، خط فرمان و Windows PowerShell فعال کنید. ما هر کدام را در بخش جداگانه ای برای درک شما مورد بحث قرار داده ایم.

Hyper-V را از کنترل پنل فعال کنید

برای فعال کردن Hyper-V از کنترل پنل، عبارت Turn Windows features on or off را در منوی Start جستجو کنید و روی نتیجه جستجوی مربوطه کلیک کنید تا آن را اجرا کنید.

در پنجره «ویژگی‌های ویندوز»، گزینه «Hyper-V» را پیدا کنید و روی نماد مثبت قبل از آن کلیک کنید یا روی خود گزینه دوبار کلیک کنید تا گزینه‌های مختلف زیر آن را باز کنید و مشاهده کنید.

اکنون، چک باکس را برای هر دو گزینه ای که در زیر «Hyper-V» ظاهر می شود، علامت بزنید. هنگامی که هر دو را انتخاب کردید، روی “OK” در پایین کلیک کنید تا تغییرات ذخیره شود.

اکنون ویندوز تغییرات را اعمال می کند و پیشرفت آن روی صفحه نمایش داده می شود. فرآیند ممکن است چند دقیقه طول بکشد.

هنگامی که ویندوز تغییرات لازم را انجام داد، از شما خواسته می شود که کامپیوتر را مجددا راه اندازی کنید. برای انجام همین کار، روی «اکنون Restart» در پایین کلیک کنید.

با راه اندازی مجدد سیستم، ویژگی Hyper-V فعال می شود و می توانید به راحتی به آن دسترسی داشته باشید.

Hyper-V را با Command Prompt فعال کنید

بسیاری از کاربران به دلیل اجرای بدون دردسر و نتایج سریع، Command Prompt را به رویکرد معمولی رابط کاربری گرافیکی (رابط کاربری گرافیکی) ترجیح می دهند.

برای فعال کردن Hyper-V با Command Prompt، “Windows Terminal” را در “Start Menu” جستجو کنید، روی نتیجه جستجوی مربوطه کلیک راست کرده و “Run as administrator” را انتخاب کنید. روی «بله» در کادر تأیید که بعد ظاهر می‌شود، کلیک کنید.

به‌طور پیش‌فرض، «Windows PowerShell» است که با راه‌اندازی برنامه Windows Terminal باز می‌شود. با این حال، می توانید Command Prompt را در برنامه ترمینال باز کنید یا Command Prompt را به عنوان نمایه پیش فرض در تنظیمات تنظیم کنید، به طوری که هر بار که برنامه ترمینال را اجرا می کنید باز شود.

برای باز کردن Command Prompt در ترمینال، روی فلش رو به پایین در بالای جایی که برگه‌ها فهرست شده‌اند کلیک کنید و از منو گزینه Command Prompt را انتخاب کنید.

در Command Prompt، دستور زیر را تایپ یا کپی کنید و ENTER را فشار دهید تا اجرا شود.

DISM /Online /Enable-Feature /All /FeatureName:Microsoft-Hyper-V

هنگامی که دستور اجرا شد، شروع به فعال کردن ویژگی Hyper-V می کند و وضعیت آن در صفحه Command Prompt نمایش داده می شود.

پس از اتمام موفقیت آمیز عملیات، از شما خواسته می شود که ویندوز را مجددا راه اندازی کنید. Y را فشار دهید تا بلافاصله ویندوز راه اندازی مجدد شود.

پس از راه اندازی مجدد رایانه، متوجه می شوید که Hyper-V فعال شده است و می توان به آن دسترسی داشت.

Hyper-V را با Windows PowerShell فعال کنید

مانند Command Prompt، می توانید وظایف مختلفی را با استفاده از دستورات پوسته در Windows PowerShell اجرا کنید.

برای فعال کردن Hyper-V با Windows PowerShell، برگه «PowerShell» را در Windows Terminal اجرا کنید، همانطور که قبلاً توضیح داده شد. هنگامی که PowerShell را باز کردید، دستور پوسته زیر را تایپ یا پیست کنید و ENTER را فشار دهید.

Enable-WindowsOptionalFeature -Online -FeatureName Microsoft-Hyper-V -All

ویندوز اکنون فرآیند فعال کردن ویژگی Hyper-V را آغاز می کند و یک کادر آبی ظاهر می شود که پیشرفت را نشان می دهد.

هنگامی که ویژگی Hyper-V فعال شد، از شما خواسته می شود کامپیوتر را مجددا راه اندازی کنید. Y را فشار دهید تا سیستم بلافاصله راه اندازی مجدد شود.

راه اندازی مجدد بیش از حد معمول زمان می برد، زیرا ویندوز فایل ها و برنامه های لازم را نصب می کند.

پس از اینکه «Hyper-V» را در ویندوز ۱۱ فعال کردید، «Hyper-V Manager» روی سیستم نصب خواهد شد. برای ایجاد تغییرات مورد نیاز و ارتقاء تجربه ویندوز خود به آن دسترسی داشته باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]

پسورد فایل فشرده : yekdown.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.